autoua
×
Autoua.netФорумЗапитати Autoua

KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс

энтузиаст **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 393
С нами с 06.12.2014

KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс
      26 мая 2023 в 12:24 Гілками

Ситуація така: Sportage 2020 року, уходить охолоджувальна рідина з MAX до MIN за рік. І так кожен рік. На сервісі спочатку казали, що то норм, подивимось, доллємо, якщо що.
Але мені не до вподоби якось. От і думаю, чи це дійсно норм, чи мені треба вже по-іншому діяти, щоб потім можна було претендувати на гарантійний ремонт чи щось таке.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11432
С нами с 20.09.2001

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      26 мая 2023 в 12:37 Гілками

За який пробіг?
В принципі, клапан скидає зайвий тиск - так і виходить пара.
Переконайся, що на перетікає в масло. Як на мене, на цьому і усе.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      26 мая 2023 в 12:47 Гілками

В ответ на:

Ситуація така: Sportage 2020 року, уходить охолоджувальна рідина з MAX до MIN за рік. І так кожен рік. На сервісі спочатку казали, що то норм, подивимось, доллємо, якщо що.




Книжка по машині читалась , чи задротпроблемний клієнт . Масло теж треба дивитись , та доливати єслі что


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 393
С нами с 06.12.2014

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      26 мая 2023 в 14:33 Гілками

За рік уходить від max до min.
Не схоже, що уходить в масло.

Gavik, я ж написав: "От і думаю, чи це дійсно норм, чи мені треба вже по-іншому діяти"
За рівнем масла, погоджуюсь, треба слідкувати. Тим не менш, якщо масло уходить з помітною швидкістю, то це або специфіка двигуна, або проблема. Так от бажання зараз діяти правильно, щоб потім, якщо виявиться, що це проблема, не шкодувати, що щось пропустив.

Змінено error1009 (14:38 26/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 393
С нами с 06.12.2014

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: Gavik]
      26 мая 2023 в 14:37 Гілками

Gavik 26.05.2023 12:47 пишет:

В ответ на:

Ситуація така: Sportage 2020 року, уходить охолоджувальна рідина з MAX до MIN за рік. І так кожен рік. На сервісі спочатку казали, що то норм, подивимось, доллємо, якщо що.




Книжка по машині читалась , чи задротпроблемний клієнт . Масло теж треба дивитись , та доливати єслі что




Я ж написав: "От і думаю, чи це дійсно норм, чи мені треба вже по-іншому діяти"
За рівнем масла, погоджуюсь, треба слідкувати. Тим не менш, якщо масло уходить з помітною швидкістю, то це або специфіка двигуна, або проблема. Так от бажання зараз діяти правильно, щоб потім, якщо виявиться, що це проблема, не шкодувати, що щось пропустив.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      26 мая 2023 в 15:20 Гілками

В ответ на:

За рівнем масла, погоджуюсь, треба слідкувати. Тим не менш, якщо масло уходить з помітною швидкістю, то це або специфіка двигуна, або проблема. Так от бажання зараз діяти правильно, щоб потім, якщо виявиться, що це проблема, не шкодувати, що щось пропустив.




Справа в тому , що ніхто ж не забороняє їздити на макс. оборотах , тормозити в пол та т.п. Для цього в інструкції рекомедують регулярно , та часто перевіряти всі рідини , особливо масло . Ще й його росход вказують на 1000 км , який не є поломкою . При неохідності доливати , причому самому , або на сто за гроші

Змінено Gavik (15:38 26/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 393
С нами с 06.12.2014

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      29 мая 2023 в 13:54 Гілками

Дякую за коментарі. Заспокоїли.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
42 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 7370
С нами с 25.10.2007

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      29 мая 2023 в 15:23 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

error1009 29.05.2023 13:54 пишет:

Дякую за коментарі. Заспокоїли.



Чим заспокоїли? Антифриз повинен стояти на місці: на холодну - рівень MIN, на горячу - рівень MAX. Особливо на новому авто. Він не міняється раз в рік, як масло, відповідно повинен бути стабільний рівень в системі.

Максимум, за рік може зрушити від позначики max/min на 5 мм.. Ну 10мм - то вже край для "випаровування". Десь в системі охолодження/підігріву є дефект, це я як власник 3го корейця кажу. Ні на одному антифриз за рік нікуди не дівався настільки критично. Якщо пропадає - шукати куди саме.

В першу чергу шукати по магістралям, особливо, якщо двозоний клімат в авто. Перевірити, чи працюють коректно вентилятор/вентилятори. Потім задавати питання помпі, радіатору ну і вглиб моніторити.. Краще знайти місце прориву або самостійно, або за допомоги іншого сервісу, окрім офіціалів. До офіціалів вже їхати і тикати пальчиком в місце прориву, якщо знайдеться. За пару років в місці витоку (якщо назовні, а не в двигун) вже має бути добряча пляма від парів цієї жижі.

Щоб не розводить холівар на тему, ось скрін з інструкції до KIA Sportage 2020 р.в. Як видно, перша перевірка - через 60к км, або через 48 місяців. І весь цей час рідина має бути в системі;) Тобто, якби ТС не дивився на той бачок, то вже була би заміна ДВЗ як мінімум.



Чим заспокоїли. Антифриз повинен стояти на місці: на холодну - рівень MIN, на горячу - рівень MAX

Змінено $corpioN (15:49 29/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: $corpioN]
      29 мая 2023 в 15:51 Гілками

В ответ на:

Антифриз повинен стояти на місці: на холодну - рівень MIN, на горячу - рівень MAX. Особливо на новому авто




Дивне зауваженя ) Як що на холодну долити до max , то і буде max . До того ж рівень залежить від того як авто стоїть . Так само можна причипитись до рівня тормозної рідини , бо по мірі зношеня колодок рівень рідини буде зменшуватись . Ще , там датчики рівнів рідин бувають , щоб менше лазили

В ответ на:

Тобто, якби ТС не дивився на той бачок, то вже була би заміна ДВЗ як мінімум




А максимум ? Та й так звучить , наче доливається ціла каністра , а не 100 грам

Змінено Gavik (15:56 29/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
16 лет за рулем, Киев
Сообщения: 1759
С нами с 06.08.2007

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      29 мая 2023 в 15:55 Гілками

На Рено десь після 1000 км після покупки рівень впав з Max до Min, але потім після доливання вже понад 4 роки і 75 тис.км пробігу рівень антифрізу візуально взагалі без змін.
На Ланосі всі 12 років володіння доливав десь по 0.5л на рік і куди той антифріз дівався ніхто зрозуміти не міг, всі СТО говорили не забивати собі голову і що це норма для тієї машини.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
Киев
Сообщения: 1158
С нами с 21.06.2011

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      29 мая 2023 в 16:04 Гілками

Газ стоїть?
Бо якщо встановлено ГБО, то супер-пупер установщики завжи чомусь на шланги з охолоджуючою рідиною ставлять червячні хомути, замість пружинних. От в цих місцях і підтікає, коли охлаждайка нагрівається, шланг розширяється, а коли охолоне, то сужається і залишається дуже невеличкий зазор, через який дуже гігроскопічна охлаждайка і підтікає. Лікується - тільки заміною шлангів та червячних хомутів на пружинні.

Охлаждайка також може з часом випаровуватись, але не так стрімко. У мене на новому авто з рівня "трошки більше половини" до мінімального рівня випарувалась за 3 роки. Потім трошки долив, приблизно грам 700 і все ок.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
42 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 7370
С нами с 25.10.2007

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: Gavik]
      29 мая 2023 в 16:09 Гілками

Gavik 29.05.2023 15:51 пишет:

В ответ на:

Антифриз повинен стояти на місці: на холодну - рівень MIN, на горячу - рівень MAX. Особливо на новому авто




Дивне зауваженя ) Як що на холодну долити до max , то і буде max . До того ж рівень залежить від того як авто стоїть . Так само можна причипитись до рівня тормозної рідини , бо по мірі зношеня колодок рівень рідини буде зменшуватись . Ще , там датчики рівнів рідин бувають , щоб менше лазили




1. Для не читаючих інструкцію, практично у будь-якого виробника написано слідуюче "автомобіль повинен стояти на рівній і горизонтальній поверхні".

2. Система охолодження і гальмівна система мають абсолютно різні принципи дії. Це всерівно, що порівнювати кругле з квадратним і доводити, що вони обоє трикутники.

3. Стосовно "Як що на холодну долити до max , то і буде max"... Та Ви ще той інженер!
Gavik 29.05.2023 15:51 пишет:


А максимум ? Та й так звучить , наче доливається ціла каністра , а не 100 грам



Якщо в розширювальному бачку відсутній антифриз - система починає хапати повітря. У випадку автора посту - це сталося б на 2й рік володіння новим авто, судячи з опису. Далі Гугл в поміч.

Змінено $corpioN (16:15 29/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: $corpioN]
      29 мая 2023 в 16:25 Гілками

В ответ на:

3. Стосовно "Як що на холодну долити до max , то і буде max"... Та Ви ще той інженер!




Враженя , що Ви ухилилися від відповіді


В ответ на:

2. Система охолодження і гальмівна система мають абсолютно різні принципи дії. Це всерівно, що порівнювати кругле з квадратним і доводити, що вони обоє трикутники.




Тут теж
Я мав на увазі , що рівень теж може зменшиться до min .
Ще в акумуляторі теж вода викіпає , та треба доливати
До того ж , Ви якийсь фаталіст - задрот )


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст **
12 лет за рулем, Киев
Сообщения: 393
С нами с 06.12.2014

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      30 мая 2023 в 10:35 Гілками

Справа в тому, що я не впевнений, що рівень зменшується лінійно.
Як раз, може так бути, що він доходить до рівня min в холодному стані і завмирає. Я не бачив, щоб було менше min на холодну.
Тобто, можливо, зайве скидається клапаном кришки і доходить до "норми" і потім тримається собі.

ГБО немає. Про ті хомути вже знаю, до цього був Ланос з ГБО

Змінено error1009 (10:36 30/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6392
С нами с 18.12.2008

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      30 мая 2023 в 10:49 Гілками

В ответ на:

Як раз, може так бути, що він доходить до рівня min в холодному стані і завмирає




Я долив до мах в холодному стані , коли в холодному стані теж мах . В мануалі ж вказано , рівень повинен бути не нижче міn , та не вище мах


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
42 года (24 года за рулем), Киев
Сообщения: 7370
С нами с 25.10.2007

Re: KIA охолоджувальна рідина і оф сервіс [Re: error1009]
      30 мая 2023 в 14:28 Гілками

error1009 30.05.2023 10:35 пишет:

Справа в тому, що я не впевнений, що рівень зменшується лінійно.
Як раз, може так бути, що він доходить до рівня min в холодному стані і завмирає. Я не бачив, щоб було менше min на холодну.
Тобто, можливо, зайве скидається клапаном кришки і доходить до "норми" і потім тримається собі.

ГБО немає. Про ті хомути вже знаю, до цього був Ланос з ГБО



То може ти просто постійно звертаєш увагу на бачок "на холодну"? Якщо на холодному ДВЗ рівень на відмітці "MIN", потрібно банально подивитись рівень на прогрітому двигуні. Антифриз повинен бути на відмітці "MAX". Якщо нижче - долити до рівня "MAX" в бачок на гарячому ДВЗ і просто контролювати. Заливати антифриз до відмітки "MAX" на холодному двигуні не рекомендую

Змінено $corpioN (14:56 30/05/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЗапитати Autoua
Додаткова інформація
1 користувачів і 32 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Yorc, AVB, Hrust, Stor, moderator, BorisB 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 1058

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія