autoua
×
Autoua.netФорумКіно, книги та музика

вартість техніки ( про звук) (10/11)

подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Манита71]
      6 февраля 2024 в 05:46 Гілками

Манита71 05.02.2024 23:49 пишет:


Тоді ми привезли звідти відік Шарп (не памятаю яка модель, але одна з останніх), двокасетник Панасонік і купу аудіокасет і відеокасет. Ми з братом 2 тижні записували на них фільми. Це був подарунок мені на весілля. В нас з дружиною вдома в Києві потім десь півроку родичі приходили на вихідні, як у відеосалон




Може навпаки: відак Panasonic та двокасетник Sharp?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Mangust]
      6 февраля 2024 в 06:24 Гілками

Mangust 05.02.2024 21:49 пишет:

UA 05.02.2024 19:14 пишет:

в кінці 80-их в деяких містах відеомагнітофон міняли на ВАЗ-2108-)))
в кожній третій квартирі-))
може серед печерського бомонду хіба-)



Во во, свистит, как дышит) 1989-90, точно помню, как раз перед окончанием гражданской жизни шлялся по комиссионкам в свободное время поглазеть на недоступные достижения зарубежного народного хозяйства. Шарпы стояли 1900+ руб, видики 5000+ от модификации. Было интересно, кто может отдать 5000 тех еще руб за игрушку? Уже тогда появлялись видеосалоны - толпа по рублю смотрит в телевизор на Брюса Ли))




Якщо ти заплутався у часі, або був далекий від "чорного ринку" апаратури то не видавай свої тодішні уявлення за реальну ситуацію в краіні.
1. Якщо відак у комку коштував 5000 то з рук його можна було придбати за 3000-3500. Оскільки я був постійним відвідувачем балки і часто міняв техніку, то був в курсі того що і скільки коштувало на руках.
2. Які жигулі у 1990 можна було придбати за 5000 ? Це ж вже була хвиля горбачовськоі емісії і викликаної нею інфляції.
3. Відеосалони у 1990 у Києві вже почали зачинятися - саме через поширення відеомагнітофонів у пересічних громадян.
4. У 1985-1986 роках у моїй студентській групі в КПІ (діти номенклатури там не навчалися) відаки вдома були у 3 чи 4 студентів. В моєму будинку на 90 кв (не номенклатурний - кооперативний) у 1988 ми нарахували 7 чи більше відаків. Просто люди боялися крадіжок і не розповідали про таке. При цьому у багатьох власників відаків автівок взагалі не було.
5. У 1970-1980 і роки багато киян , переважно інженери та викладачі точних наук у вищах , їздили працювати за кордон (Алжир, Сирія, Куба, Вєтнам) за 5-річними контрактами. Залишок зарплати вони по поверненню отримували чеками і на них купували у берізках не тільки авто, а й часто відеомагнітофони, аж до популістського рішення про закриття берізок десь у 1988 році.
6. У 1990 році вже стояли у Києві у людних місцях лотки, на яких можна було придбати або поміняти відеокасети з фільмами що також було свідченям широкого розповсюдження відаків.
7. У 1990 році вже можна було отримати загранпаспорт і поїхати торгувати на базар до Польщі, звідки також везли багато техніки.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6480
С нами с 18.12.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Khimik]
      6 февраля 2024 в 07:32 Гілками

В ответ на:

В році так 93-94 в моєму класі відак був аж в одного
І ми не стільки ходили дивитися кіна, як западали на магію відкривання




Я в 80х , коли вчився в школі , їздив в комок на Басейній дивитись на ті відіки , та всякі мафони . Ці моргаючі ноліки , з ціною 4-5 тисяч рублів , були просто чудом техніки


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Gavik]
      6 февраля 2024 в 07:51 Гілками

Gavik 06.02.2024 07:32 пишет:

В ответ на:

В році так 93-94 в моєму класі відак був аж в одного
І ми не стільки ходили дивитися кіна, як западали на магію відкривання




Я в 80х , коли вчився в школі , їздив в комок на Басейній дивитись на ті відіки , та всякі мафони . Ці моргаючі ноліки , з ціною 4-5 тисяч рублів , були просто чудом техніки




У ті роки якщо апаратура потрапила у комок, значить або з нею якісь проблеми, або ціна неадекватна, або виставили самі продавці. Усе якісне і з адекватним цінником скуповували або ще знайомі, або перекупи, що терлися під кожним комком. Був комок ще на Міхновського (тоді бдн) навпроти готелю дружба.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
53 года (34 года за рулем), Киев
Сообщения: 4255
С нами с 06.06.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      6 февраля 2024 в 09:47 Гілками

harald67 06.02.2024 05:46 пишет:

Манита71 05.02.2024 23:49 пишет:


Тоді ми привезли звідти відік Шарп (не памятаю яка модель, але одна з останніх), двокасетник Панасонік і купу аудіокасет і відеокасет. Ми з братом 2 тижні записували на них фільми. Це був подарунок мені на весілля. В нас з дружиною вдома в Києві потім десь півроку родичі приходили на вихідні, як у відеосалон




Може навпаки: відак Panasonic та двокасетник Sharp?



Ні, саме так як написав.
Панас досі в селі використовується як ФМ програвач.

Змінено Манита71 (09:48 06/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Манита71]
      6 февраля 2024 в 10:03 Гілками

Манита71 06.02.2024 09:47 пишет:

harald67 06.02.2024 05:46 пишет:

Манита71 05.02.2024 23:49 пишет:


Тоді ми привезли звідти відік Шарп (не памятаю яка модель, але одна з останніх), двокасетник Панасонік і купу аудіокасет і відеокасет. Ми з братом 2 тижні записували на них фільми. Це був подарунок мені на весілля. В нас з дружиною вдома в Києві потім десь півроку родичі приходили на вихідні, як у відеосалон




Може навпаки: відак Panasonic та двокасетник Sharp?



Ні, саме так як написав.
Панас досі в селі використовується як ФМ програвач.




Та я власне перепитав тому, що пам'ятаю що у ті часи Найбільш поширеними у нас відеомагнітофонами були як раз Panasonic, а от найбільш поширеними двокасетними магнітолами саме Sharp. Ще багато докасетних JVC було. Чи бачив я взагалі на власні очі, а не у каталозі відеомагнітофон Шарп - вже і не згадаю.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Шкодоволгный Вазотавр *
53 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 19549
С нами с 06.07.2001

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      6 февраля 2024 в 11:37 Гілками

harald67 06.02.2024 06:24 пишет:



Якщо ти заплутався у часі, або був далекий від "чорного ринку" апаратури то не видавай свої тодішні уявлення за реальну ситуацію в краіні.
1. Якщо відак у комку коштував 5000 то з рук його можна було придбати за 3000-3500. Оскільки я був постійним відвідувачем балки і часто міняв техніку, то був в курсі того що і скільки коштувало на руках.
2. Які жигулі у 1990 можна було придбати за 5000 ? Це ж вже була хвиля горбачовськоі емісії і викликаної нею інфляції.
3. Відеосалони у 1990 у Києві вже почали зачинятися - саме через поширення відеомагнітофонів у пересічних громадян.
4. У 1985-1986 роках у моїй студентській групі в КПІ (діти номенклатури там не навчалися) відаки вдома були у 3 чи 4 студентів. В моєму будинку на 90 кв (не номенклатурний - кооперативний) у 1988 ми нарахували 7 чи більше відаків. Просто люди боялися крадіжок і не розповідали про таке. При цьому у багатьох власників відаків автівок взагалі не було.
5. У 1970-1980 і роки багато киян , переважно інженери та викладачі точних наук у вищах , їздили працювати за кордон (Алжир, Сирія, Куба, Вєтнам) за 5-річними контрактами. Залишок зарплати вони по поверненню отримували чеками і на них купували у берізках не тільки авто, а й часто відеомагнітофони, аж до популістського рішення про закриття берізок десь у 1988 році.
6. У 1990 році вже стояли у Києві у людних місцях лотки, на яких можна було придбати або поміняти відеокасети з фільмами що також було свідченям широкого розповсюдження відаків.
7. У 1990 році вже можна було отримати загранпаспорт і поїхати торгувати на базар до Польщі, звідки також везли багато техніки.



Это какая-то паралельная реальность


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: kkk_GAZ240]
      6 февраля 2024 в 11:58 Гілками

kkk_GAZ240 06.02.2024 11:37 пишет:

harald67 06.02.2024 06:24 пишет:



Якщо ти заплутався у часі, або був далекий від "чорного ринку" апаратури то не видавай свої тодішні уявлення за реальну ситуацію в краіні.
1. Якщо відак у комку коштував 5000 то з рук його можна було придбати за 3000-3500. Оскільки я був постійним відвідувачем балки і часто міняв техніку, то був в курсі того що і скільки коштувало на руках.
2. Які жигулі у 1990 можна було придбати за 5000 ? Це ж вже була хвиля горбачовськоі емісії і викликаної нею інфляції.
3. Відеосалони у 1990 у Києві вже почали зачинятися - саме через поширення відеомагнітофонів у пересічних громадян.
4. У 1985-1986 роках у моїй студентській групі в КПІ (діти номенклатури там не навчалися) відаки вдома були у 3 чи 4 студентів. В моєму будинку на 90 кв (не номенклатурний - кооперативний) у 1988 ми нарахували 7 чи більше відаків. Просто люди боялися крадіжок і не розповідали про таке. При цьому у багатьох власників відаків автівок взагалі не було.
5. У 1970-1980 і роки багато киян , переважно інженери та викладачі точних наук у вищах , їздили працювати за кордон (Алжир, Сирія, Куба, Вєтнам) за 5-річними контрактами. Залишок зарплати вони по поверненню отримували чеками і на них купували у берізках не тільки авто, а й часто відеомагнітофони, аж до популістського рішення про закриття берізок десь у 1988 році.
6. У 1990 році вже стояли у Києві у людних місцях лотки, на яких можна було придбати або поміняти відеокасети з фільмами що також було свідченям широкого розповсюдження відаків.
7. У 1990 році вже можна було отримати загранпаспорт і поїхати торгувати на базар до Польщі, звідки також везли багато техніки.



Это какая-то паралельная реальность




Це реальність від очевидця тих подій, який у 1983 вже закінчив у Києві десятирічку. А оті усі розповіді про відак за ціною авто - це з чуток і переказів уривчастих спогадів людей, які відака ніколи не мали і у яких зараз вже альцгеймер трапився.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6480
С нами с 18.12.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      6 февраля 2024 в 12:12 Гілками

В ответ на:

А оті усі розповіді про відак за ціною авто - це з чуток і переказів уривчастих спогадів людей, які відака ніколи не мали і у яких зараз вже альцгеймер трапився]




Про відаки по ціні авто це правда , я сам їх бачив коли мені було десь 14 , але на початку 80х , може 78 - 79 роки . Ще Оліміада була , та людей примусово кудись відправляли з Києва В березку просто так подивитись не пускали


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Gavik]
      6 февраля 2024 в 12:21 Гілками

Gavik 06.02.2024 12:12 пишет:

В ответ на:

А оті усі розповіді про відак за ціною авто - це з чуток і переказів уривчастих спогадів людей, які відака ніколи не мали і у яких зараз вже альцгеймер трапився]




Про відаки по ціні авто це правда , я сам їх бачив коли мені було десь 14 , але на початку 80х , може 78 - 79 роки . Ще Оліміада була , та людей примусово кудись відправляли з Києва В березку просто так подивитись не пускали




Так у 1980 році тих відаків то було... приблизно як пізніше програвачів лазерних відеодисків (не ДВД, а отих перших, розміром з вініл, поширених переважно у штатах). Були ще й відеомагнітофони, що на відеобобіни записували. Навіть совкопром таке випускав під назвою ростов. Тоді ще й з форматом касет не усе було остаточно визначено, і з форматом запису відео. Оригінали привозили з америки відеокасетники, що могли записувати і відтворювати лише NTSC, і не розуміли, чому за них навіть пляшку горілки ніхто на дає.
Більш менш поширеними відеомагнітофони стали десь року 1983-1984 і коштували вони тоді вже далеко не як авто.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6480
С нами с 18.12.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      6 февраля 2024 в 13:31 Гілками

В ответ на:

Були ще й відеомагнітофони, що на відеобобіни записували. Навіть совкопром таке випускав під назвою ростов




Ага ) Ще в школі їх бачив . Виглядали занедбаними , та в пилюці
Відеодіски я бачив - перший Робокоп , їх програвачів вживу не бачив

Змінено Gavik (13:34 06/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
11 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 10435
С нами с 04.04.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Gavik]
      6 февраля 2024 в 19:24 Гілками

Все як би не читав. Але не згоден що відеосалони закрились через засилля відиків. Ні. Просто на великому екрані почали транслювати. Ті ж данді, Хрещені батьки я вже дивився в Братиславі, Кінопанорамі, Київський русі та інших. Це як раз початок 90-х.
Масово вже в побуті пішли з появою мереж магазинів техніки. Точно пам'ятаю що в районі Бесарабки їх було чимало. Але це 95 і пізніше.
Із відеосалонів більш за все полюбляв ходити в планетарій там де зараз ресторанчик. Там було декілька екранів і вже не пам'ятаю але здається й проектор міг з'явитися.
В 1991-у році в класі було 3 власника відео. 2 з них номенклатура партійна, 1- робив взуття


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
бЭндеровец **
9 лет (28 лет за рулем), Донецк - Киев
Сообщения: 64843
С нами с 10.10.2005

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      6 февраля 2024 в 22:15 Гілками

Оце ти насочиняв. У 1984 кубік Рубіка та касетний плеєр Юнисеф були за диво. Які там відакі? То вже 1989-1990.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Mangust]
      7 февраля 2024 в 10:22 Гілками

Mangust 06.02.2024 22:15 пишет:

Оце ти насочиняв. У 1984 кубік Рубіка та касетний плеєр Юнисеф були за диво. Які там відакі? То вже 1989-1990.




Я вступив до вищу 1983 року. Коли був на другому курсі, тобто 1984 рік у мого інститутського друга вже був відак Panasonic, придбаний у чековій берізці. Його батько за контрактом 5 років пропрацював в Алжирі, пожив рік вступу сина до вищу тут і уклав новий 5-ирічний контракт. Сину другокурснику залишив трикімнатну квартиру, відак і десь заховані ключи від Волги, яка стояла у гаражі. Як син усе це використовував (часто із моєю участю) краще промовчу. дівчат там перебувало багато, ще й на волзі ми їх катали. Так що у мене часові прив'язки дуже точні.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Шкодоволгный Вазотавр *
53 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 19549
С нами с 06.07.2001

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      7 февраля 2024 в 10:35 Гілками

harald67 07.02.2024 10:22 пишет:

Mangust 06.02.2024 22:15 пишет:

Оце ти насочиняв. У 1984 кубік Рубіка та касетний плеєр Юнисеф були за диво. Які там відакі? То вже 1989-1990.




Я вступив до вищу 1983 року. Коли був на другому курсі, тобто 1984 рік у мого інститутського друга вже був відак Panasonic, придбаний у чековій берізці. Його батько за контрактом 5 років пропрацював в Алжирі, пожив рік вступу сина до вищу тут і уклав новий 5-ирічний контракт. Сину другокурснику залишив трикімнатну квартиру, відак і десь заховані ключи від Волги, яка стояла у гаражі. Як син усе це використовував (часто із моєю участю) краще промовчу. дівчат там перебувало багато, ще й на волзі ми їх катали. Так що у мене часові прив'язки дуже точні.



Куда-ж нам....

http://youtu.be/LS3hfV-geuA


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
11 лет (25 лет за рулем), Киев
Сообщения: 10435
С нами с 04.04.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: harald67]
      7 февраля 2024 в 11:52 Гілками

В 86-у році в серпні поблизу Вінниці бачив чоловіки з дівчатами приїздили на мерседесі. Це ж не значить що в ті роки у всіх були мерси

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
57 лет (20 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6480
С нами с 18.12.2008

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: sashkaa]
      7 февраля 2024 в 11:59 Гілками

В ответ на:

Це ж не значить що в ті роки у всіх були мерси




В мене , під будинком новий мерс стояв , х.з. який кузов , той вічний , початок 80х . Біля нього ще фоткалися В будинок напроти (16 пов. панелька), постіно футболісти , ще з того Динамо Київ приїзжали , Дем'ян , Безсонов та інші . Ми на них в такому ахрєне дивились . Борщага , єслі шо

Змінено Gavik (12:10 07/02/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар *
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 5726
С нами с 09.10.2012

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: UA]
      7 февраля 2024 в 13:13 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

Кинг цапов))

Кинг цапов))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: alexkit]
      7 февраля 2024 в 16:55 Гілками Прикріплені файли (0 завантажити)

alexkit 07.02.2024 13:13 пишет:

Кинг цапов))




Це вже "останні подих" доби відеомагнітофонів. Класний, з купою функцій, але вже нікому не потрібний (у мене досі подібний JVC працює кімнатним годинником та підставкою під Cambridg Audio). У епоху ажіотажу за відеомагнітофонами вони виглядали отак:

Це вже "останні подих" доби відеомагнітофонів. Класний, з купою функцій, але вже нікому не потрібний (у мене досі подібний JVC працює кімнатним годинником та підставкою під Cambridg Audio)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум **
37 лет за рулем, Киев
Сообщения: 24438
С нами с 31.10.2014

Re: вартість техніки ( про звук) [Re: Mangust]
      7 февраля 2024 в 17:10 Гілками

Mangust 06.02.2024 22:15 пишет:

Оце ти насочиняв. У 1984 кубік Рубіка та касетний плеєр Юнисеф були за диво. Які там відакі? То вже 1989-1990.




Не хочу образити, але де ти мешкав у 1984 році що утебе такі відсталі спогади?
Кубік рубіка я вперше купив на якомусь стихійному ринку в Ужгороді коли школярем туди на змагання їздив року 1980-го. У 1984 цей виріб вже був широко розповсюджений.
Якщо ти згадуєш касетний плеєр юнісеф, то це також вже завершення епохи цих девайсів. Першим був Sony Walkman, потім щось подібне почали інші провідні тоді виробники побутової електроніки виробляти. А коли такий виріб зробив традиційний лайновиробник - Юнісеф, то це вже був фініш епохи таких касетних плеєрів і почали з'являтися аналогічні сіді плеєри.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКіно, книги та музика
Додаткова інформація
0 користувачів і 9 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  BorisB, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 7437

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія