autoua
×
Autoua.netФорумДача

Хочу посадити горіховий сад (3/3)

старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      8 ноября 2022 в 19:50 Гілками

С сусідами-межами будьте максимально обережні, бо деревця уздовж межі можуть "випадково" загінути.
Нажаль і таке є...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: _Zedd_]
      8 ноября 2022 в 20:38 Гілками

_Zedd_ 08.11.2022 19:50 пишет:

С сусідами-межами будьте максимально обережні, бо деревця уздовж межі можуть "випадково" загінути.
Нажаль і таке є...



Так, дякую, ... сподіваюсь до цього не дійде.
4 метри вроді нормальний відступ з розрахунку на наступні 20 років. Ще й орієнтація по меридіану, тінь має бути мінімальна.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2002
С нами с 31.12.2004

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      9 ноября 2022 в 02:56 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Drug2 08.11.2022 18:44 пишет:

"Згідно з новими ДБН, відстань від межі суміжної земельної ділянки до висаджених кущів має становити 1 м, до стовбурів дерев – від 4 до 6 м залежно від крони, але не менше половини її діаметра. Наприклад, якщо крона дерева складає в середньому 9 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки має складати не менше 4,5 метра, щоб його гілки не заходили на сусідню територію."
Ну і як це розуміти? Чому б не написати чітко і однозначно?
І це відноситься до землі під забудову (25 сотих) а є ще земля (14 та 6 сотих) сільгосппризначення для городництва та садівництва. Земельним кодексом, мабудь, регулюється. Спробував зануритись у «проблему»… не все однозначно – забив, садитиму та й все. 4 метри відступлю.
Посаджу 10х10м пекани (купив 34 шт) ущільню фундуком (купив 11 і ще куплю).
Є десяток волоські, пророшені з крупних горіхів, однорічні.

Рост, читав ваші подорожі вихідного дня, цікаво.



Дай Бог поскорше перемогу, щоб було ще про що писати

Я теж курив те все законодавство, отаке воно є дурнувате.
Мене врятувало, що свій новий сад я насадив ще при старих нормах, коли було чітко 2 метри до межі без усіляких умов. А заднього ходу закон не має, хоча в такому світі живемо, що все може бути.
Правда, я не горіхи садив, а фруктові, бо старий сад вже геть старий, хоч я його помаленьку омоложую теж, але все має свій кінець.

До речі, про огорожу. Бо сад незле таки огородити від доступу. Минулого року спробував зробити живопліт з верболозу. Нарізав в кінці вересня черенків сантиметрів по 30, позапихав в землю рядочком кожних сантиметрів п'ять. І прийнялось практично 100% черенків. Ідея їх далі заплітати навхрест, щоб вийшла повноцінна огорожа. Дешево, надійно, та й красиво теж.

Дай Бог поскорше перемогу, щоб було ще про що писати  Я теж курив те все законодавство, отаке воно є дурнувате.Мене врятувало, що свій новий сад я насадив ще при старих нормах, коли було чітко 2 метри до межі без усіляких умов


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Рост]
      10 ноября 2022 в 10:26 Гілками

Частково "огорожу" думаю зробити з шипшини. Яле як вона уживеться з горіхом треба спробувати.
На дачі частково огорожу маю з граба, щось схоже як у Стрийському парку.
Куплені саджанці розсадив в 10 літрові контейнери. Думаю висаджувати на постійно вже укорінені наступної осені. Як думаєте, ховати їх у підвал вже зараз, чи невеликі листопадові заморозки вночі їм не страшні?
Логічно, то краще сховати, але в мене в контейнерах на терасі всякі туї/кипариси/ялівці/тиси зимують цілу зиму і все Ок?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2002
С нами с 31.12.2004

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      10 ноября 2022 в 12:23 Гілками

Drug2 10.11.2022 10:26 пишет:

Як думаєте, ховати їх у підвал вже зараз, чи невеликі листопадові заморозки вночі їм не страшні?
Логічно, то краще сховати, але в мене в контейнерах на терасі всякі туї/кипариси/ялівці/тиси зимують цілу зиму і все Ок?



Такого досвіду я не маю. Теоретично, якщо рослина вже заснула, навряд чи їй щось зашкодить, але я геть не ботанік


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      10 ноября 2022 в 23:23 Гілками

Drug2 10.11.2022 10:26 пишет:

Частково "огорожу" думаю зробити з шипшини. Яле як вона уживеться з горіхом треба спробувати.
На дачі частково огорожу маю з граба, щось схоже як у Стрийському парку.
Куплені саджанці розсадив в 10 літрові контейнери. Думаю висаджувати на постійно вже укорінені наступної осені. Як думаєте, ховати їх у підвал вже зараз, чи невеликі листопадові заморозки вночі їм не страшні?
Логічно, то краще сховати, але в мене в контейнерах на терасі всякі туї/кипариси/ялівці/тиси зимують цілу зиму і все Ок?



Як "горіховод-невдаха" я можливо не в праві давати авторітетні поради, але я не розумію, чому ви не посадили їх зараз?
Ще більш дивує те, що ви плануєте тримати їх у контейнерах аж до наступної осені
Вам відомо як формується центральний корінь у горіха? Це дуже потужний, міцний стрижак, а саме головне - він дуже стрімко росте у глибину вже в перший же рік, що важливо для дерева, особливо при низькому рівні грунтових вод, які у останні роки кліматичних неладів повсюди значно просіли.
Звісно, що ваш досвід буде вашим, можливо, ви знаєте якусь інформацію, якої свого часу не мав я, але це дивна методика.

Змінено _Zedd_ (23:25 10/11/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: _Zedd_]
      11 ноября 2022 в 12:32 Гілками

Мотивація наступна:
Як я вже писав, я відвідую село двічі на рік, а дачу раз на рік. Відповідно підливати/мульчувати/обкошувати ці тоненькі прутики змоги не маю. Хочеться посадити саджанці з високими шансами прижитись та вижити з мінімальним доглядом. В селі хоч чорнозем, а от на дачі глина. Закрита коренева система НМД значно збільшує цю вірогідність. Чоловік, в якого я купував, стверджує, що найкраще пересаджувати Волоські горіхи 3-ти річними. Але є нюанс – якісно викопати, вже в цьому віці велике коріння, складно. Пекани, з його слів, на рік відстають в розвитку порівняно з волоським. Виходячи з цього, а також тому, що це дешевше, я замовив 2-во річні.

Про коріння.
Коріння дійсно велике (центральний). Читаючи форуми, дізнався про дивне «мракобєсіє». Виявляється, колись було прийнято при пересадці під центр. Корінь підкладати камінь, а також пересаджувати саджанець чи то два/три, чи три/чотири рази, що теж обмежувало ріст ц.кореня. Контейнери, які я використав, це дві 6-ти літрові пластикові банки з’єднані вертикально, висотою мабудь сантиметрів 60 а може і більше. Тобто, якщо є хоч краплина здорового глузду в олдскульних методах, то сподіваюсь, саджанці відреагують принаймі нейтрально.
Ну і в селі сад запущений, треба обрізати, а частина де орана земля, власне зорана родичами які безвоздмездно, але і без великого ентузіазму користуються нею. То нехай вже наступний рік зберуть урожай.
Ну і в пеканів складна система- один сорт запилює інший, інший запилює третій ітд. Хочеться щоб прийнялись і росли за певною систеиою, в тому числі враховуючи переважаючі напрямки вітрів, а не так, що той прийнявся, той засох, замість них ліплю що є -і система посипалась. Купив шість сортів.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старый писатель *
Вишневое
Сообщения: 747
С нами с 21.03.2013

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      11 ноября 2022 в 14:25 Гілками

Добре, нехай щастить.

Раджу трішки подивитися Кіктенко в Ютюбі, але без фанатізму, з урахуванням того де він це робить.
Також погугльте Ковчег, там теж є корисне, не те що мракобєсіє з каменем.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: _Zedd_]
      12 ноября 2022 в 16:28 Гілками

Дякую.
Ознайомився з Ковчег, пізнавально. Шипшина, виявляється, уживається з горіхом.
Ще раніше трохи читав сайти Шугіна, Юкала, форуми. Вся інформація про волоський горіх. Про пекани нуль, я маю на увазі про реальний досвід, про реальні урожаї. Навіть про ринок збуту нічого.
Побачимо, розраховую на глобальне потепління.

Поміряв висоту контейнерів - до 53 см, я думав вони більші.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      3 декабря 2022 в 15:15 Гілками

Цікаво, а мікоризацією саду трюфелем, хтось цікавився, чи може займався?
Баловство і маркетинг, чи можливий позитивний фінансовий результат?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! *
Сообщения: 3084
С нами с 24.07.2013

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      3 декабря 2022 в 17:49 Гілками

Під волоськими горіхами в мене навідь трава не росте, дача біля лісу і цю тему з горіхами прохавали, дятли, білки та ворони, так що з весни горіхи висять, а як збирати то тільки листя залишається десь з 5 дерев, горіхів зібрав відро осінню, на дачі буваю на вихідних.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Pepko]
      5 декабря 2022 в 16:45 Гілками

Цієї ночі прийняв важливі рішення:
- мікоризувати майбутній сад;
- реалізацію положень п.1 відкласти на невизначений термін, орієнтовно на рік.
Зрозуміло, що попсові рішення, типу трюфель на розкладці насіння в епіцентрі, не підходять. Треба замовляти міцелій в лабораторіях. Вимальовується ціна питання орієнтовно 500 грн/точка. 15-20 дерев думаю достатньо.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
52 года (24 года за рулем), Riga-Київ-Гурзуф
Сообщения: 14659
С нами с 24.07.2005

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: _Zedd_]
      5 декабря 2022 в 16:50 Гілками

_Zedd_ 16.10.2022 20:04 пишет:

Як варияант - обліпиха.




Сусіда вже нема, але обліпиха його живе та пускає коріння під фундамент моєї лазні. Кожен рік в один з нечастих приїздів на дачу займаюся їх корчуванням.

P.S. Щодо промислового розвитку пеканів подіяю погляди скептиків.
Волоський горіх спокійно росте без особливого догляду. З іншого боку, тому що я садив з батьками, зараз 25+ років, горіхів на ньому наче і рясно, але про збір з нього в комерційних цілях можна буде говорити ще років за 10 не менше.

Змінено Daugava (16:58 05/12/2022)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      1 января 2023 в 01:25 Гілками

Хм.., а що у американців це дозволено? https://northernpecans.blogspot.com/2018/04/spring-cleaning.html
Тобто не заборонено? Ну і правильно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
29 лет за рулем, Ровно
Сообщения: 26696
С нами с 09.08.2002

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      1 января 2023 в 22:53 Гілками

Drug2 01.01.2023 01:25 пишет:

Хм.., а що у американців це дозволено? https://northernpecans.blogspot.com/2018/04/spring-cleaning.html
Тобто не заборонено? Ну і правильно.




Може й дозволено, але дивно що вони то спалюють. Зазвичай з тих гілок роблять мульчу, яку використовують у саду.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх *
16 лет за рулем, Львов
Сообщения: 1010
С нами с 30.08.2018

Re: Хочу посадити горіховий сад [Re: Drug2]
      7 июля 2023 в 23:01 Гілками

Станом на зараз з 37 пеканів, 7 вегетацію не почали. З них один засох, 6 живі. Продавець зняв відосік, каже все Ок, таке буває, на наступний рік підуть в ріст. Може і підуть, але я таке очікував, тому і садив в контейнери. В контейнерах ростуть чудово.
Розмножую фундук. Поробив повітряні відводки на теж посаджених в контейнери 26 саджанцях. Купив польські та італійські сорти. Восени куплю українські. Загалом треба десь штук 200.
По мікоризі трюфеля. Єдиний варіант, що внушав відносну довіру (відсотків 20) зараз на окупованій території. Тому скористаюсь Міковіталом. Може і розвод, але недорого, спробую.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумДача
Додаткова інформація
0 користувачів і 4 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 7590

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія