autoua
×
Autoua.netФорумВибір автомобіля

Кхіна електроавтопром (26/29)

СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: D.T.George]
      22 мая 2023 в 09:59 Гілками

D.T.George 21.05.2023 22:11 пишет:

keen 20.05.2023 17:39 пишет:

до речі, щодо питання однофазної зарядки та трифазної мережі. Вирішив поставити зарядне через симетруючий трансформатор (бере потужність з фаз у пропорції 2/1/1), що дозволить використовувати повну потужність зарядного пристрою без значного перекосу фаз.




Вивчав цю тему, теж подібний транс маю. Там не все так красиво.
Ток дійсно менший, але такі транси женуть відносно великі реактивні струми. Приватні споживачі за реактивну енергію не платять звісно...
Загалом, виходить, як кажуть, "одно лечим - другое калечим".

Я точних цифр не пам'ятаю, але для 2/1/1 фактично виходить шось типу 0.66 струму навантаження на одній фазі і по 0.33 на двох інших. Так-так, в суммі це 1.33, де 1.0 це, грубо кажучи, активна енергія, а 0.33 - реактивна. Ну і там якісь копійки ще сам транс жере. Тобто 2/1/1 - це не дуже повна і чесна характеристика, краще писати 0.66/0.33/0.33. Воно так само ясно - яка пропорція, зате видно - на скільки все, скажімо так, не дуже чесно )))

З урахуванням того, що авто споживає фіксоване за потужністю навантаження, реактив можна перемогти підібравши відповідні конденсатор і дроссель для компенсаціі реактивної потужності. Але якщо конденсатори відносно недорогі (до того ж на olx купа б/у (гуглимо конденсатор для КРМ/КРП)), то дросселі... їх просто нема (однофазних), потрібно розраховувати і мотати...

Одним словом, міксувати 3 фази в одну за допомогую симетруючого трансформатора це не дуже така собі справа.

Взагалі, симетруючі трансформатори це більше про вірівнювання перекосу фаз, а не про 3-в-1.

Доречі, якщо комусь цікаво - можу свій транс запропонувати за недорого. Не дуже потужний, десь 5 кВт навантаження. Він не 2/1/1, а 1/1/1, але ні, не 0.33/0.33/0.33, а фактично 0.5/0.5/0.5 (все зайве реактив, так). В комплекті конденсатор. Вже з рік не вмикав (збільшив потужність вводу), точних цифр не памятаю, але з конденсатором по одній з фаз струм знижував, чи на 5А, чи шось таке. Ну тобто для певних значень навантаження виходило щось типу 0.5/0.5/0.2

Детальніше про той варіант що я замовив зробити. Взагалі існує до десяти схем трифазно-однофазних перетворювачів трасформаторного типу. Реактив женуть усі, від цього нікуди не подінешся принципово...




дякую за лікбез , було корисно почитати. Але транс вже купив, зараз ще виробника попитаю, можливо він запропонує варіанти по зменшенню реактива.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! **
Днепро...довск
Сообщения: 3997
С нами с 11.11.2005

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      22 мая 2023 в 10:10 Гілками

на зарядку для авто идет 1,5 квадрата?
Сколько авто берет?
У меня может брать до 7 кВт. Провод тянул многожильный 6 квадратов.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: мелкий-2]
      22 мая 2023 в 10:25 Гілками

мелкий-2 22.05.2023 10:10 пишет:

на зарядку для авто идет 1,5 квадрата?
Сколько авто берет?
У меня может брать до 7 кВт. Провод тянул многожильный 6 квадратов.




6.6 потужність, але поки що використовую ту інфраструктуру, що була в наявності, тому заряджаю поки що тільки 8/16A током. Порахував, що при довжині провода 15м та 4 кв.мм січення втрати на транспорті будуть не більше 2%.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      22 мая 2023 в 11:13 Гілками

В ответ на:

зараз ще виробника попитаю, можливо він запропонує варіанти по зменшенню реактива.




От дуже-дуже-дуже в цьому сумніваюся я ))) Аби хоч вони знали про що мова, і те буде добре )
Надо ставити транс, давати навантаження, потім аналізаторм дивитися шо там...

У вас взагалі є ліміт по сруму? Чи це просто для рівномірного навантаження?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      22 мая 2023 в 11:24 Гілками

keen 22.05.2023 09:53 пишет:

Скаут 22.05.2023 09:14 пишет:

keen 21.05.2023 12:06 пишет:

Зарядну станцію або розетку розміщай максимально близько до вводу у будинок, бо в мене із-за певних особливостей проводки вона через 50 м проводу виведена і втрати досить великі, зараз планую переробляти.




щось не зовсім розумію про які втрати йде мова? це ж не від панелей сонячних зарядка, що до/від інвертора йде.



50м по 3х1.5 плюс велика потужність може дати досить високі втрати на транспорті. Тому зараз зкорочую відстань та провід візьму 4 кв.мм.

upd: цей онлайн калькулятор рахує майже 17% втрати




50м для 16А я би брав не менше 6 квадратів, а краще 10. Бо згодом може захотітися 32А, і шо - знуву переробляти?

Ті всі таблиці розрахункові, де для 2.5 квадраті пишуть ледь не 30А, то все фігня. Воно якщо і правда, то точно не для постійного (годинами) навантаження. Я у себе поки 6 квадратів не поробив, все воно тепленьке таке було. Навіть 6 квадратів при 25А тепловізором видно, що кабель на градусів 2-3-4 тепліший за такий же поруч без струму. Відстані у мене типу 10-15 метрів.

Одним словом, наче не перший рік з силовою електрикою був пов*язаний, але досвід з електричками суттєво розширив кругозор.

ПВС 2.5 квадрати 10 метрів 16А бесперервно - провод теплий, градусів 30.

На 50 метрів я би узяв АВВГ 25, проклав і забув. 100 грн за метр...

Змінено D.T.George (11:25 22/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: D.T.George]
      22 мая 2023 в 11:29 Гілками

D.T.George 22.05.2023 11:13 пишет:

В ответ на:

зараз ще виробника попитаю, можливо він запропонує варіанти по зменшенню реактива.




От дуже-дуже-дуже в цьому сумніваюся я ))) Аби хоч вони знали про що мова, і те буде добре )
Надо ставити транс, давати навантаження, потім аналізаторм дивитися шо там...

У вас взагалі є ліміт по сруму? Чи це просто для рівномірного навантаження?




ліміт 3х25А, тому однією фазою я не витягну повної потужності зарядки, і мета власне зробити кращий баланс по фазам та мати можливіть тягнути повну потужність зарядку за необхідності.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: D.T.George]
      22 мая 2023 в 11:35 Гілками

D.T.George 22.05.2023 11:24 пишет:

keen 22.05.2023 09:53 пишет:

Скаут 22.05.2023 09:14 пишет:


В ответ на:

...





щось не зовсім розумію про які втрати йде мова? це ж не від панелей сонячних зарядка, що до/від інвертора йде.



50м по 3х1.5 плюс велика потужність може дати досить високі втрати на транспорті. Тому зараз зкорочую відстань та провід візьму 4 кв.мм.

upd: цей онлайн калькулятор рахує майже 17% втрати




50м для 16А я би брав не менше 6 квадратів, а краще 10. Бо згодом може захотітися 32А, і шо - знуву переробляти?

Ті всі таблиці розрахункові, де для 2.5 квадраті пишуть ледь не 30А, то все фігня. Воно якщо і правда, то точно не для постійного (годинами) навантаження. Я у себе поки 6 квадратів не поробив, все воно тепленьке таке було. Навіть 6 квадратів при 25А тепловізором видно, що кабель на градусів 2-3-4 тепліший за такий же поруч без струму. Відстані у мене типу 10-15 метрів.

Одним словом, наче не перший рік з силовою електрикою був пов*язаний, але досвід з електричками суттєво розширив кругозор.

ПВС 2.5 квадрати 10 метрів 16А бесперервно - провод теплий, градусів 30.

На 50 метрів я би узяв АВВГ 25, проклав і забув. 100 грн за метр...




1.5 квадратів 50 метрів - це те, що є зараз у наявності і його використання очевидно є неефективним і неправильним, але поки що єдиним можливим варіантом, бо цей провід був протягнутий під землею 10 років тому для інших цілей.

Планую використати інший провід до 15м довжиною і розрахунки дають для 4 квадратів менше ніж 2% втрат на цій довжині, для 6 квадратів - 1.2% при потужності 6.6 квт, тобто це вже несуттєва різніця як на мене.

Змінено keen (11:38 22/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский ***
Киев
Сообщения: 7171
С нами с 12.11.2002

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      22 мая 2023 в 11:52 Гілками

keen 22.05.2023 11:35 пишет:



1.5 квадратів 50 метрів - це те, що є зараз у наявності і його використання очевидно є неефективним і неправильним, але поки що єдиним можливим варіантом, бо цей провід був протягнутий під землею 10 років тому для інших цілей.

Планую використати інший провід до 15м довжиною і розрахунки дають для 4 квадратів менше ніж 2% втрат на цій довжині, для 6 квадратів - 1.2% при потужності 6.6 квт, тобто це вже несуттєва різніця як на мене.




Ті всі розрахунки (з точністю до десятих відсотка ) впираються в якість проводів (фактичний перетин, якість "міді"). Чи можна 32А через 4 квадрати на 15 метрів? Ну можна... Але краще 6 кв.
32А зарядки комплектуются кабелем 6 квадратів, при тому що стандартна довжина кабелю там 5 метрів.

Діло ваше звісно)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: D.T.George]
      22 мая 2023 в 12:01 Гілками

D.T.George 22.05.2023 11:52 пишет:

keen 22.05.2023 11:35 пишет:



1.5 квадратів 50 метрів - це те, що є зараз у наявності і його використання очевидно є неефективним і неправильним, але поки що єдиним можливим варіантом, бо цей провід був протягнутий під землею 10 років тому для інших цілей.

Планую використати інший провід до 15м довжиною і розрахунки дають для 4 квадратів менше ніж 2% втрат на цій довжині, для 6 квадратів - 1.2% при потужності 6.6 квт, тобто це вже несуттєва різніця як на мене.




Ті всі розрахунки (з точністю до десятих відсотка ) впираються в якість проводів (фактичний перетин, якість "міді"). Чи можна 32А через 4 квадрати на 15 метрів? Ну можна... Але краще 6 кв.
32А зарядки комплектуются кабелем 6 квадратів, при тому що стандартна довжина кабелю там 5 метрів.

Діло ваше звісно)




тут справа ще в тому, що цей 4-х квадратний кабель вже прокладений і для його використання потрібні деякі мінімальні земляні роботи та перекомутація на щитку, а от прокласти новий потребує нової траншеї та розбірки тераси. Я краще змирюся з тим, що не буду часто на повну використовувати зарядку, ніж перекопувати весь двір


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      9 августа 2023 в 21:55 Гілками

отже вже 4.2 тис.км проїхав за майже 4 місяці на MG4 STD.

Дуже важко щось критикувати, бо по-перше розумів що купував, вивчав англійскі пабліки та характеристики, по-друге в мене був досить давно трігер, що можна електричку брати тільки на ЛФП та з сильною гарантією.

Почну з мінусів:
- тупа помогайка стабілізації колії. Верещить коли не треба, хто в темі False Positive невідкалібровано.
- CarPlay спрацьовує через раз, але вирішив проблему за 2500 грн купівлею безпроводного адаптера, тому це вже мене не хвилює.
- зажлобили ручки та дзеркальця пасажира.
- аппка іноді глючить.
- трохи затиснута підвіска + вага відчуваються на великих ямах.

Плюси:
- Шумка просто шикарна для свого класу, все що чую, це незакріплені предмети.
- Досить економічна, поки що 17.2 квт/100 км, це при тому що я люблю навалювати 130+ на Новообухівскій. В місті розхід падає до 13-14.
- якість салону та кузова поки виглядає дуже солідно. Ніяких скрипів, коцанка, яку спіймав на капот, видно що оцинкована.
- динаміка просто супер. 7.5 секунд до сотні у хетчі за 25к має сенс.
- рулиться просто кайфово. 50/50 та задній привід кажуть самі за себе.
- момент будь-коли.

Невпевнений:
- поки що все добре, але як там себе поведе підвіска та взагалі надійність, ще не знаю. Це єдине, що може непокоїти, але зважаючи на вартість, я цей ризик взяв.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40428
С нами с 14.01.2008

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      9 августа 2023 в 22:30 Гілками

а зачем ты ее взял? я не в обиду и не полошить , чесслово!!! ради экономии, что б дешево 1 км проезжать? Так ты ж 1 км в месяц наездил или это так случайно вышло?
Просто если ездить хоть бы 1000, а лучше 2000 в мес, но при условной бесплатности 1 км пробега, получается экономия 5-10 тыс грн ( по сравнению например с моими бензинками) и тогда наверное есть смысл, а если ездить мало, то потеря в цене не покроет экономию на бензе, как мне кажется.
или просто красивая и по приколу?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум *
40 лет (15 лет за рулем), Киев
Сообщения: 27657
С нами с 24.10.2008

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      9 августа 2023 в 22:31 Гілками

keen 09.08.2023 21:55 пишет:

.
- трохи затиснута підвіска + вага відчуваються на великих ямах.




В салон і на руль всі стики на асфальті передаються, а від ямок здригається весь кузов?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: Абрвалг]
      9 августа 2023 в 22:52 Гілками

Абрвалг 09.08.2023 22:30 пишет:

а зачем ты ее взял? я не в обиду и не полошить , чесслово!!! ради экономии, что б дешево 1 км проезжать? Так ты ж 1 км в месяц наездил или это так случайно вышло?
Просто если ездить хоть бы 1000, а лучше 2000 в мес, но при условной бесплатности 1 км пробега, получается экономия 5-10 тыс грн ( по сравнению например с моими бензинками) и тогда наверное есть смысл, а если ездить мало, то потеря в цене не покроет экономию на бензе, как мне кажется.
или просто красивая и по приколу?




ну там було кілька причин: 1) тупо цікаво, але до того я не бачив нормальних варіантів, які хоч якось були надійні та мали гарантію. Зараз це 7 років від Віннер. 2) Економія, бо в мене автономна сонячна станція, тобто я зливаю в нікуди енергію, якщо не споживаю. За 4 місяці 20к зекономив у порівнянні з ДВЗ. 3)Мені потрібно було друге авто, бо Джимнік вже трохи старенький і якось лячно залишитися без авто, якщо щось з ним трапиться.

Але зараз я розумію, що кайф від електрички зовсім інший, керування та драйв на порядок вище ніж ДВЗ, економія взагалі не основне, тільки спочатку треба спробувати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: juiT]
      9 августа 2023 в 22:57 Гілками

juiT 09.08.2023 22:31 пишет:

keen 09.08.2023 21:55 пишет:

.
- трохи затиснута підвіска + вага відчуваються на великих ямах.




В салон і на руль всі стики на асфальті передаються, а від ямок здригається весь кузов?



якщо яма дуже глибока, коли колесо провалюється і кузов за ним, а має підвіска відпрацьовувати повністю. Але це моя специфіка, бо останні 800 метрів до будинку досить специфічні. У Києві цього взагалі не відчуєш.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
48 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 40428
С нами с 14.01.2008

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      9 августа 2023 в 23:01 Гілками

понял, все же что бы куда то электрику девать с батареи солнечной. логично. дякую.


п.с. я не дочитал изначально и думал ты за 4 мес проехал 4000 км. вот думаю наэкономил, да уж:).
ну а так да, если без "зеленого тарифа", и надо куда то девать эл. энергию, то получается, что за 5 лет окупишь покупку машины. Если зима не внесет коррективы.
во всяком случае пока как то так...

Змінено Абрвалг (23:01 09/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P *
25 лет за рулем, хутор Отрадный
Сообщения: 16655
С нами с 28.03.2007

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      10 августа 2023 в 00:41 Гілками

keen 09.08.2023 22:52 пишет:


Але зараз я розумію, що кайф від електрички зовсім інший, керування та драйв на порядок вище ніж ДВЗ, економія взагалі не основне, тільки спочатку треба спробувати.



Так тебе после "Джимника" любая "пузотерка" показалась бы верхом управляемости.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
45 лет (26 лет за рулем), UA
Сообщения: 4126
С нами с 20.11.2003

Re: Кхіна електроавтопром [Re: boyko_s]
      10 августа 2023 в 08:45 Гілками

boyko_s 10.08.2023 00:41 пишет:

keen 09.08.2023 22:52 пишет:


Але зараз я розумію, що кайф від електрички зовсім інший, керування та драйв на порядок вище ніж ДВЗ, економія взагалі не основне, тільки спочатку треба спробувати.



Так тебе после "Джимника" любая "пузотерка" показалась бы верхом управляемости.




ну є ж досвід з іншими авто, з ними і порівнюю а про джимніка, що ж так воно і є


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил
Киев
Сообщения: 525
С нами с 18.04.2008

Re: Кхіна електроавтопром [Re: keen]
      10 августа 2023 в 09:50 Гілками

keen 09.08.2023 22:52 пишет:



Але зараз я розумію, що кайф від електрички зовсім інший, керування та драйв на порядок вище ніж ДВЗ, економія взагалі не основне, тільки спочатку треба спробувати.



Зараз набіжать вчителі і будуть розповідати про Ужгород-Одесса на одному баку і відкриті вікна


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
39 лет (20 лет за рулем), Ірпінь
Сообщения: 38766
С нами с 25.02.2005

Re: Кхіна електроавтопром [Re: HD_Zed]
      10 августа 2023 в 11:37 Гілками

HD_Zed 10.08.2023 09:50 пишет:

keen 09.08.2023 22:52 пишет:



Але зараз я розумію, що кайф від електрички зовсім інший, керування та драйв на порядок вище ніж ДВЗ, економія взагалі не основне, тільки спочатку треба спробувати.



Зараз набіжать вчителі і будуть розповідати про Ужгород-Одесса на одному баку і відкриті вікна




та тут навіть без цього
таж-таки Модел3 керується помітно розмазаніше і гірше за мій Форментор, а сучасна БМВ3 взагалі лишає її десь на обочині.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель **
Сообщения: 2054
С нами с 06.05.2009

Re: Кхіна електроавтопром [Re: Sashok_Accent]
      10 августа 2023 в 12:04 Гілками

Бггг. Прокатитесь на перформансу 21 Года плюс. И не сравнивайте управляемость стандарта, там даже заднего стабилизатора нет.

Понятно, что теоретикам виднее. Бнв было если что. И по управляемости тройка как раз Бнв схожи.

Я, конечно, не катал Форментор, но что-то сомневаюсь, что ваговцы смотли достичь что-то прорывное с развесовкой.



Змінено deniszed (12:08 10/08/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВибір автомобіля
Додаткова інформація
9 користувачів і 81 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AVB, Yorc, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 26507

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія