autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Електробойлер для нагріву води (+)

Супер писатель! ****
Львов
Сообщения: 3822
С нами с 06.07.2001

Електробойлер для нагріву води (+)
      7 июня 2004 в 15:37 Гілками

Нарешті добрався я до свого водопостачання.
І зіткнувся з вибором. Є два типи бойлерів: тискові і безтискові.
Перші працюють, тобто, дають воду лише при наявності тиску на вході. Якщо в магістралі води нема (а у нас вода за графіком, Львів все-таки), то він, цей котел, воду з себе злити не дасть.
Другі влаштовані так, що навіть при відсутності води на вході дозволяють злити з себе 2/3 чи 3/4 (які як) об`єму води. Тобто, якщо бойлер, скажімо, 100-літровий, то я зможу літрів 70 з нього викорситати. Для мене це актуально.

Так от, запитання. Справа в тому, що в тискових бойлерах забір нагрітої води іде зверху (це добре, бо вода нагрівається і піднімається вверх, фізика, однако), а в безтискових забір знизу (вони ж дозволяють воду зливати, як я уже казав). Тобто, з цими котлами, напевно, більше мороки, бо я підозрюю, що гріють воду вони менш ефективно. Тобто, треба довше чекати, поки вода нагріється.
Так от, чи хтось користується безтисковими бойлерами? Які враження?
А може хтось користувався і такими, і такими - цікаво було б почути реальні порівняння.

Дякую.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
и.о. пользователя ***
49 лет (32 года за рулем), рег. АА, недалеко от метро
Сообщения: 11069
С нами с 09.12.2002

А зачем тебе кипяток без холодной воды? :) (-) [Re: NetGuy]
      7 июня 2004 в 15:46 Гілками

А зачем тебе кипяток без холодной воды?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ****
Львов
Сообщения: 3822
С нами с 06.07.2001

Re: Та воно, бачиш (+) [Re: elia]
      7 июня 2004 в 16:26 Гілками

Бойлер - він хлопець покладистий, йому можна сказати, щоб він більше, ніж на 30 градусів не грів. А приходиш додому регулярно після дев`ятої - от уже і посуду помити можна нормально, душ тако-сяко прийняти.
Над установкою баку для холодної води думаю, але з місцем напряг. Тому проробляю різні варіанти.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ****
Львов
Сообщения: 2414
С нами с 14.06.2002

Re: Електробойлер для нагріву води (+) [Re: NetGuy]
      7 июня 2004 в 16:41 Гілками

Якщо маєш місце де поставити - я б радив безтисковий. але в нього є один недолік - коли вода з"явиться, він її одразу набере але загріти не встигне тож треба потім ще трохи зачекати. зате вода є постійно, а це величезний плюс.
коли братимеш безтисковий - перевір верхній клапан, бувають браковані так що потім як тиску нема він не відкривається і вода не зтікає. і ставити його треба якнайвище, щоб вода з нього текла нормально. якщо в тебе є зо три метри до стелі, якраз те що треба.
користуюся обома типами, так що питай що ще не ясно


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
50 лет, Одесса
Сообщения: 1656
С нами с 09.07.2001

У меня "безтисковий" 80 л(+) [Re: NetGuy]
      8 июня 2004 в 09:46 Гілками

В нем, действительно, забор горячей воды идет сверху. Это удобно - холодная вода подается снизу и "вытесняет" нагретую наверх. Так что когда используешь горячую воду, практически нет постепенного понижения ее температуры. Только в самом конце, когда холодная вода уже почти заполнила бак, вода из горячего крана начинает резко терять температуру.
По поводу слива воды, когда ее в кране нет - мне видится два варианта.
1. Самый простой. На холодную трубу бака обязательно идет обратный клапан - чтобы горячая вода из бака не выливалась в трубу при отсутствии таковой в магистрали. Есть хитрые клапана с краником и штуцером, которые сбрасывают излишки воды через штуцер при аварийном повышении давления внутри бака ("заклинило" регулятор, или он неправильно выставлен). На штуцер одевается маленькая трубочка и выводится в канализацию (у меня просто болтается над ванной). Так вот, при помощи краника в таком обратном клапане можно сливать воду вручную. Правда, идет она очень медленно и прерывисто. Зато очень удобно проводить профилактику бойлеру - не надо раскручивать резьбовые соединения, чтобы слить воду. СтОит клапан ок. 25грн., но он того "стоит".
2. Сложнее. Придется делать сложную систему из кранов и перехода между трубой горячей воды и трубой холодной воды, чтобы при отсутствии холодной воды можно было подать в горячий кран воду из "холодной" трубы бака ("забирать" ее надо между входом бака и обратным клапаном). Недостаток - большое количество кранов и сложный (особенно для ) алгоритм их открывания-закрывания. Также надо позаботиться, чтобы в "горячую" трубу бака подавался воздух. Знаю - люди такое делают. Или же проще - обратный клапан ставится не перед баком, а перед всем участком "бак-холодный кран". Тогда достаточно подать в "горячую" трубу бака воздух (отдельным краном), открыть холодный кран - и будет счастье.
З.Ы. Хорошо бы с сантехником проконсультироваться на предмет установки такой сложной системы.
З.З.Ы. А проводить профилактику баку все-равно придется. Через 2-3 года обязательно. Я когда вскрыл свой через 4 года - магниевого стержня там вообще не нашел, даже крепление под него сгнило.

Успехов!


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
и.о. пользователя ***
49 лет (32 года за рулем), рег. АА, недалеко от метро
Сообщения: 11069
С нами с 09.12.2002

Добавлю еще про премиущества: [Re: nika]
      8 июня 2004 в 12:03 Гілками

- у меня есть нормальная горячая вода - ИМХО это лучше, чем держать "30-ку" и потом думать что делать, когда нуна погорячее (пример - жене ванну принять)
- у меня есть горячая вода в 2-х точках раздачи (кухня + ванна), чего другой варинат бойлера не позволит сделать


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ****
Львов
Сообщения: 2414
С нами с 14.06.2002

Re: У меня "безтисковий" 80 л(+) [Re: nika]
      8 июня 2004 в 14:00 Гілками

От зі зворотнього клапана якраз воду зливати не варто - бо в баку мусить бути мінімум літрів 40 для того щоб нагрівач не гавкнув. в безтискових нагрівачах це вже передбачено - він ніколи не віддасть всієї води, а залишить собі трохи щоб був втоплений нагрівач. коли ж такий фокус робити з тисковим, і забути його вимкнути - доведеться купляти новий тен.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
50 лет, Одесса
Сообщения: 1656
С нами с 09.07.2001

Выключать перед сливом бак - само собой разумеется! (-) [Re: Нarry]
      8 июня 2004 в 15:35 Гілками

Выключать перед сливом бак - само собой разумеется!

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар ***
66 лет (47 лет за рулем), Херсон
Сообщения: 4485
С нами с 05.07.2001

Парочка общих советов (+) [Re: NetGuy]
      9 июня 2004 в 00:10 Гілками

1. Если ты живешь в 9_ти этажном доме на первых этажах - ставь выравниватель давления, иначе никакие краны не выдержат и будут подкапывать - нервов не напасешся.
2. Обязательно поставь на входе фильтр - на рынках продают - они прочищаются.
3. Не покупай бойлер с большим потреблением тока. Оптимально 2 кВат.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
и.о. пользователя ***
49 лет (32 года за рулем), рег. АА, недалеко от метро
Сообщения: 11069
С нами с 09.12.2002

Re: У меня "безтисковий" 80 л(+) [Re: nika]
      9 июня 2004 в 08:50 Гілками

В ответ на:

1. Самый простой. На холодную трубу бака обязательно идет обратный клапан - чтобы горячая вода из бака не выливалась в трубу при отсутствии таковой в магистрали. Есть хитрые клапана с краником и штуцером, которые сбрасывают излишки воды через штуцер при аварийном повышении давления внутри бака ("заклинило" регулятор, или он неправильно выставлен). На штуцер одевается маленькая трубочка и выводится в канализацию (у меня просто болтается над ванной). Так вот, при помощи краника в таком обратном клапане можно сливать воду вручную. Правда, идет она очень медленно и прерывисто. Зато очень удобно проводить профилактику бойлеру - не надо раскручивать резьбовые соединения, чтобы слить воду. СтОит клапан ок. 25грн., но он того "стоит".



Как раз вчера у нас рванула магистраль и пять многоэтажек остались без воды... Таки этим клапаном можно нацедить воды спокойно.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Шкодоволгный Вазотавр *
53 года (32 года за рулем), Киев
Сообщения: 19467
С нами с 06.07.2001

Аристон ТиТех 100л. [Re: NetGuy]
      9 июня 2004 в 10:51 Гілками

Я доволен. Дом частный

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ****
Львов
Сообщения: 2414
С нами с 14.06.2002

Re: Парочка общих советов (+) [Re: Mistreated]
      9 июня 2004 в 15:02 Гілками

Ну фільтр само собою розуміється. в кого воду щодня вимикають, вже давно їх поставив - при такому режимі вода постійно ржава аж жах...
якщо ти маєш на увазі просту сіточку - їх для бойлера недостатньо, бажано після нього ще і шнурковий ставити.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
иной **
23 года за рулем,
Сообщения: 25057
С нами с 26.12.2001

Я немножко приторговываю ентим добром [Re: NetGuy]
      9 июня 2004 в 18:15 Гілками

тут вот какая штука - проблема в том,что серьезные производители, типа Аристона,Горенья и т.д. не делают бойлеров без давления, т.к. нет спроса. Посему, в твоем случае, конечно лучше выбрать "без давления", но очень серьезно подойти к выбору производителя.
Кстати, если время терпит, то Горенье скоро сделает пару моделей "без давления" - по просьбе наших дилеров


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Супер писатель! ****
Львов
Сообщения: 3822
С нами с 06.07.2001

Час не терпить, треба вже брати (+) [Re: Fencer]
      10 июня 2004 в 10:20 Гілками

Місяць, як тільки холодна вода! Гарячої нема - а навіщо, літо на вулиці!

У Львові є тільки польські Містер. Народ користується. Думаю, що 5-7 років відпрацює, а там видно буде.

Дякую.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
2 користувачів і 50 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 7351

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія