autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Питання по генераторам (3/3)

Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Питання по генераторам [Re: AlexAudiCoupe]
      21 ноября 2023 в 22:00 Гілками

в ютюб є купа реальних тестів споживання.
це кращий показник ніж теорія. інверторний споживае менше на холостих і малих потужностях, менше 1квт. від 1 кВт споживання однакове.
за рахунок чого? неінверторний працює завжди на одних і тих же обертах, бо від цього залежить частота. інверторний може регулювати оберти , бо частота від обертів не залежить. по друге, при тій же номіналь ній потужності у інверторного двигун має менший об'єм. чим нижче оберти і чим менший об'єм, тим менше споживання, але на малій потужності. це як в любому двигуні ДВС.
у кожного генератора є свої плюси і мінуси. але неінверторний витримує більші короткочасні скачки навантаження. суттево більші максимальної паспортної потужності. наприклад включення насосу скважини.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
50 лет, Бровары
Сообщения: 532
С нами с 24.09.2007

Re: Питання по генераторам [Re: sly_fox]
      21 ноября 2023 в 22:06 Гілками

sly_fox 21.11.2023 21:59 пишет:

какая-то истерия прям с этими инверторными...
сосед купил - на втором запуске плата полетела... не запускается, так как она и дросселем управляет. Стоимость платы - полгенератора.
Другой сосед пришел советоваться и... купил инверторный по цене двух нормальных, да еще и на улице держит. То, что при первом же запуске в мороз плата полетит - до него не доходит...

Зато ж "экономно, рассказывали".



знову ж моє питання,- у чому випливає економія? які прилади на сьогодення вимагають строгих 220В 50 Гц? Говорять - електрокотли.... не маю знань


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил *
50 лет, Бровары
Сообщения: 532
С нами с 24.09.2007

Re: Питання по генераторам [Re: alexa11]
      21 ноября 2023 в 22:22 Гілками

Пропоную зійтися на думці: ККД, надійність інверторного електрогенератора менаша за рахунок перетворення вихідних напруг і частот. Ціна суттєво вища.
без інверторного ККД більший, зате частота плаває (напруга норм, і там є AVR по любому). Ціна нижча.
хто є чутливим до цих параметрів, потрібно визначитися


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец *****
46 лет (26 лет за рулем), Мена
Сообщения: 404
С нами с 09.09.2011

Re: Питання по генераторам [Re: voge]
      21 ноября 2023 в 22:53 Гілками

Не можу навіть придумати якій побутовій техніці потрібно дуже чиста синусоїда и рівно 50Гц. Хіба що газовим котлам- в деяких моделях є контроль частоти і деякі вимогливі до синусу в контролі полум'я.
Ну і ще двигунам потрібна більш-менш схожа синусоїда, але з неінверторого їм підійде.

А імпульсним блокам взагалі все одно яка частота і форма, на вході там випрамляч і конденсатор.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Херсон
Сообщения: 1056
С нами с 24.01.2009

Re: Питання по генераторам [Re: koritskiy]
      21 ноября 2023 в 23:08 Гілками

Из лично опробованных: мой котел отказался работать от моего обычного генератора. Бесперебойник компьютерный - очень сильно хотел переходить на батарею (и иногда переходил, зависело от нагрузки на генератор, вроде). Холодильник инверторный - как ни странно, но тоже от генератора не набирал холод. Работал, виду не подавал, но в морозилке держал -2-3. Делаю вывод, что от генератора у него с ума сходил термодатчик, т.к. при октрытии дверей гнал уверенно морозный воздух. От инвертора + аккум работал нормально. Морозильная камера обычная работала от гены нормально пи этом.
Еще зарядное Deca для аккумуляторов (мощное, на 15А) от генератора плохо выходило на режим. Со стремными звуками и не с первого раза иногда. Тоже зависело от нагрузки на генератор в данный момент (больше нагрузка - легче запускалось). И на газовой плите электро-розжиг не работал

При этом у соседей холодильник и другой котел вполне себе работали от обычного генератора (правда, другого). Так что раз на раз не приходится.

Зато болгарка 230-я на 2кВт уверенно работала от этого же генератора (резал бетон). Генератор на 2.2кВт номинальных. При запуске иногда приходилось придерживать пальцем автомат, чтобы не выбивало. Инвертор такого бы не пережил
Остальные потребители (типа ноутбука/телевизора/зарядных для акб всех мастей) работали нормаль

Но, учитывая стоимость и неремонтопригодность инверторного, я бы брал обычный + мощный бп (например flatpack 1500-2000) и инвертор для нежных потребителей. Выйдет не дороже, но более живуче.

Змінено SeMeNUA (23:16 21/11/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец *****
46 лет (26 лет за рулем), Мена
Сообщения: 404
С нами с 09.09.2011

Re: Питання по генераторам [Re: SeMeNUA]
      21 ноября 2023 в 23:21 Гілками

Так, як варіант для котла купити блок живлення 220/12 і китайський інвертор 12/220 з синусоїдою. Підключити один до одного і буде робити від будь-якого генератора. А інвертор ще можно потім до акамулятора.

Змінено koritskiy (23:23 21/11/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ssb
Достоевский **
35 лет (16 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6741
С нами с 25.01.2008

Re: Питання по генераторам [Re: koritskiy]
      21 ноября 2023 в 23:40 Гілками

koritskiy 21.11.2023 23:21 пишет:

Так, як варіант для котла купити блок живлення 220/12 і китайський інвертор 12/220 з синусоїдою. Підключити один до одного і буде робити від будь-якого генератора. А інвертор ще можно потім до акамулятора.


А стабілізатор з тією задачею не впорається?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст ****
Kyiv
Сообщения: 228
С нами с 27.11.2006

Re: Питання по генераторам [Re: koritskiy]
      22 ноября 2023 в 00:29 Гілками

koritskiy 21.11.2023 22:53 пишет:

Не можу навіть придумати якій побутовій техніці потрібно дуже чиста синусоїда и рівно 50Гц. Хіба що газовим котлам- в деяких моделях є контроль частоти і деякі вимогливі до синусу в контролі полум'я.
Ну і ще двигунам потрібна більш-менш схожа синусоїда, але з неінверторого їм підійде.

А імпульсним блокам взагалі все одно яка частота і форма, на вході там випрамляч і конденсатор.



З власного досвіду, інвертор у мене попросили:
1) індукційна поверхня; 2) УПСи.
Враховуйте, що деякі прилади білшою мірою не переварюють плаваючу частоту, аніж брудний синус.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
энтузиаст ****
Kyiv
Сообщения: 228
С нами с 27.11.2006

Re: Питання по генераторам [Re: sly_fox]
      22 ноября 2023 в 00:52 Гілками

Інвертора не купляють для економії, вони завжди будуть дорожчими за звичайний.
Міфи про ломучість інверторів - таки міфи десятирічної давнини, коли дійсно, з появою їх на ринку були проблеми.
Кожен купує під свої потреби та/або можливості.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: Питання по генераторам [Re: SeMeNUA]
      22 ноября 2023 в 12:29 Гілками

SeMeNUA 21.11.2023 23:08 пишет:

Из лично опробованных: мой котел отказался работать от моего обычного генератора.



Це класична ситуація. Якщо занулити один з виходів генератора (на нейтраль, десь в місці підключення генератора до вашої домашньої електромережі) - то дуже ймовірно, що все працюватиме.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Херсон
Сообщения: 1056
С нами с 24.01.2009

Re: Питання по генераторам [Re: VovkZ]
      22 ноября 2023 в 12:47 Гілками

VovkZ 22.11.2023 12:29 пишет:

SeMeNUA 21.11.2023 23:08 пишет:

Из лично опробованных: мой котел отказался работать от моего обычного генератора.



Це класична ситуація. Якщо занулити один з виходів генератора (на нейтраль, десь в місці підключення генератора до вашої домашньої електромережі) - то дуже ймовірно, що все працюватиме.



Неа, сей фокус с занулением не прошел Или котел сильно привередливый, или сильно синусоида далека от синусоиды))

ssb 21.11.2023 23:40 пишет:

А стабілізатор з тією задачею не впорається?



Неа, котлу и бесперебойнику не нравится именно форма синусоиды. Котел сразу падает в ошибку по питанию, хотя напряжение в этот момент в норме.

koritskiy 21.11.2023 23:21 пишет:

Так, як варіант для котла купити блок живлення 220/12 і китайський інвертор 12/220 з синусоїдою. Підключити один до одного і буде робити від будь-якого генератора. А інвертор ще можно потім до акамулятора.



Именно так! Ну только 12В или больше - надо плясать от мощности потребителей, которые будут от этого инвертора. Инвертор все-равно нужен (для дома), т.к. не будешь 24/7 гонять генератор. Включил, зарядил аккумы, выключил и дальше от инвертора. В идеале, чтобы аккумы могли запасать всю вырабатываемую энергию от генератора. В итоге остается только купить блок питания достаточной мощности для "нежных" потребителей. Я в Херсоне так 3-х недельный блекаут переживал год назад


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Питання по генераторам [Re: SeMeNUA]
      22 ноября 2023 в 13:13 Гілками

чутливі пристрої не можуть працювати від традиційного генератора не через форму синусоіди, а через плаваючу частоту напруги. а може генератор не налаштований нормально. можна спробувати налаштувати частоту.
https://www.youtube.com/watch?v=vBPORvYX...%BE%D1%80%D1%8B


Змінено alexa11 (13:55 22/11/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Херсон
Сообщения: 1056
С нами с 24.01.2009

Re: Питання по генераторам [Re: alexa11]
      22 ноября 2023 в 14:58 Гілками

Генератор только с сервиса (проверенного), настроен. Стоит на нем счетчик моточасов (он же тахометр): обороты держит как положено (а именно от оборотов зависит частота).

Я находил на просторах интернета снятую осциллографом форму синусоиды с такой модели генератора. Там действительно много гармоник и форма далека от идеальной синусоиды. Под нагрузкой чуть ровнее. По поведению моей техники это подтверждается.

В общем, благодраю за полезные ссылки, но у меня нет проблемы "от генератора не работает котел, наверное это поломка, надо что-то сделать" . Я просто поделился инфой, что реально может не работать от рандомного обычного генератора.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
19 лет за рулем,
Сообщения: 6783
С нами с 05.05.2009

Re: Питання по генераторам [Re: AlexAudiCoupe]
      22 ноября 2023 в 16:05 Гілками

традиційний котел firman на 2.5 квт. спочатку газовий котел Hermann, зараз сучасний газовий котел зі складною електронікою Protherm працюють без жодних проблем. генератор витягує пуск насосу скважини номіналом 1,2квт плюс працюючі два традиційні холодильники і інші побутові дрібні споживачі.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
1 користувачів і 30 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3034

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія