autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Справедливі суди, міф чи реальність?

44 года, Киев
Сообщения: 2460
С нами с 05.10.2008

Справедливі суди, міф чи реальність?
      25 октября 2011 в 01:14 Гілками

Ніколи не міг подумати, що навіть в самій простій справі судді можуть показувати своє фе, чи то від жадності чи то від підлості?
Шановні форумчани юристи допоможіть знайти істину зі сплатою держ мита при оформлені спадщини, а то як сказав мені адвокат: "це Вам не Киів у нас даже чорнобильці мито платять". Мова йде про Шполянський районний суд Черкаської області.

Після смерті батька не знайшли документів на хату, тому довелося спадщину оформляти через суд. Хату та все майно успадкувала сестра - вона інвалід 2 групи, автомобіль успадкував я. Мама, старша сестра та я оформили нотаріальну відмову від спадщини.
Перед подачею документів до суду адвокат примусив сестру сплатити держ мито (1700 грн) аргументуючи, що без квитанції в нього не приймуть документів, на те що сестра інвалід 2 групи і звільнена від сплати держ мита - відповів, що для суду це немає значення.
В кінці судового засідання, я підняв питання як бути з помилково сплаченим митом? Суддя відповів, що якщо позивач звільнена від сплати то мито стягується з відповідачів. Я запитав на якій підставі? адже ми не отримуємо спадку (точніше мама і сестра, а за авто я погоджуюсь сплатити 1% від вартості - 704 грн), на що він почав нервувати і сказав, що він просто може накласти на нас штраф на цю суму, я запитав за що? і т.д. врешті він оголосив перерву на 15 хв.
Після перерви вийшов і просто криком сказав: "Я переніс засідання на неділю, якщо Ві думаєте що будете керувати судом то це у Вас не вийде".
Чесно кажучи я і досі не можу зрозуміти що могло так рознервувати суддю (можливо тому, що я "царя" звинуватив в неправильності дій, він звик, що в цьому містечку його всі бояться).

Проте, ми (сестра) відразу написала заяву про повернення помилково сплаченого мита, але адвокат переконливо просив не пускати її в справу, адже в такому разі суддя може повністю відмовити в поданні, і тоді ми взагалі не зможемо успадкувати майно. Я з ним не погодився, через неділю перед початком судового засідання, адвокат знову спробував натиснути на мене і вмовити щоб я не наполягав на поверненні держмита, бо в противному разі я не успадкую автомобіль, оскільки є моя нотаріальна відмова від усього майна. Я не погодився, адвокат на суд не пішов.

В суді я сам подав цю заяву, суддя запитав чи розмовляв я з адвокатом, і як в такому разі бути з автомобілем. Я сказав, що не заперечую якщо і автомобіль теж успадкує сестра. Суддя прочитавши заяву її відхилив, сказавши, що суд ще не прийняв остаточного рішення по цьому питанню. Далі спокійно без зайвих знервувань, суддя погодив всі позовні вимоги, і повністю їх задовільнив, а в кінці постановив: Стягнути на користь сетри (позивача) з мене 704 грн (це вартість мита за успадковане авто) , а з мами і старшої сестри по 498 грн, хоча вони нічого не успадкували. І в державу держ мито сплатила сестра, на що є квитанціїї в суді, а я навпаки не заплатив в державу нічого, і я думаю що при будь якій перевірці з казначейства (чи інших органів) з мене ще додатково можуть стягнути держ мито.

В мене виникає тепер 3 запитання:
1. На скільки вірна така ухвала?
2. Як мені діяти далі? Як і куди її можна оскаржити? (10 днів буде 31.10)
3. Чи можна якимось чином вплинути/наказати суддю за винесення явно неправильного рішення.

П.С. Мама і сестри говорять залиш це, гроші не великі, але як на мене тут уже питання принципу, я розумію що тільки на бензин я потрачу більше, та і батько також ніколи не терпів би несправелливості.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
28 лет за рулем, Киев
Сообщения: 8780
С нами с 26.01.2005

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 09:45 Гілками

з адвоката зтягнути мито

або писати скаргу на суддю вище.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
deleted
Анонім
Сообщения:
С нами с

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 10:08 Гілками

скільки я чув, то зараз якщо є варіант сплатити щось державі, то суддя присудить сплатити. і навпаки, якщо позиваєшся проти держ. контори, то бабла не отримаєш. схоже у суддів вказівка

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P **
53 года, Киев
Сообщения: 11108
С нами с 15.06.2006

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 10:42 Гілками

у меня сложилось мнение что в судах работают садисты.выносить противозаконные решения стало нормой.унижать людей и издеваться это как правило.черезмерная амбизиозность и уверенность в безнаазанности судей перешла все границы.жаловаться можно и нужно.но там круговая порука.адвокат му..дак.но так роботает система.я вообще был удивлён,когда судья заявила мне что не будет рассматривать заяву если составлю без адвоката.ей впадло напрягаться и копаться в законах.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT **
47 лет (21 год за рулем), Киев
Сообщения: 46170
С нами с 08.03.2005

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 10:57 Гілками

}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 01:14 пишет:

2. Як мені діяти далі? Як і куди її можна оскаржити? (10 днів буде 31.10)



В вышестоящий суд. Адвокат, чо не знает?
Там кстати больше по букве закона рассматривают, чем по внутреннему убеждению.

}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 01:14 пишет:

3. Чи можна якимось чином вплинути/наказати суддю за винесення явно неправильного рішення.



Никак.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35476
С нами с 30.10.2009

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 11:16 Гілками

адвокат видимо лоханулся при подаче иска, забыв что вы освобождены
а потом не сумел достойны выйти из этой ситуации
про то, что без квитанции не примут - брехня. нужно в иске указывать основания освобождения и прикладывать копию документа (удостоверения)
почему отказали в удовлетворении заявления о возврате, неясно. почитать бы надо саму ухвалу
так же не понятно по вашим родственникам, как-то сумбурно описано, кто на кого подавал и что с кого присудили
вот что говорит ч. 4 ст. 88 ЦПК: "У разі залишення позову без задоволення позову позивача, звільненого від оплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок держави."


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
44 года, Киев
Сообщения: 2460
С нами с 05.10.2008

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: julson]
      25 октября 2011 в 16:39 Гілками

julson 25.10.2011 11:16 пишет:

адвокат видимо лоханулся при подаче иска, забыв что вы освобождены
а потом не сумел достойны выйти из этой ситуации
про то, что без квитанции не примут - брехня.



забыть он не мог так как мы ему об этом говорили, он либо не знал, либо действительно их заставляют это делать.

julson 25.10.2011 11:16 пишет:

нужно в иске указывать основания освобождения и прикладывать копию документа (удостоверения)
почему отказали в удовлетворении заявления о возврате, неясно. почитать бы надо саму ухвалу



В ухвале все написано так как я написал выше
julson 25.10.2011 11:16 пишет:

так же не понятно по вашим родственникам, как-то сумбурно описано, кто на кого подавал и что с кого присудили
вот что говорит ч. 4 ст. 88 ЦПК: "У разі залишення позову без задоволення позову позивача, звільненого від оплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок держави."



Подавала младшая сестра позов (на нас всех) чтобы за ней признали право наследства на дом и все майно, а за мной признали право наследства на автомобиль. Все это было оговорено ранее и мы все отказались от майна в ее пользу. Суд в принцыпе так все и сделал в этом проблем нет. Но вот с держ мытом непонятно.
Кто мне может ясно сказать Держ мыто относится к судовым вытратам, или это непрямой налог. Адвокат мне доказывает что это судовые издержки, и они должны быть покрыты за счет ответчиков, а я ему говорю что это налог, и если государство дает по нему льготы значит платить не нужно. А судовые издержки шли отдельной квитанцией около 150 грн. и сестра их уплатила, и о возврате их речь не идет.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
44 года, Киев
Сообщения: 2460
С нами с 05.10.2008

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: ]
      25 октября 2011 в 16:47 Гілками

Vov4 25.10.2011 10:08 пишет:

скільки я чув, то зараз якщо є варіант сплатити щось державі, то суддя присудить сплатити. і навпаки, якщо позиваєшся проти держ. контори, то бабла не отримаєш. схоже у суддів вказівка



Тут навпаки, варыанта сплатити немає, оскільки сестра як інвалід 2 групи звільнена від сплати держ мита. Але все одно суд примусив сплатити хоч не її то нас, а от чи були у нього на те підстави?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT *
25 лет за рулем, Киев
Сообщения: 35476
С нами с 30.10.2009

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: Пандорин]
      25 октября 2011 в 16:52 Гілками

}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 16:39 пишет:

либо действительно их заставляют это делать.




как вы себе представляете процесс принуждения адвоката это делать?))
}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 16:39 пишет:


Подавала младшая сестра позов (на нас всех) чтобы за ней признали право наследства на дом и все майно, а за мной признали право наследства на автомобиль.



давайте разберемся
сестра истец, вы все ответчики
она заплатила пошлину зря, иск ей удовлетворили
с вас всех взыскали в ее пользу пошлину
выходит варианта два - ей вернуть ошибочно уплаченное из казначейства, а о вашем долге она забывает. либо вы отдаете ей присужденное, она не морочится с казначеством. либо еще третий - она возвращает из бюджета и еще от вас также))
хотя если истец освобожден, то должны были взыскать с вам не в ее пользу, а в пользу бюджета
}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 16:39 пишет:

Кто мне может ясно сказать Держ мыто относится к судовым вытратам, или это непрямой налог. Адвокат мне доказывает что это судовые издержки, и они должны быть покрыты за счет ответчиков, а я ему говорю что это налог, и если государство дает по нему льготы значит платить не нужно. А судовые издержки шли отдельной квитанцией около 150 грн. и сестра их уплатила, и о возврате их речь не идет.



вы наверное спутали гос пошлину и издержки на ифор.-тех. обеспечение процесса (120 грн.) и то и другое входит в судебные издержки, но платиться разными квитанциями


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
44 года, Киев
Сообщения: 2460
С нами с 05.10.2008

Re: Справедливі суди, міф чи реальність? [Re: shurken]
      25 октября 2011 в 16:53 Гілками

shurken 25.10.2011 10:57 пишет:

}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 01:14 пишет:

2. Як мені діяти далі? Як і куди її можна оскаржити? (10 днів буде 31.10)



В вышестоящий суд. Адвокат, чо не знает?
Там кстати больше по букве закона рассматривают, чем по внутреннему убеждению.



Это куда в Черкасский обласной суд? или можно в Киев, так как я живу в Киеве тут мне проще, но правда прописан тоже там в селе.

}{оТт@бЬ)ч 25.10.2011 01:14 пишет:

3. Чи можна якимось чином вплинути/наказати суддю за винесення явно неправильного рішення.



Никак.






Сам знаю что никак, но думал, а вдруг. И суддя это знает получше нашего - потому и выносит такие решения, зная что он ничем не рискует, а мы больше всего не станем заморачиваться да все так и пройдет. Тут просто суддя потерял человечность.
Кстати он же мне с пол года назад присудил штраф на 680 грн. За привышение скорости (не смотря на то что это был первый протокол), Маме когда заносила квитанцию сказал: "Подошел бы он ко мне раньше все бы было по другому", явный намек на взятку, хотя о взятке я даже не задумывался, думал присудит 250 грн, ну не понесу же я ему 100 или 200 грн. Может и тут он перенес суд на неделю надеясь что за это время мы подойдем к нему и решим вопрос 50/50 или еще как.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
1 користувачів і 64 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2992

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія