autoua
×
Autoua.netФорумПаливо, ПММ та двигуни

Дослідження поверхні поршнів

V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Дослідження поверхні поршнів
      3 июня 2023 в 18:13 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Один мій знайомий купив дешеву ендоскопічну USB-камеру (що підключається до телефону), і пофоткав через свічні колодязі поверхню поршнів. Вийшли не сильно вдалі фото (бо перший раз, рука не набита), але які вже є. Камеру важко сфокусувати, через її фокусну відстань, особливо, коли поршні згори, а не внизу.
Можливо, хтось може щось прокоментувати?
От один з циліндрів (4-й):

Один мій знайомий купив дешеву ендоскопічну USB-камеру (що підключається до телефону), і пофоткав через свічні колодязі поверхню поршнів. Вийшли не сильно вдалі фото (бо перший раз, рука не набита), але які вже є

Змінено VovkZ (18:15 03/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      3 июня 2023 в 18:26 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

От всі чотири циліндри, одним колажем. Не дуже вдалі фото, але кращі - важко зробити.
В мене від фото таке враження, ніби поверхня поїжена детонацією.

От всі чотири циліндри, одним колажем. Не дуже вдалі фото, але кращі - важко зробити

Змінено VovkZ (18:27 03/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 6398
С нами с 17.12.2007

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      3 июня 2023 в 18:48 Гілками

Потрібно не поверхню поршнів знімати, а циліндрів. Стан поверхні поршнів, буде такий самий як і свічка, що є не дуже інформативно. Легше свічку викрутити і вже по ній гадати. Десь тут, до речі, така тема була.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
42 года, Станіславів
Сообщения: 1500
С нами с 04.05.2016

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      3 июня 2023 в 19:02 Гілками

В ответ на:

поїжена детонацією



цікаве формулювання) Це як детонація може поверхню їсти? Як на мене - банальний нагар та й все.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: ivatuning]
      3 июня 2023 в 19:59 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

ivatuning 03.06.2023 18:48 пишет:

Потрібно не поверхню поршнів знімати, а циліндрів. Стан поверхні поршнів, буде такий самий як і свічка, що є не дуже інформативно. Легше свічку викрутити і вже по ній гадати. Десь тут, до речі, така тема була.



Камера не поворотна, просто пряма. На стінках не фокусується, ледве вдалося зловити поверхню поршня.
Свічки: метал різьби частково залакований маслом (чого раніше не було), а "гаряча" частина - більш-менш чиста (за рахунок температури). Після огляду свічок, та інших спостережень і досліджень - я (знайшов і) промив клапан вентиляції картерних газів, та, відповідно, дросельну заслонку. Після цього - промив і MAP-сенсор (відповідною рідиною для промивки MAP), він теж був в маслі.
Відповідно, після робіт з впуском - дійшла черга до огляду нутрощів двигуна.
Залив присадку для очистки клапанів-поршнів, і от хочу поспостерігати за поршнями - чи видно буде результат роботи миючої присадки, чи ні. Ці фото зняті після 20-40 км як залита миюча присадка в бак (до заливання - камери ще не було).



Камера не поворотна, просто пряма. На стінках не фокусується, ледве вдалося зловити поверхню поршня

Змінено VovkZ (20:04 03/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст
22 года за рулем, Николаев
Сообщения: 212
С нами с 01.08.2014

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      3 июня 2023 в 21:43 Гілками

Нормальные поршня, совсем малый масложор вижу я, на среднем залысины по краям как отмытые появляются

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 6398
С нами с 17.12.2007

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      3 июня 2023 в 22:51 Гілками

Навіть на дешеву камеру, є насадка, яка повертає її на 90 градусів.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
23 года за рулем, Киев
Сообщения: 6398
С нами с 17.12.2007

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: ivatuning]
      3 июня 2023 в 22:52 Гілками

Що хоть за двигун та пробіг? Якщо все ок? То нашо туди взагалі лізти?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: ivatuning]
      4 июня 2023 в 00:40 Гілками

ivatuning 03.06.2023 22:52 пишет:

Що хоть за двигун та пробіг? Якщо все ок? То нашо туди взагалі лізти?



Двигун копія Toyota 1NZ-FE - "півторалітровий атмосферник, що дарить задоволення від їзди" , там 105-110 к.с., пробіг 225 т.км.
Є симптоми, що мене смущають, і вимагають щось робити:
0) пробіг 225 т.км, клапана давно не регульовані (165 т.км назад регулював перший і останні раз).
1) тиск у впускному колекторі - вже вище норми, вище 30 кПа (0,3 Бар). Причому, воно якось стрибками змінюється - то 0,34-0,33-0,31, то стоїть певний час на 0,30 (це натякає, у цьому двигуні, як мінімум, на необхідність порегулювати клапани). Підсосу у впуску - ніби, немає.
2) кришка маслозаливної горловини - досить сильно скаче на заведеному моторі. І дим йшов звідти, що мене більше усього налякало. Але після промивання клапану картерних газів - дим тепер майже не видно, лише скакає кришка як дурна. Я, ніби, раніше такого не помічав (але варто зауважити, що я її дуже рідко відкручував на заведеному двигуні, і дуже давно, тому не впевнений, як вона себе нормально веде, і коли це почалося).
3) масло стало їсти - 0,5 л на 9 т.км (хоча я не ганяв, а навпаки - їздив досить спокійно). Такого теж давно не було (було лише після гонок по трасі).

Змінено VovkZ (00:44 04/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец
24 года за рулем, Полтава
Сообщения: 410
С нами с 24.05.2023

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      5 июня 2023 в 08:26 Гілками

VovkZ 04.06.2023 00:40 пишет:

ivatuning 03.06.2023 22:52 пишет:

Що хоть за двигун та пробіг? Якщо все ок? То нашо туди взагалі лізти?



Двигун копія Toyota 1NZ-FE - "півторалітровий атмосферник, що дарить задоволення від їзди" , там 105-110 к.с., пробіг 225 т.км.
Є симптоми, що мене смущають, і вимагають щось робити:
0) пробіг 225 т.км, клапана давно не регульовані (165 т.км назад регулював перший і останні раз).
1) тиск у впускному колекторі - вже вище норми, вище 30 кПа (0,3 Бар). Причому, воно якось стрибками змінюється - то 0,34-0,33-0,31, то стоїть певний час на 0,30 (це натякає, у цьому двигуні, як мінімум, на необхідність порегулювати клапани). Підсосу у впуску - ніби, немає.
2) кришка маслозаливної горловини - досить сильно скаче на заведеному моторі. І дим йшов звідти, що мене більше усього налякало. Але після промивання клапану картерних газів - дим тепер майже не видно, лише скакає кришка як дурна. Я, ніби, раніше такого не помічав (але варто зауважити, що я її дуже рідко відкручував на заведеному двигуні, і дуже давно, тому не впевнений, як вона себе нормально веде, і коли це почалося).
3) масло стало їсти - 0,5 л на 9 т.км (хоча я не ганяв, а навпаки - їздив досить спокійно). Такого теж давно не було (було лише після гонок по трасі).



камера, даже самая хорошая, ничего вам не даст при таких симптомах. Маслосъёмные кольца она точно не покажет :-)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: garlic_ua]
      5 июня 2023 в 10:09 Гілками

garlic_ua 05.06.2023 08:26 пишет:

камера, даже самая хорошая, ничего вам не даст при таких симптомах. Маслосъёмные кольца она точно не покажет :-)



Я розумію. Але хочеться в цілому бачити картину. Тим більше - залив вже миючу присадку - то треба бачити який там поточний стан, чи миється, чи не мається.

До кучі - купив компресометр. Показує, на холодному двигуні, біля 11,5+-0,5 Бар/Атм, що радує (мінімум - має бути 11, номінал, на гарячому двигуні - книга пише 15).


Змінено VovkZ (10:36 05/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Сообщения: 1589
С нами с 24.12.2013

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      5 июня 2023 в 10:18 Гілками

по двум свечам - обедненная смесь (форсунки почистить бы для начала).
По поршням - да все норм, бывает и хуже.

Правильно пишут выше - важна поверхность цилиндров. На месте ли хон, нет ли задиров.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: sly_fox]
      5 июня 2023 в 10:39 Гілками

sly_fox 05.06.2023 10:18 пишет:

по двум свечам - обедненная смесь (форсунки почистить бы для начала).



А ОБД показує довгострокову корекцію - навпаки, трохи багату (-3..-6) %.
Зараз їжджу на бензині, з миючою присадкою. Без присадки LTFT було біля -3 %, з присадкою -6 %.
Плюс, нагар на ізоляторі - різної темноти з різних сторін ізолятора, і світло по різному падало при фото. Тому, в реальності нагар на ізоляторах виглядав досить подібно у всіх чотирьох. Свічки виймалися і фотографувалися окремо, по одній, а не всі разом, щоб не летіла пилюка в циліндри, бо було вітряно. Тому фото показують більшу різницю між різними свічками, ніж насправді. Треба було це мені врахувати, і фотографувати їх в одному положенні.

sly_fox 05.06.2023 10:18 пишет:

По поршням - да все норм, бывает и хуже.



Дякую! Заспокоїли.

Отже, лишилося зробити регулювання зазорів клапанів, і можливо, що більше нічого не треба буде.

Змінено VovkZ (10:51 05/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: sly_fox]
      5 июня 2023 в 10:50 Гілками

sly_fox 05.06.2023 10:18 пишет:

Правильно пишут выше - важна поверхность цилиндров. На месте ли хон, нет ли задиров.



Ясно. Це треба більш пристойну камеру. Та, якою робилися фото - це щось біля 450 грн (в Україні).
Можливо вдасться її загнути в бік стінок циліндрів, коли зніму клапанну кришку (треба міняти вже її прокладку). Але судячи з її фокусної відстані, і якості фото - думаю, ця камера не зможе сфокусуватися на стінках (так, щоб було видно хон). Та і роздільна здатність в неї, здається, не та.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      10 июня 2023 в 09:37 Гілками

VovkZ 05.06.2023 10:39 пишет:


Отже, лишилося зробити регулювання зазорів клапанів, і можливо, що більше нічого не треба буде.



Продовження досліджень:
Купив ще компресометр (набір з адапторами під різні свічки, щоб мати можливість самому виконувати процедуру) - показує рівну компресію, біля 11.5-12.0 Атм (+-0.5).
Зробили регулювання зазорів клапанів (4 випускні підправлено), і замінено комплект ГРМ.
Тепер двигун працює рівніше і тихіше.
Лишилося продовжити і закінчити експеримент з примиванням циліндрів (назву промивки не пишу, виробник досить відомий). Як виїжджу ще один бак палива з промивкою - можна буде зробити ще фото тих же поршнів, і порівняти.

До-речі, хто на Борщагівці хоче самостійно перевірити компресію свого двигуна - звертайтеся, під'їжджайте - дам покористуватися набором, за каву (У вас, звісно, має бути свічна голівка під свій розмір свічок).

Змінено VovkZ (09:38 10/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6382
С нами с 18.12.2008

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      11 июня 2023 в 10:42 Гілками

В ответ на:

До-речі, хто на Борщагівці хоче самостійно перевірити компресію свого двигуна - звертайтеся




Привіт ) А де саме на Борщагівці ?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11733
С нами с 08.06.2015

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: Gavik]
      11 июня 2023 в 13:15 Гілками

Там, де бульвар Кольцова впирається у Леся Курбаса (зупинка трамваю №3 "Ромена Ролана").


Змінено VovkZ (13:15 11/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6382
С нами с 18.12.2008

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: VovkZ]
      11 июня 2023 в 13:46 Гілками

О ) Майже сусіди , я на Курбаса ( Гната Юри ) . Давно хочу поміряти компресію , але трохи стрьомно

Moderated hat On
4.3.е) Звернених до конкретних учасників конференції. Для особистого спілкування використовуйте e-mail або приватні повідомлення на форумі.
Я виразливо натякнув?

Moderated hat Off

Змінено Amateur (20:48 12/06/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
59 лет (39 лет за рулем), Киев
Сообщения: 10641
С нами с 30.01.2006

Re: Дослідження поверхні поршнів [Re: Gavik]
      11 июня 2023 в 14:01 Гілками

это как к врачу сходить. и узнать, что жить чуть-чуть осталось

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумПаливо, ПММ та двигуни
Додаткова інформація
0 користувачів і 5 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  annex, Amateur, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2550

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія