autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Очистка воды. ОСМОС? (161/163)

СуперСтар **
рядом с верблюдами
Сообщения: 4494
С нами с 28.01.2003

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Нафаня]
      29 апреля 2023 в 22:00 Гілками

Нафаня 28.04.2023 15:20 пишет:

orange 28.04.2023 11:46 пишет:

Нафаня 27.04.2023 22:52 пишет:

З мінералізатора вже третій стакан має показати суттєво менше ТДС у порівнянні з першим.
Коли у мене накрилася мембрана тдс показував 80 при вхідних 400.

Обмежувач потоку є? (на зливі)



Там є якийсь білий циліндр, куди входить одна трубка з фільтрів, а інша виходить вже в злив. Мабуть це він і є. А так на вихідних привезуть нову мембрану, спробую що вийде.




Це обмежувач.
Але ота зелена трубка на малюнку щось незрозуміле. Можливо, для примивання мембрани, але в нормальному режимі той кран має бути закритим, фактично це байпас мембрани, воду з входу подає на вихід.



Ось ця трубка загадкова. Кран виявився трохи відкритий. Якщо я його повністю закриваю, то через деякий час ppm падає до 40-45. Але без помпи вода майже перестає текти, йде струмок товщиною з волосину. Хоча тиск без помпи задовільний ˜2.5 атм. З включеною помпою тече більш жвавіше, але тут проблема з живленням для помпи - під раковиною її немає (пробував через подовжувач). На іншій квартирі при аналогічному тиску струм води був ок і без помпи. Але там осмос стояв вже років 10-12, конструктивно простіший.

І як ця зелена трубка може промивати мембрану? Як байпас на схемі я її розумію, але не для промивки мембрани.

Змінено orange (22:25 29/04/2023)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
рядом с верблюдами
Сообщения: 4494
С нами с 28.01.2003

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: swap22]
      29 апреля 2023 в 22:05 Гілками

swap22 29.04.2023 09:56 пишет:

orange 26.04.2023 16:09 пишет:

Ревизор 26.04.2023 12:11 пишет:

мінералізатор, це колбочка з двома шлангочками на кінцях.
відокремити той, що на вході і набрати води напрямку в стакан.



Дивно. Ще більше показує, 140-150.
Як таке може бути?
Взагалі я спробував розібратись з підключенням, навіть накреслив схему.
(жовті квадрати +- мають 1 або 2 входа для трубок та під'єднані до помпи, а зелений квадрат це якийсь невеликий краник)



Мені щось схема дивною здається. Тим більше що тільки встановив, і раніше воно не працювало.
Після помпи повинно йти на 2-3 фільтр. після 3-фільтру на in, потім з out на мембрану.
Інструкція по підключенню від виробника була, можете надати ?



Нажаль інструкцію викинули ті, хто ставив систему. Напишу їм, може вишлють.
Де я знаходжусь тут якість встановлення чьогось та праці - це взагалі поняття ефемерне і майже відсутнє. Криворукість це майже правило, а не винятковість.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
рядом с верблюдами
Сообщения: 4494
С нами с 28.01.2003

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: orange]
      30 апреля 2023 в 10:08 Гілками

orange 29.04.2023 22:00 пишет:

Нафаня 28.04.2023 15:20 пишет:

orange 28.04.2023 11:46 пишет:


В ответ на:

...




Там є якийсь білий циліндр, куди входить одна трубка з фільтрів, а інша виходить вже в злив. Мабуть це він і є. А так на вихідних привезуть нову мембрану, спробую що вийде.




Це обмежувач.
Але ота зелена трубка на малюнку щось незрозуміле. Можливо, для примивання мембрани, але в нормальному режимі той кран має бути закритим, фактично це байпас мембрани, воду з входу подає на вихід.



Ось ця трубка загадкова. Кран виявився трохи відкритий. Якщо я його повністю закриваю, то через деякий час ppm падає до 40-45. Але без помпи вода майже перестає текти, йде струмок товщиною з волосину. Хоча тиск без помпи задовільний ˜2.5 атм. З включеною помпою тече більш жвавіше, але тут проблема з живленням для помпи - під раковиною її немає (пробував через подовжувач).




Судячи з усього, неповне закриття зеленого крану і було причиною високого ppm. До крану попадав мікс води після мембрани та після 3-го фільтру. Повністю перекривши кран, та зачекавши 15-20 хвилин я отримав стабільні ppm 14-15. Тепер думатиму як туди під раковину провести струм до помпи, бо без неї струмінь ну дуже малий.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
Киев
Сообщения: 8477
С нами с 14.07.2004

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: orange]
      1 мая 2023 в 17:48 Гілками

orange 29.04.2023 22:00 пишет:

Але без помпи вода майже перестає текти, йде струмок товщиною з волосину. Хоча тиск без помпи задовільний ˜2.5 атм.




Для мембрани треба 3 атм і більше. Якщо тече (хоч і тонким струмком), а не капає то це нормально оскільки в схемі є накопичувальний бак, він збирає щоб потім видати вже нормальним потоком 6-8л. Якщо у вас і з баком тонкий струмок - то несправність бака (луснула груша)

А стосовно помпи вмикаю, вимикаю - це як почтальон Печкін казав "у мене є посилка але я вам її не віддам" . Недостатній тиск і мембрана не працює я це одразу хотів написати, потім побачив в схемі помпу - ну, думаю, з тиском точно все гаразд.

orange 29.04.2023 22:00 пишет:


І як ця зелена трубка може промивати мембрану? Як байпас на схемі я її розумію, але не для промивки мембрани.



Можливо для промивки , що саме там заклав виробник це його треба питати. А як - закрити вхідний кран, відкрити цей зелений, почекати... якось так, має бути інструкція або в інтернеті схеми промивки шукати.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
подсевший на форум *
41 год (16 лет за рулем), Киев
Сообщения: 28384
С нами с 24.10.2008

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: orange]
      4 октября 2023 в 19:17 Гілками

Що це таке і як його налагодитити?
https://fex.net/uk/s/fv6odax


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
36 лет (17 лет за рулем), Рівне
Сообщения: 1066
С нами с 23.05.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: THOR]
      5 марта 2024 в 00:17 Гілками

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто брати таки осмос(питання зливу купи води напрягає), чи достатньо буде проточної системи на 3 фільтри? власний будинок, центральний водопровід, водоканал за 2км, але труби то старі і основний, імхо, забрудник - це франкції іржі. Використання - пити самим, в чайник та кавомашину, та і для готування. Зараз воду що купуємо, то пити, в чайник та машинку, а на решту потреб - беремо з крану.
пи.си. багато років пили просто з крану, і нічого. переажна більшість мешканців села так і п'ють цю воду постійно


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Sergio225]
      5 марта 2024 в 01:14 Гілками

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто брати таки осмос(питання зливу купи води напрягає), чи достатньо буде проточної системи на 3 фільтри? власний будинок, центральний водопровід, водоканал за 2км, але труби то старі і основний, імхо, забрудник - це франкції іржі. Використання - пити самим, в чайник та кавомашину, та і для готування. Зараз воду що купуємо, то пити, в чайник та машинку, а на решту потреб - беремо з крану.
пи.си. багато років пили просто з крану, і нічого. переажна більшість мешканців села так і п'ють цю воду постійно



Віддати воду на аналіз і після цього можна прийняти обгрунтоване рішення.

Собі осмос поставив уже давно, хоч і мій будинковий водогін живиться з артезіанських джерел десь на Стрийщині. Але ж вода проходить водогоном багато кілометрів, хоч і новим, через обробку для знезараження, хоч уже і вроді не хлоркою.
Тому в місті в мене осмос, з мінералізацією, і після нього вода таки трохи смачніша, ніж після крану, і накипу немає. І для кави теж вона краща.
А в селі, на дачі, після аналізу поставив лише механічну фільтрацію, там власна артезіанська свердловина і вода настільки хороша, що осмосом її тільки псувати


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
igg 1
V.I.P **
1 год (38 лет за рулем), Kyiv
Сообщения: 13319
С нами с 29.03.2005

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Sergio225]
      5 марта 2024 в 10:45 Гілками

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто...



а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
36 лет (17 лет за рулем), Рівне
Сообщения: 1066
С нами с 23.05.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: igg]
      5 марта 2024 в 11:14 Гілками

igg 05.03.2024 10:45 пишет:

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто...



а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




2 грн літр. Плюс наливайка в місті, в село треба везти - тобто якщо не на роботу, навмисне їхати за водою, плюс інші шопінги додумувати. А тут хочеться щоб постійно під рукою


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
36 лет (17 лет за рулем), Рівне
Сообщения: 1066
С нами с 23.05.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: igg]
      6 марта 2024 в 11:09 Гілками

igg 05.03.2024 10:45 пишет:

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто...



а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member
Киев
Сообщения: 116
С нами с 27.09.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Sergio225]
      6 марта 2024 в 12:45 Гілками

Sergio225 06.03.2024 11:09 пишет:

igg 05.03.2024 10:45 пишет:

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто...



а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого



Там ще потрібно мембрану міняти и посфільтр
Мені хлопці казали мембрану бажано міняти раз на рік, але як я розумію все залежить від якості води
Собі поставив осмос 2 роки назад, самий простий, якийсь польський, вода смачна, накипу немає
Для мене самий головний плюс що відпала потреба бігвти з тими баклажками і надривати спину
Осмос мега зручно, навіть якщо і дорожче трохи.
Фільтра міняю сам, там дуже просто


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
igg 1
V.I.P **
1 год (38 лет за рулем), Kyiv
Сообщения: 13319
С нами с 29.03.2005

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Bod'ka]
      6 марта 2024 в 12:55 Гілками

Bod'ka 06.03.2024 12:45 пишет:

Sergio225 06.03.2024 11:09 пишет:

igg 05.03.2024 10:45 пишет:


В ответ на:

...




а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого



Там ще потрібно мембрану міняти и посфільтр
Мені хлопці казали мембрану бажано міняти раз на рік, але як я розумію все залежить від якості води
Собі поставив осмос 2 роки назад, самий простий, якийсь польський, вода смачна, накипу немає
Для мене самий головний плюс що відпала потреба бігвти з тими баклажками і надривати спину
Осмос мега зручно, навіть якщо і дорожче трохи.
Фільтра міняю сам, там дуже просто



а як щодо "вхідного" фільтра? наскільки його наявність/відсутність впливає на ресурс/обслуговування осмосу?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
важничающий писатель ***
45 лет, Киев
Сообщения: 1776
С нами с 04.12.2006

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Sergio225]
      6 марта 2024 в 13:02 Гілками

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

чи достатньо буде проточної системи на 3 фільтри? власний будинок, центральний водопровід, водоканал за 2км, але труби то старі і основний, імхо, забрудник - це франкції іржі.





У мене стоїть в квартирі проточний. Проблеми з іржою є, сусіди скаржаться на наліт на сантех приладах. У мене 5мкм магістральний, fccst2 для очищення від залііза, fccbkdf вігульний, потім ще поліпропілен 1 мкм і мембрана (та, що не осмотична). За рік користування мембрана біла, тобто відфільтровує візуально ок, на аналіз не здавала


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
member
Киев
Сообщения: 116
С нами с 27.09.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: igg]
      6 марта 2024 в 13:04 Гілками

igg 06.03.2024 12:55 пишет:

Bod'ka 06.03.2024 12:45 пишет:

Sergio225 06.03.2024 11:09 пишет:


В ответ на:

...





Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого



Там ще потрібно мембрану міняти и посфільтр
Мені хлопці казали мембрану бажано міняти раз на рік, але як я розумію все залежить від якості води
Собі поставив осмос 2 роки назад, самий простий, якийсь польський, вода смачна, накипу немає
Для мене самий головний плюс що відпала потреба бігвти з тими баклажками і надривати спину
Осмос мега зручно, навіть якщо і дорожче трохи.
Фільтра міняю сам, там дуже просто



а як щодо "вхідного" фільтра? наскільки його наявність/відсутність впливає на ресурс/обслуговування осмосу?



Я думаю що наявність фільтру на вході впливає однозначно, як мінімум іржі менше,собі міняю картриджі раз в 3 місяці, іржу видно...
В мене фільтр на вході відсутній
Ще мені казали що фільтра осмоса все рівно знаходяться у воді,чим частіше міняєш низ тим довше буде служити мембрана.
П.С Картриджі ставлю якісь "покращені"

Змінено Bod'ka (13:07 06/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
ex NetGuy ***
52 года (34 года за рулем), Львів
Сообщения: 2020
С нами с 31.12.2004

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Sergio225]
      6 марта 2024 в 14:26 Гілками

Sergio225 06.03.2024 11:09 пишет:

igg 05.03.2024 10:45 пишет:

Sergio225 05.03.2024 00:17 пишет:

після чергового подорожчання води в розливайках вирішив ставити собі на кухні фільтр. питання лише чи варто...



а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого




У мене такий самий екософт, добре працює. Тільки до нього ще докупити одразу мінералізатор треба. Не впевнений, що пити чистий осмос є добре. Або брати такий набір уже з мінералізатором в комплекті.
Ще в екософта пару раз на рік бувають дуже непогані акції, відсотків так на 30. Якщо це критично.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
опытный писатель **
Киев
Сообщения: 1503
С нами с 28.08.2006

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Рост]
      6 марта 2024 в 15:34 Гілками

Колись дуже давно про мінералізатор ніхто не знав, потім з'явились маркетологи які всім розповіли що чиста вода небезпечна якщо не придбати дуже корисний мінералізатор який містить в собі всі необхідні мінерали.
Ця ідея на стільки всім сподобалась що колби з піском та камінням почали додавати в комплект.
Можливо це навіть безпечно для нирок.

Змінено netm@n (15:41 06/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
патриарх **
36 лет (17 лет за рулем), Рівне
Сообщения: 1066
С нами с 23.05.2018

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: Рост]
      6 марта 2024 в 15:37 Гілками

Рост 06.03.2024 14:26 пишет:

Sergio225 06.03.2024 11:09 пишет:

igg 05.03.2024 10:45 пишет:


В ответ на:

...




а яка наразі вартість у розливайці?...чи ви вже порахували, що та вартість встановлення/обслуговування осмосу/чогось іншого - то буде вигідніше та якісніше?




Пошукавши на місці, знайшов магазин де допомогли нормально обрахувати все. При теперішньому закупі з точок розливу беру близько 2 тон води на рік, тобто 4к грн по новій ціні.
Якщо взяти отакий комплект, у них ціна 5200, обіцяли віддати за 5к. Комплект фільтрів - 300 грн, міняючи раз на 3 місяці - це 1200грн змінних витрат. ПЛюс за 2 роки відіб'ється ціна самого комплекту. Для себе розумію що вода буде братися не лише для пиття, а і на готування їжі(бо зараз іде водопровідна). Тому плюсів явно більше. Навіть якщо через ріст споживання фільтри виходжуватимуть 2 місяці(це так, теоретизую), буде плюс в споживанні хорошої води без всякого зайвого




У мене такий самий екософт, добре працює. Тільки до нього ще докупити одразу мінералізатор треба. Не впевнений, що пити чистий осмос є добре. Або брати такий набір уже з мінералізатором в комплекті.
Ще в екософта пару раз на рік бувають дуже непогані акції, відсотків так на 30. Якщо це критично.




на офісі в мене стоїть якийсь польський осмос без мінералізатора, вода по смаку була спершу трошки пріснувата, але за кілька разів звик. Тому мінералізатор ставити потреби не бачу.

Щодо акцій - так, мені сказала за то дівчинка продавець, але якщо чесно, знаючи себе, я можу просто передумати взагалі ставити цю систему, доки чекати акції доведеться. Та і невеликі то гроші насправді. Я коли почав цікавитися, думав суми за комплект становитимуть 15-20К. Приємно здивований


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
Киев
Сообщения: 11861
С нами с 20.09.2001

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: netm@n]
      6 марта 2024 в 17:10 Гілками

netm@n 06.03.2024 15:34 пишет:

Колись дуже давно про мінералізатор ніхто не знав, потім з'явились маркетологи які всім розповіли що чиста вода небезпечна якщо не придбати дуже корисний мінералізатор який містить в собі всі необхідні мінерали.
Ця ідея на стільки всім сподобалась що колби з піском та камінням почали додавати в комплект.
Можливо це навіть безпечно для нирок.



Екософт пише
Після фільтра Мінералізація, мг/л
5–15


В той же час чинний досумент
ДЕРЖАВНІ САНІТАРНІ НОРМИ ТА ПРАВИЛА
"Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"
(ДСанПіН 2.2.4-171-10)
пише таке
Якщо рівень сухого залишку в питній воді після її штучного знесолення становить менше 100 мг/дм3, вона підлягає домінералізації.

Якщо я правильно розумію, 15 менше 100, треба мінералізатор.

Вперше таке почув від альпініста, який казав, як вони готують воду зі снігу/талих річок.
Чисту воду пити категорично неможна. Особливо коли в поході дні-тижні.

В принципі, в реальному житті людина майже не стрикається з такою водою. Тому логіка є.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
приверженец ***
55 лет, Киев
Сообщения: 473
С нами с 12.02.2007

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: maksym]
      6 марта 2024 в 19:41 Гілками

П'ю воду з осмосу уже років 14, мінералізатор викинув після першого року. Вважаю, що організм бере потрібні мікроелементи з їжі, а не з води.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ***
41 год (24 года за рулем),
Сообщения: 13011
С нами с 17.02.2009

Re: Очистка воды. ОСМОС? [Re: maksym]
      6 марта 2024 в 20:09 Гілками

maksym 06.03.2024 17:10 пишет:

Вперше таке почув від альпініста, який казав, як вони готують воду зі снігу/талих річок.
Чисту воду пити категорично неможна. Особливо коли в поході дні-тижні.

В принципі, в реальному житті людина майже не стрикається з такою водою. Тому логіка є.


Тут надо не вдаваться в крайности и не путать грешное с праведным.
Альпинистам, походистам и прочим людям, подверженным большим нагрузкам и большой потере влаги действительно "нельзя" пить чистую воду, просто потому, что она очень быстро выходит (соли, как известно, влагу задерживают) и заодно нарушает водно-соевой баланс организма, т.к. "вымывает" соли, которые этим самым альпинистам неоткуда восполнить в виду ограниченного рациона питания, особенно на переходах со стоянками без источников воды. Из-за этого постоянное чувство жажды -> больше пьешь чистой воды -> больше нарушение баланса, вот и все. Мы в походах на жаре, когда нету тени, пили слегка подсоленную воду - дает ощутимый эффект.
Но для пересичного офисного планктона это вообще до печки, потому что в обычной жизни человек полноценно и регулярно питается и чистой воды употребляет мало в сравнении со всякими кофе, чаями, супами и так далее. Кроме того, не подвержен такой лютой потере влаги, как в горах. Так что домашний "минерализатор" к этому никакого отношения не имеет, весь профит от него - это просто вкус (ну если вы не пьете по 10л чистой воды в день).

Змінено GreenMile (20:11 06/03/2024)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
0 користувачів і 47 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг: *****
Переглядів теми: 369500

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія