Хочемо утеплити стіну квартири, але перед утепленням - встановити кронштейни з нержавійки для кондиціонеру (на майбутнє. Сам кондиціонер - найближчим часом не планується). І це викликає кілька питань: 1) Якої вони мають бути довжини, якщо утеплювач - 10 см, а кондиціонер планується мінімальної потужності (з тих що до 18 м2, в нас невелика квартира). Я дивився габаритні розміри кількох зовішніх блоків - вони, ніби, вписуються в 29-30-33 см глибини. Тож, ніби, кронштейни довжиною 50 см (типорозмір К2) - мають підходити? Чи ні? 60 см - явно підійдуть, але не хочеться надто довгі, щоб він висів далеко від стіни та муляв очі (стіна перпендикулярна збоку балкону, виступом). 2) відцентрова відстань між кронштейнами. Бачу, що кілька різних зовнішніх блоків мають 510 мм між лапами кріплення, але зовсім не всі. Є відсиані 410-440 мм. То ставити 510 мм, чи як? 3) чи варто одразу прокладати комунікації під кондиціонер, щоб заховати їх частково під утеплювач, якщо він поки найближчим часом не планується? Труби-дроти можна буде, в принципі, провести і поверх втеплювача (не так естетично, але). 4) ще питання - ставити зовнішній блок вище (на рівні верхньої частини вікна, ближче до верхніх сусідів, це буде майже пряма лінія труби до внутрішнього блоку), чи внизу, трохи нижче вікон нашого балкону?
Мой вариант - забить и повесить кронштейн тогда, когда будет вешаться кондицинер. Просто надо будет сделать правильный кронштейн: к обычному в местах, где он крепится анкерами к стене, привариваются "гильзы" из стальной трубы. Длина гильз равна толщине утеплителя (можно в плюс пару мм), внутренний диаметр - максимально близкий к диаметру анкера. Когда анкер прижимает кронштейн к стене, то он упирается не в слой утеплителя, а через эти гильзы в несущую стену.
У меня и такой вариант есть, и замурованный в утеплитель (т.к. уже висел к моменту утепления). Разницы никакой
Не варто вигадувати велосипед. Давно вже ставлять кронштейни на термоізольовані фасади за допомогою відповідних кріплень. Труби варто ставити тоді,коли визначилися з розміщенням внутрішнього блоку. Та не забули підвести туди живлення. Та під час ремонту, бо всім на**ти на фасад будинку,але всім важливо,щоб не було труби по стіні кімнати.
Давно вже ставлять кронштейни на термоізольовані фасади за допомогою відповідних кріплень.
Тобто, існують готові кріплення для утеплених фасадів? (Я не бачив такого). Просто, не хочеться, щоб потім свердлили штукатурку утеплення, не загерметизували, і під неї затікала вода.
Просто, не хочеться, щоб потім свердлили штукатурку утеплення, не загерметизували, і під неї затікала вода.
Ну очевидно, что любое крепление подразумевает сверление. Но, если уж так бояться затеканий, можно просто купить тубу кровельного герметика и вокруг отверстий сделать колечки из герметика перед монтажом креплений
В ответ на: Тобто, існують готові кріплення для утеплених фасадів? (Я не бачив такого). Просто, не хочеться, щоб потім свердлили штукатурку утеплення, не загерметизували, і під неї затікала вода.
Існує багато методів,як нормально поставити кронштейни на утеплення. Ідеальний світ тут
VovkZ 10.09.2024 09:41 пишет: Хочемо утеплити стіну квартири, але перед утепленням - встановити кронштейни з нержавійки для кондиціонеру (на майбутнє. Сам кондиціонер - найближчим часом не планується). І це викликає кілька питань: 1) Якої вони мають бути довжини, якщо утеплювач - 10 см, а кондиціонер планується мінімальної потужності (з тих що до 18 м2, в нас невелика квартира). Я дивився габаритні розміри кількох зовішніх блоків - вони, ніби, вписуються в 29-30-33 см глибини. Тож, ніби, кронштейни довжиною 50 см (типорозмір К2) - мають підходити? Чи ні? 60 см - явно підійдуть, але не хочеться надто довгі, щоб він висів далеко від стіни та муляв очі (стіна перпендикулярна збоку балкону, виступом). 2) відцентрова відстань між кронштейнами. Бачу, що кілька різних зовнішніх блоків мають 510 мм між лапами кріплення, але зовсім не всі. Є відсиані 410-440 мм. То ставити 510 мм, чи як? 3) чи варто одразу прокладати комунікації під кондиціонер, щоб заховати їх частково під утеплювач, якщо він поки найближчим часом не планується? Труби-дроти можна буде, в принципі, провести і поверх втеплювача (не так естетично, але). 4) ще питання - ставити зовнішній блок вище (на рівні верхньої частини вікна, ближче до верхніх сусідів, це буде майже пряма лінія труби до внутрішнього блоку), чи внизу, трохи нижче вікон нашого балкону?
Якщо будете ставити кронштейн до утеплення, то він має бути з довгими лапами, оскільки має бути певний зазор між стіною та зовнішнім блоком. Стосовно вище/нижче - ставте так, щоб до нього був доступ і його можна було обслуговувати. Стосовно трас - вони мають значення при внутрішньому ремонті - ось тоді їх має сенс наперед прокладати та замуровувати. Іззовні вони очі не муляють
Оце - конструктивно, дякую. Коротше кажучи - замовив довші кронштейни, розмір К3, 60 см - їх має бути точно досить. На жаль, щодо обслуговування - якщо кріпити його на ту стіну, що я задумав - то дотягнутися з вікна балкону туди не вийде. Хіба виймати скло вікна, що засклене наглухо. Інакше - лише якось кріпити до балкону (?), що не хотілося б (бо там і немає особо до чого кріпити).
Тоді для будь-якої дії з зовнішнім блоком - чистка, дозаправка, діагностика доведеться викликати альпініста (якщо не перший поверх), що досить коштовне задоволення.
На жаль, щодо обслуговування - якщо кріпити його на ту стіну, що я задумав - то дотягнутися з вікна балкону туди не вийде. Хіба виймати скло вікна, що засклене наглухо. Інакше - лише якось кріпити до балкону (?), що не хотілося б (бо там і немає особо до чого кріпити).
На ограждение балкона крепить не стоит, т.к. жесткость у этих ограждений обычно далека от жесткости обычной стены. Может потом вибрировать противно, издавая всякие лишние звуки Вынять стеклопакет из рамы - обычно дело быстрое и несложное (если он там, конечно, не размером два на полтора метра да еще и в 3 стекла). А вот вызывать альпинистов каждый раз, когда надо продиагностировать или починить кондиционер - вот это уже геморрой и затраты. Вешать его в идеале надо так, чтобы с окна можно было достать до левого бока внешнего блока, где у него подключаются выведенная из квартиры трасса и питание. Иначе, при возникновении проблем типа "плохо холодит", не каждый вызванный мастер захочет вылазить из окна на кронштейн, чтобы замерить давление фреона и перезаправить при необходимости (хотя, казалось бы, раз подключили и заполнили фреоном систему, то и другие ремонтники могут легко сделать аналогично).
Ті глухі склопакети виймаються на раз два, звичайна практика.
І зверніть увагу на допис камрада вище - про кріплення на ограду балкона - вібрації таки можуть бути. З ними можна боротися, але все одно буде гучніше, ніж на стіну кріпити.
На огородження, звісно, ніхто не чіплятиме. Чіплятиметься - до бетонної стіни. Якщо його обслуговування - досить ймовірна процедура (не думав, що бубе потрібно) - то лишається єдине місце, де буде доступ - під вікном кімнати (доступ з "форточки").
Ті глухі склопакети виймаються на раз два, звичайна практика.
І зверніть увагу на допис камрада вище - про кріплення на ограду балкона - вібрації таки можуть бути. З ними можна боротися, але все одно буде гучніше, ніж на стіну кріпити.
Ну якщо говорити наприклад про 25ки дбк-4, то там прямо заборонено ставити кондиціонери на стіни. Тільки на балконні плити
Всім дякую за поради! 1) взяв кронштейни з великим запасом довжини, і 2) в кінці-кінців - вирішили спочатку поставити кондиціонер, а вже потім утеплювати. Буду ставити на лицеву стіну - бо, виходить, що ховати немає сенсу, бо 1) вже стоїть кілька таких вище та нижче, і наш нічого вже не спортить. 2) до нього буде доступ з вікна, прямо через фіранку.