autoua
×
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Качественный монтаж кондиционера

zai
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 5231
С нами с 28.05.2003

Качественный монтаж кондиционера
      20 мая 2005 в 01:06 Гілками

Качественный монтаж кондиционера, что входит в это понятие. НА что обращать внимание, какие есть тонкости и советы?
Есть ли отзывы о монтажниках с Фокстрота?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Тавроманьяк **
40 лет за рулем, Киев
Сообщения: 22430
С нами с 18.09.2002

Бывают траблы (+) [Re: zai]
      20 мая 2005 в 01:19 Гілками

Я в прошлом году купил кондюк, ставили хлопчыкы "шалтай-балтай". В результате перетянули какую-то гайку и она лопнула. Вытек весь фреон. Т.е. кондюк крутит, а ни холода ни тепла не гонит. По гарантии приехали, заправили, гайку заменили. Бесплатно. Все ОК.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ****
24 года за рулем, Киев
Сообщения: 10225
С нами с 04.11.2003

Re: Качественный монтаж кондиционера [Re: zai]
      20 мая 2005 в 10:18 Гілками

Я сам поставив. Брав б/у кондиціонер тому і рішився. Та й у друга є можливість і фреон взяти і спецінструмент.

З нюансів скажу таке:

1 Для нормальної роботи трубки з фреоном бажано щоб були довжиною не меньше 5 метрів (у мене 4,7 - нормально). Якщо відстані між внутрішнім і зовнішнім блоками мало, то краще пару витків зробити прямо перед зовнішнім блоком;

2 Хороший злив конденсату (кут зливу). Перевіряється простим наливанням води на радіатор (внутрішній блок). Тобто вся вода повинна вилитись на вулицю;

3 Якщо зовнішній блок буде встановлений не на капітальну стіну а так як у мене на балконну стіночку товщиною сантиметрів 4...5 то треба прокладати гуму де тільки можливо (під сам блок на кронштейни, між кронштейном і стіною...). Якщо цього не зробити, то гул стоятиме навіть від малопотужнього компресора. У мене 9-ка так гул наче трактор рядом стоїть. Мені то побарабану але от сусідам може не сподобатись. Довелось знімати і на днях буду заново ставити (благо фреон шаровий );

4 Коли викачають повітря вакуумним насосом з системи то потрібно залишити хоча б на 1...2 години (в ідеалі на 24, але ж ніхто так не робить ) систему з вакуумом і перевірити чи немає підсосу повітря (тиск повинен залишитись на тому ж рівні). Вже потім заганяти туди фреон. Рекомендую на це звернути увагу бо в більшості ширпотребних (і не тільки) інсталяцій чекають не більше 20 хвилин. Або потім викликати по гарантії;

Я коли робився ремонт в коридорі завів окремо проводку на 3 кондиціонери (в кожну кімнату) і на кожен поставив автомат в коридорі. Тепер про це абсолютно не жалкую

Якщо ще щось згадаю то напишу сюди. Удачі.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
zai
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 5231
С нами с 28.05.2003

Re: Качественный монтаж кондиционера [Re: ChAO]
      20 мая 2005 в 10:54 Гілками

Дуже дякую за порады.
Я конечно сам ставить не буду, но полезно знать эти нюансы.
Вопросы:
1.Почему длина каналов не менее 5 метров? Везде написано и я думал наоборорт, чем меньше, тем легче компрессору работать....

2.Надо ли обращать внимание на термоизоляцию магистрали снаружи помещения?

3.У меня 7ка, вешается на толстую кирпичную стену прямо под окно, в комплекте есть 4 резинки под ножки, но самих кронштейнов крепления к стене нету. Советуешь ли ты еще и между стеной и кронштейном резину проложить? Как это скажется на качестве крепления к стене, мне кажется что жесткость пострадает и еще не дай бог когда-нибудь обвалится.

4. Выкачивать воздух ты имеешь ввиду кже после того, как все блоки стоят и подключены трубки?

5. Я при ремонте тоже проводку сделал, но блин, кинул провод на разетку без отдельного автомата. Стоит ли теперь подключать через вилку и разетку, или просто пустить напрямую проводами? Кстати какой провод туда надо. Я пустил 0, фазу и земгю.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
V.I.P ****
24 года за рулем, Киев
Сообщения: 10225
С нами с 04.11.2003

Re: Качественный монтаж кондиционера [Re: zai]
      20 мая 2005 в 11:19 Гілками

В ответ на:

1.Почему длина каналов не менее 5 метров? Везде написано и я думал наоборорт, чем меньше, тем легче компрессору работать....




Хоч я по спеціальності і теплоенергетик але працюю в іншій області і тому нажаль грамотно вже не можу пояснити. Коротше кажучи так як мені пояснили в короткій системі (до 5м) фреон не встигає ввійти в якусь там фазу.

В ответ на:

2.Надо ли обращать внимание на термоизоляцию магистрали снаружи помещения?




На базарі мені пропонували два типи ізоляції. Різниця в ціні практично в двічі. Та, що дешевше як би з жорсткого поролону (сірого кольору). Та, що дорожче (K-FLEX здається) щось типу пористої гуми (чорного кольору). Останню всі хвалять. Обов'язково треба ретельно замотати спеціальною лєнтою (я мотав скотчем армованим) частину трубок яка ззовні оскільки зіпсується або навіть прашки поклюють.

В ответ на:

3.У меня 7ка, вешается на толстую кирпичную стену прямо под окно, в комплекте есть 4 резинки под ножки, но самих кронштейнов крепления к стене нету. Советуешь ли ты еще и между стеной и кронштейном резину проложить? Как это скажется на качестве крепления к стене, мне кажется что жесткость пострадает и еще не дай бог когда-нибудь обвалится.




Думаю гумок з комплекту буде достатньо з головою - стіна ж то нормальна! А кронштейни тобі продадуть установщики (або просто буде входити в рахунок установки).

В ответ на:

4. Выкачивать воздух ты имеешь ввиду кже после того, как все блоки стоят и подключены трубки?




Точно. Спочатку викачується повітря. Якщо з герметичністю все гут (тобто добре розвальцували трубки і не перетянули гайки) то підкулючається балон з фреоном і вакуумом в системі і тиском балону заганяється фреон. Певна кількість (вказана в документації або ж прямо на якомусь із блоків надруковано). Ну і знову ж перевіряється тиск.

В ответ на:

5. Я при ремонте тоже проводку сделал, но блин, кинул провод на разетку без отдельного автомата. Стоит ли теперь подключать через вилку и разетку, или просто пустить напрямую проводами? Кстати какой провод туда надо. Я пустил 0, фазу и земгю.




Думаю краще включати його хоча б в розетку або ж якийсь рубильничок присобачити. Ти ж не будеш його зимою використовувати, то для чого йому завжди бути підключеним до мережі? Береженого бог береже. Автомат звичайно не лишній але ж не ковиряти стіни із-за кондиціонера. Думаю без автомату можна спокійно обійтись. Просто мені прийшла тоді в голову думка про проводку завчасно (хоч кондиціонери ще довго не планувались) а майстер запропонував поставити і автомати раз пішла така гулька . Кондиціонери, здається, жруть не більше ніж електрочайник. У мене кондиціонер б/у без документації тому точно сказати не можу. Десь на блоках повинно бути теж написано. Дріт ти пустив правильний


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Тавроманьяк **
40 лет за рулем, Киев
Сообщения: 22430
С нами с 18.09.2002

По енергопрожерлівості кондюк відкурює (+) [Re: ChAO]
      20 мая 2005 в 15:36 Гілками

у електрочайника. У мене "сімка". За паспортом енергоспоживання в макс. режимі не більше 850Вт/г, а чайники 1.5-2кВт.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
иной **
23 года за рулем,
Сообщения: 25057
С нами с 26.12.2001

Re: Качественный монтаж кондиционера [Re: zai]
      24 мая 2005 в 19:01 Гілками

Зашел бы в гости,что ли?

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
zai
СуперСтар ***
Киев
Сообщения: 5231
С нами с 28.05.2003

Re: Качественный монтаж кондиционера [Re: Fencer]
      27 мая 2005 в 22:51 Гілками

В ответ на:

Зашел бы в гости,что ли?



Паша, я в командировеке....тока приехал, так что зайду в понедельник


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
55 лет (29 лет за рулем), Киев
Сообщения: 31323
С нами с 28.10.2002

Есть отзывы. (+) [Re: zai]
      28 мая 2005 в 16:47 Гілками

Ставили Пашины мастера два дня тому.
Исключительно культурные дядьки как в проффесиональном так и общечеловеческом плане.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем
Додаткова інформація
9 користувачів і 43 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 2624

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія