autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?

V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
      3 марта 2024 в 22:54 Гілками

Основной щиток совкового образца в общем коридоре, в квартире угребищная совковая проводка, при которой линия освещения (входная линия, люстры) проложена по полу у соседа выше, который устроил потоп и... собсно все, моя линия освещения издохла у него в полу под стяжкой (и проводка люстры на кухню тоже). Освещение временно запитал от линии розеток, но надо затянуть в квартиру новый кабель от щитка на линию освещения. И раз уже все равно сверлить и тянуть, подумал протянуть сразу и новый ввод линии розеток и поставить в квартире небольшой допщиток с минимальным набором защит на всякий случай. Реле напряжения и дифавтоматом на каждую линию достаточно будет?
Переносить весь щит в квартиру не вариант, потому что там еще отдельная линия на электроплиту, которая вообще хрен пойми кудой заходит в квартиру, плюс перенос счетчика в квартиру тоже гемор, потом еще проверялкиных регулярно пускай...
Потому схема такая видится: счетчик и вводные совковые автоматы остаются в общем коридоре, а в квартире после них по реле напряжения и по дифавтомату и дальше уже пошло по квартире. Ставить все это в общем щитке нет ни места, ни возможности, ни желания. Из основных защит больше ж ничего такого нет, что будет критично в доме с совкопроводкой?

Змінено GreenMile (22:56 03/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ssb
Достоевский **
35 лет (16 лет за рулем), Киев
Сообщения: 6741
С нами с 25.01.2008

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      3 марта 2024 в 23:09 Гілками

Якщо все одно тягнути від щитка в коридорі - протягнути кабель потовще, замість совкових поставити загальний автомат номіналом відповідно цьому кабелю, а в квартирі - реле напруги, ПЗВ та звичайні автомати по лініях відповідно їх кабелям. Може так зʼявиться в поверховому щиті ще місце для дифавтомату на плиту, щоб та лінія теж була з дифзахистом

Змінено ssb (23:13 03/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: ssb]
      4 марта 2024 в 00:00 Гілками

Хм, в принципе, вариант, надо подумать его тоже Единственное, не будет ли ко мне потом претензий, что я в щите поставил автомат номиналом больше, чем положено?

Змінено GreenMile (00:03 04/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex. EHOT_XP ***
27 лет за рулем, Обухов
Сообщения: 6572
С нами с 25.02.2005

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      4 марта 2024 в 09:07 Гілками

Я б ще передбачив десь біля щитка місце для зарядної станції (типу екофлоу), в щитку місце під АВР, і якщо вже штробити стіни в р-ні квартирного щитка - закласти одразу провід до/від зарядної станції.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
29 лет за рулем, Киев
Сообщения: 13972
С нами с 13.07.2005

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      4 марта 2024 в 09:53 Гілками

GreenMile 04.03.2024 00:00 пишет:

Хм, в принципе, вариант, надо подумать его тоже Единственное, не будет ли ко мне потом претензий, что я в щите поставил автомат номиналом больше, чем положено?


номинал автомата це його номінальний струм, тож більше це гарантовано про те, що автомат не втомиться. якщо про захист від перевантаження/КЗ то важливіше клас автомату. типово всі ставлять С клас, але можна взяти В, і навіть А клас знайти можна.
в іншому все правильно спланував.

про дифавтомати і стару проводку: може так статися, что струми витоків через стару ізоляцію старої проводки будуть перевищувати межу дифавтоматів (сусід лиш залив провода, а не перебив - але лінія не працює).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1162
С нами с 24.10.2003

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Maksimus]
      4 марта 2024 в 11:21 Гілками

Ота лінія "на плиту" - зазвичай старий алюміній, ще і з кількома транзитними скрутками. Я би не вважав її чимось вартим збереження. Також часто інші розетки можуть бути підключені "ланцюжком". Тобто між останньою розеткою і щитком може бути 9(чи 10) механічних з'єднань.

Залишай у загальному коридорі тільки лічильник і загальний автомат згідно з вимогами постачальника. Далі кабель відповідного перерізу у квартиру, а там вже майстуй що треба. Єдине, що по "сучасним уявленням" маленьким щиток скоріш за все не вийде. Треба брати з запасом +30%. Приклади "космічних шатлів" легко гугляться
І прийдеться пошукати місце де і як у квартирі підключитись до залишків старої проводки.
Це буде епічна війна з багатьма кривавими битвами. Особливо якщо стратегічно буде прийнятий план "та мені ось тут (кухня/кімнати/санвузол/балкон) трошки замінити/підключити/додати". У її кінці висновок буде - що швидше/якісніше/і може навіть дешевше все це було міняти одразу і капітально.

Змінено Vladimir_Y (11:22 04/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
44 года, Киев
Сообщения: 1717
С нами с 04.12.2006

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Vladimir_Y]
      4 марта 2024 в 12:15 Гілками

Vladimir_Y 04.03.2024 11:21 пишет:

міняти одразу і капітально.



Причому, квартиру:)

GreenMile 04.03.2024 00:00 пишет:

не будет ли ко мне потом претензий, что я в щите поставил автомат номиналом больше, чем положено?


Будуть до всього, що може ДТЕК побачити цікавого в загальному коридорі.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Продавец овощей **
Киев
Сообщения: 44500
С нами с 11.04.2006

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: zyoma]
      4 марта 2024 в 12:38 Гілками

zyoma 04.03.2024 12:15 пишет:

Будуть до всього, що може ДТЕК побачити цікавого в загальному коридорі.




теоретично буде, практично тільки якщо будуть міняти лічильник або проводити якісь роботи, пов'язані з розпломбуванням і опломбовувати потім разом з автоматом, як вони зараз роблять. Тоді максимум 25А з газом, скільки з електроплитою я не знаю, але теж є максимум. Якщо автомат зараз без пломби, то можна поставити будь-який, а там буде видно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
44 года, Киев
Сообщения: 1717
С нами с 04.12.2006

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: nickka]
      4 марта 2024 в 13:02 Гілками

nickka 04.03.2024 12:38 пишет:


теоретично буде, практично тільки якщо будуть міняти лічильник або проводити якісь роботи,




У мене таке було на дачі, лічильник разом із щитком, побачили, коли приходили верифікуіати показання лічильника. Нічого не зробили, типу, погрозілі пальцем, але хз як воно буде в багатоквартирному будинку.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Vladimir_Y]
      4 марта 2024 в 13:02 Гілками

Vladimir_Y 04.03.2024 11:21 пишет:

Ота лінія "на плиту" - зазвичай старий алюміній, ще і з кількома транзитними скрутками. Я би не вважав її чимось вартим збереження. Також часто інші розетки можуть бути підключені "ланцюжком". Тобто між останньою розеткою і щитком може бути 9(чи 10) механічних з'єднань.

Залишай у загальному коридорі тільки лічильник і загальний автомат згідно з вимогами постачальника. Далі кабель відповідного перерізу у квартиру, а там вже майстуй що треба. Єдине, що по "сучасним уявленням" маленьким щиток скоріш за все не вийде. Треба брати з запасом +30%. Приклади "космічних шатлів" легко гугляться
І прийдеться пошукати місце де і як у квартирі підключитись до залишків старої проводки.
Це буде епічна війна з багатьма кривавими битвами. Особливо якщо стратегічно буде прийнятий план "та мені ось тут (кухня/кімнати/санвузол/балкон) трошки замінити/підключити/додати". У її кінці висновок буде - що швидше/якісніше/і може навіть дешевше все це було міняти одразу і капітально.


Вопрос не в сохранении линии плиты, а в том, что я не собираюсь раздалбывать свой пол, срывать плитку и паркет в поисках кудой заходит эта линия плиты. Менять эту линию тем более не буду, потому как на кухне она уже давным-давно заложена плиткой.

Я все понимаю, что лучше сделать нормальный щит, проложить новые линии и так далее, вопрос только в том, что это надо было делать надцать лет назад, сейчас этим никто не будет заниматься в жилой квартире. Переделать нормально щит и проводку можно только при капитальном ремонте квартиры, когда все содрано до голых стен, сейчас это невозможно и не нужно. Просто я знаю где выходит линия розеток, потому я туда могу прокинуть незаметно кабель от доп щитка под плинтусом (сам щиток будет спрятан кладовке), потому и думаю сделать какую-то минимальную защиту уже.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Alfer]
      4 марта 2024 в 13:04 Гілками

Alfer 04.03.2024 09:07 пишет:

Я б ще передбачив десь біля щитка місце для зарядної станції (типу екофлоу), в щитку місце під АВР, і якщо вже штробити стіни в р-ні квартирного щитка - закласти одразу провід до/від зарядної станції.


Вот с АВР это кстати идея, спасибо, взял на заметку.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1162
С нами с 24.10.2003

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      4 марта 2024 в 14:28 Гілками

Все залежить від плану квартири/типу, серії будинку і якщо капремонт не передбачається, то і сильно довбати нема сенсу. Стару проводку(силову точно) просто забути(відключити, розетки демонтувати, замазати у рівень з поверхнею, на видному місці повісити "картину", наступні "шпалери" закінчать процес), або у крайньому випадку використати частково у межах однієї кімнати(хоча потім все одно переробляти). Нова розводка по кімнатах дасть можливість встановити необхідну кількість розеток у тому місці де вони потрібні, а не де було зручно будівельникам. Верхнє освітлення має шанс майже повністю зберегтися. Ввід і щит, розподілення між приміщеннями, точки споживання. Можна робити частинами але з урахуванням загальної схеми. Наприклад, у квартирах з "приміщенням по центру" розподілення можна заховати у ньому за підвісною/натяжною стелею мінімальної товщини, по кімнатах прямокутні плінтуси відповідного розміру, з урахуванням можливих транзитних переходів. Також інші варіанти що не передбачають видовбування сотень метрів штроб, вкриття всіх замурованих каналів, чи переливку всієї підлоги. Так буде не Версаль, але хоч надійно і зручно у плані споживання електрики. Але розмір щита одразу повинен закладатись з урахуванням кінцевої схеми. Також бажано щоб він був у місці з легким доступом/освітленням/провітрюванням.
Ви спитали, з вами поділились власним досвідом. Врешті-решт кожен обирає сам що і як буде робити. Якщо ви вже собі щось напланували і змінювати нічого не збираєтесь - це ваш шлях.


GreenMile 04.03.2024 13:02 пишет:

Vladimir_Y 04.03.2024 11:21 пишет:

Ота лінія "на плиту" - зазвичай старий алюміній, ще і з кількома транзитними скрутками. Я би не вважав її чимось вартим збереження. Також часто інші розетки можуть бути підключені "ланцюжком". Тобто між останньою розеткою і щитком може бути 9(чи 10) механічних з'єднань.

Залишай у загальному коридорі тільки лічильник і загальний автомат згідно з вимогами постачальника. Далі кабель відповідного перерізу у квартиру, а там вже майстуй що треба. Єдине, що по "сучасним уявленням" маленьким щиток скоріш за все не вийде. Треба брати з запасом +30%. Приклади "космічних шатлів" легко гугляться
І прийдеться пошукати місце де і як у квартирі підключитись до залишків старої проводки.
Це буде епічна війна з багатьма кривавими битвами. Особливо якщо стратегічно буде прийнятий план "та мені ось тут (кухня/кімнати/санвузол/балкон) трошки замінити/підключити/додати". У її кінці висновок буде - що швидше/якісніше/і може навіть дешевше все це було міняти одразу і капітально.


Вопрос не в сохранении линии плиты, а в том, что я не собираюсь раздалбывать свой пол, срывать плитку и паркет в поисках кудой заходит эта линия плиты. Менять эту линию тем более не буду, потому как на кухне она уже давным-давно заложена плиткой.

Я все понимаю, что лучше сделать нормальный щит, проложить новые линии и так далее, вопрос только в том, что это надо было делать надцать лет назад, сейчас этим никто не будет заниматься в жилой квартире. Переделать нормально щит и проводку можно только при капитальном ремонте квартиры, когда все содрано до голых стен, сейчас это невозможно и не нужно. Просто я знаю где выходит линия розеток, потому я туда могу прокинуть незаметно кабель от доп щитка под плинтусом (сам щиток будет спрятан кладовке), потому и думаю сделать какую-то минимальную защиту уже.




Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Vladimir_Y]
      5 марта 2024 в 12:42 Гілками

Vladimir_Y 04.03.2024 14:28 пишет:

Все залежить від плану квартири/типу, серії будинку і якщо капремонт не передбачається, то і сильно довбати нема сенсу.


Вот у меня этот случай, потому я и спросил за допщиток. Как все старое выбросить и правильно проложить новое при капремонте я знаю, вопрос именно в том, как реанимировать/доработать старое с максимальным профитом и минимальными проблемами

Vladimir_Y 04.03.2024 14:28 пишет:

Ви спитали, з вами поділились власним досвідом. Врешті-решт кожен обирає сам що і як буде робити. Якщо ви вже собі щось напланували і змінювати нічого не збираєтесь - це ваш шлях.



Капремонт здесь в обозримом будущем не планируется ни полный, ни частичный, ни на полшишечки, а освещение надо было восстановить уже вчера.
Я мог бы просто протянуть кабель от щитка в распредкоробку освещения напрямую и все. Вопрос с допщитком появился потому, что ввод из коридора можно сделать через кладовку, где проводку можно проложить просто коробами по стене и поцепить щиток, который никому не будет глаза мозолить, а выходы уже незаметно проложить в распредкоробки квартиры без особых разрушений.

Кстати, линия розеток тут была соединена последовательно кусками провода от розетки к розетке и соединения были прямо на их клеммах, а сами розетки наружные приклеенные к бетону какой-то гадостью Есесно, это все грелось и горело, потому 10+ лет назад при косметическом ремонте линия розеток была переложена нормальным кабелем безразрывно + нормальные розетки в подрозетниках врезаны в стены. Даже отдельный кабель на кондей проложил! Так что самое слабое звено в розетках сейчас - это как раз кабель от щитка в коридоре до "распредкоробки" под плинтусом в комнате
А вот с освещением все хуже именно потому что оно идет по полу соседа выше и без капремонта эта проблема не решается никак.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Киев
Сообщения: 1162
С нами с 24.10.2003

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      5 марта 2024 в 13:53 Гілками

Ну значить процес вже іде.
По освітленню, остання надія що зберігся кабель між "люстрою" і вимикачем.
Зазвичай над(чи поблизу) вимикача вмурована(стукати/тестером з ncv можна знайти) розподільна коробка де з'єднано лінії живлення від щита/від вимикача/до люстри. У ній від'єднати залиту лінію живлення. Подати нову або скомутувати "люстру" на вимикач і нове живлення подавати через вимикач. У останньому випадку у вимикачі з'явиться "0" і можна буде без проблем поставити "модний" dimmer/wifi/IoT "OK, Google - turn off kitchen light"


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: Vladimir_Y]
      5 марта 2024 в 14:02 Гілками

Освещение работает внутри квартиры, обрыв там между щитком в коридоре и входной распредкоробкой. Сейчас оно запитано "розетка в розетку" от линии розеток просто. Не работала только люстра на кухне (она как раз на скрутке от коробки в плиту потолка уходил один кабель, а из плиты потолка в люстру приходил другой, скрутка явно в полу соседа), но я уже проложил новый кабель к ней, пришлось в коробе по потолку тянуть.

Сейчас вопрос, что набрать в допщиток - реле напряжения и дифавтомат точно + место под АВР или ручной I-0-II. Все?
И где вообще дешевле вся эта электрика чтоб скопом взять? Есть рядом магазин но там цены не то, чтоб сильно рыночные.

Змінено GreenMile (14:08 05/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Херсон
Сообщения: 1057
С нами с 24.01.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      5 марта 2024 в 15:38 Гілками

Я бы предпочел УЗО + АВ дифавтомату. Как минимум, не надо будет гадать в случае отключения, сработала защита по утечке или тепловой расцепитель/кз. Да и более ремонтопригодно, т.к. тот же АВ можно заменить недорого в случае проблем (хотя брендовые АВ дохлые я встречал очень редко, но все же встречал)

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
40 лет (24 года за рулем),
Сообщения: 12669
С нами с 17.02.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: SeMeNUA]
      5 марта 2024 в 17:05 Гілками

Это интересная мысль, кстати

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх ***
Херсон
Сообщения: 1057
С нами с 24.01.2009

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      5 марта 2024 в 17:14 Гілками

И еще, если дифавтоматов подразумевалось несколько, то схема раздельных девайсов позволит сберечь немного денег, т.к. одно УЗО по номиналу вводного (для этого мини-щита) автомата + несколько АВ с нужными на линии номиналами будет дешевле, чем несколько дифов

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
44 года, Киев
Сообщения: 1717
С нами с 04.12.2006

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      5 марта 2024 в 17:27 Гілками

Я всю комплектуху для щитка покупала тут: https://cabel-opt.com.ua/ и тут:
https://insta.kiev.ua/

У первых есть ещё доп скидка, кажись, за отзыв на форуме строимдом, но цены на одни и те же позиции я там не сравнивала, думаю, +- одинаково.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
43 года,
Сообщения: 11749
С нами с 08.06.2015

Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? [Re: GreenMile]
      7 марта 2024 в 23:17 Гілками

GreenMile 05.03.2024 12:42 пишет:


А вот с освещением все хуже именно потому что оно идет по полу соседа выше и без капремонта эта проблема не решается никак.



Проводку освітлення можна прокласти по своєму потолку.
А потім - натяжний потолок - і він все ховає.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
4 користувачів і 51 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 1995

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія