autoua
×
Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити

ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО

читатель
Сообщения: 2
С нами с 07.09.2011

ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО
      11 октября 2015 в 15:48 Гілками

Коллеги, читаю форум уже 5 лет, возникла необходимость и написать, жаль повод не радостный.

Попал в ДТП. Суть:
9 октября (пятница), 2015. Авто мое - японское, поставлено на учет впервые в апреле 2008.
Три ряда в каждом направлении, ехал в среднем. Перед пешеходным переходом остановился пропустить бабулю (к счастью, не успела дойти до моего ряда) - сзади вмазался шумахер. Изрядно подмял мое авто. У меня ОСАГО (без каско) у него ничего, даже ОСАГО нет.
Живу 50/50 Киев/Днепропетровск, случилось в Днепре, регистрация авто черкасская. На меня.

На месте подписали протокол, сделал анализ в наркодиспансере, потом забрал права в ГАИ. Выдали Довідку про ДТП.

Правильно понимаю последовательность действия:
1. Пишу и отдаю Заявление о ДТП в МТСБУ (если у него ОСАГО нет, то эта организация должна возместить ущерб) - в течение трех рабочих дней, тоесть еще можно в четверг, 15 октября. - http://www.mtsbu.ua/ua/for_consumers/96540/96558/

2. Жду назначения эксперта с МТСБУ в течение 10 раб.дней с даты заявления о ДТП, тоесть до 29 октября. (http://www.mtsbu.ua/ua/for_consumers/96540/96558/)
3. Едем с экспертом в СТО которое выбираю я, деламем "разборку-дефектовку" - и получаем стоимость ущерба на подтвреждающем доке.
4. Пишу заявление на возмещение указанной в акте суммы ущерба.
5. Начинаю ремонт авто за свои деньги, сохраняю все чеки, передаю их в МТСБУ, чтобы оплатили вместе с НДС (а не 80% как это часто происходит).
6. Передаю в МТСБУ решение суда, который 23 ноября.
7. Жду возмещения от МТСБУ (по их правилам в течение 90 дней с даты заявления в пункте 2, тоесть ориентировочно в начале января 2016).
8. Если есть разница межд выплатой и фактом потраченым, в январе 2016 после выплаты подаю в суд на виновника торжества с требованием возместить эту сумму + моральный ушерб (вызван отсуствием автомобиля продолжительное время, все расходы связанные с ДТП - такси и т.д.).
9. Жду решение и действую соответственно.

Вопросы следующие:
(а) Нужно ли делать независимую оценку ущерба для целей суда в пункте 8 экспертом-товароведом?
(б) Когда ее нужно делать?
(в) Правильная ли хронология событий в моем графике?
(г) Какие есть подводные камни, на что обратить внимание.

Заранее благодраю. Думаю будет полезным такая инструкция и другим.
Сергей.

Змінено free.delle (16:46 11/10/2015)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Киев
Сообщения: 8
С нами с 11.09.2015

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: free.delle]
      11 октября 2015 в 19:57 Гілками

Який протокол Ви підписували? Якщо протокол складався щодо Вас, тоді в суді буде стояти питання про Вашу вину, можуть визнати винним у ДТП і позбавити водійських прав. Якщо це так, тоді МТСБУ платити не буде.

Якщо протокол складався щодо іншого учасника ДТП (того, який вїхав у Вас), тоді напишіть обовязково заяву в МТСБУ. Далі, протягом 10 днів до Вас направлять оцінювача. Він проведе огляд авто. Суму, в яку буде оцінено шкоду Вам назвуть не одразу. Для цього буде проводитися дослідження, за яким буде оформлено висновок, де й буде вказана сума завданої Вам шкоди. При огляді авто оцінювачем буде складатися акт огляду ТЗ. Уважно дивіться, що туди вписують, і що Ви підписуєте. Там будуть зазначатися пошкодження. Від цього документу буде залежати кінцева сума, яку Ви зможете отримати як відшкодування.

За Вашою ініціативою "незалежну оцінку" Ви можете проводити, але її доцільність може виникнути лише після того як Вам озвучать в МТСБУ, яку страхову суму Вам виплатять згідно висновку товарознавчого дослідження. Якщо ця сума Вас не влаштовуватиме, тоді й виникне необхідність проведення "незалежної оцінки" і її подальше використання у спорі з МТСБУ, у т.ч. й в суді.

Ремонт авто Ви можете робити після проведеної оцінки.

По суду. Звідки Ви знаєте, що суд відбудеться 23 листопада? В протоколі написано? Інспектор ДАІ (поліції) не може знати графік суддів у суді. Оформлені при ДТП матеріали відправляються з поліції в суд. Там справа розписується на конкретного суддю, який уже враховуючи свій графік, згруженість буде визначати коли буде суд.

Крім того, справа про притягнення до адмінвідповідальності повинна бути розглянута протягом 15 днів з дня отримання судом документів цієї справи. Поліція може відправити справу до суду уже наступного тижня. Вас повинні повідомити про дату, час і місце розгляду справи, але краще проконтролювати це самому. Підійдіть в суд через тиждень і уточніть в канцелярії на кого розписали справу (на якого суддю), а уже у судді взнайти коли відбуватиметься її розгляд.

Вам повинні виплатити шкоду до 50 тис. грн. Все, що більше, ви можете стягувати із винуватця ДТП.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Сообщения: 2
С нами с 07.09.2011

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: autoyrist]
      12 октября 2015 в 10:40 Гілками

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

Який протокол Ви підписували? Я




Протокол - можливо я неправильно виразився, не знаю як точно називався. Док, де я писав пояснення щодо того як трапився інцедент + схему події з замірами, яку малював інспектор ДАІ.

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

Якщо протокол складався щодо іншого учасника ДТП (того, який вїхав у Вас), тоді напишіть обовязково заяву в МТСБУ.



мене інспектор направив до оцінювача (я так розумію який з ним "ділиться"), який пояснив мені описану в першому повідомленні хронологію. Він же склав зі мною заяву в МТСБУ і передасть її. За супровід справи взяв 1.5к грн.

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

Далі, протягом 10 днів до Вас направлять оцінювача. Він проведе огляд авто. Суму, в яку буде оцінено шкоду Вам назвуть не одразу. Для цього буде проводитися дослідження, за яким буде оформлено висновок, де й буде вказана сума завданої Вам шкоди. При огляді авто оцінювачем буде складатися акт огляду ТЗ. Уважно дивіться, що туди вписують, і що Ви підписуєте. Там будуть зазначатися пошкодження. Від цього документу буде залежати кінцева сума, яку Ви зможете отримати як відшкодування.


Ми поїдемо на "разборку-дефектовку" і результат "разборки-дефектовки" і буде основою для визначення вартості заподіяної шкоди?

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

За Вашою ініціативою "незалежну оцінку" Ви можете проводити, але її доцільність може виникнути лише після того як Вам озвучать в МТСБУ, яку страхову суму Вам виплатять згідно висновку товарознавчого дослідження. Якщо ця сума Вас не влаштовуватиме, тоді й виникне необхідність проведення "незалежної оцінки" і її подальше використання у спорі з МТСБУ, у т.ч. й в суді.


якщо по факту сума ремонту буде більше ніж те, що мені поверне МТСБУ (а я думаю, що вона таки буде більшою) - на основі такої оцінки я буду мати змогу подати до суду на винуватця ДТП. Інакше, в мене ж не буде підстав на це.

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

По суду. Звідки Ви знаєте, що суд відбудеться 23 листопада? В протоколі написано? Інспектор ДАІ (поліції) не може знати графік суддів у суді.



Так, конкретну дату мені назвав інспектор, коли я забирав своє посвідчення водія у відділку ДАІ.

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

Оформлені при ДТП матеріали відправляються з поліції в суд. Там справа розписується на конкретного суддю, який уже враховуючи свій графік, згруженість буде визначати коли буде суд.

Крім того, справа про притягнення до адмінвідповідальності повинна бути розглянута протягом 15 днів з дня отримання судом документів цієї справи. Поліція може відправити справу до суду уже наступного тижня. Вас повинні повідомити про дату, час і місце розгляду справи, але краще проконтролювати це самому. Підійдіть в суд через тиждень і уточніть в канцелярії на кого розписали справу (на якого суддю), а уже у судді взнайти коли відбуватиметься її розгляд.


Незрозуміло звідки інспектор взяв дату 23 листопада, при тому досить чітко сказав цю дату. Можливо, якісь домовленності у нього з суддею?

autoyrist 11.10.2015 19:57 пишет:

Вам повинні виплатити шкоду до 50 тис. грн. Все, що більше, ви можете стягувати із винуватця ДТП.



На основі чого і коли це робити? Після того, як МСТБУ виплатить частину покриття і при цьому в мене буде факт затрат на ремонт? От тут то й потрібен результат незалежної оцінки пошкоджень?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Ленивый кошак ***
208 лет за рулем,
Сообщения: 35383
С нами с 24.01.2007

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: free.delle]
      12 октября 2015 в 15:54 Гілками

1. Забыть про остоелозившее "3 дня" - это срок для виновников в ДТП. Потерпевшим - до года (по имуществу). Сам подавал спустя 2 с лишним недели.
2. Написать заяву в МТСБУ - там они всё сделают сами - и эксперта назначат и на экспертизу направят. Свою, а не которую ты выберешь.
3. Независимая экспертиза МТСБУ до лямпочки - выплатят столько, сколько посчитает ИХ.
4. Чеки - до лямпочки. Выше того, что насчитала ИХ экспертиза - не получишь.
5. "Финальным" документом для страховой выплаты является решение суда, в котором оппонент признан виновником в ДТП.
6. По гражданскому суду ты сможешь слупить лишь утерю товарной стоимости (для иномарок - до 7 лет). Сколько лично ты потратил(-шь) - никого не волнует ибо МТСБУ уже рассчитало сумму страхового возмещения (равное восстановительному ремонту), которое ты и получил.
7. Можешь попытаться слупить ещё и моральный ущерб, только:
а) мизер
б) гиморно обосновывать.
8. Если сумма страховой выплаты меньше посчитанного ущерба - недостающее также выбивается через суд.





Змінено Alexsus (15:56 12/10/2015)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Киев
Сообщения: 8
С нами с 11.09.2015

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: free.delle]
      13 октября 2015 в 09:35 Гілками

Якщо шкода буде більше 50 тис., то все, що перевищує цих 50 тис. Ви можете стягувати з винуватця. Якщо виплатять 30 тис., а Ви бачитимете, що для ремонту необхідно 60 тис., то з винуватця Ви зможете стягнути 10 тис., але при умові, що докажете, що шкода, завдана Вам в результаті ДТП - 60 тис. Власне в таких випадках і незалежний оцінювач може стати в пригоді.

Якщо Ви не погодитися із розрахунком МТСБУ, також можете використовувати "незалежного оцінювача"


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Ленивый кошак ***
208 лет за рулем,
Сообщения: 35383
С нами с 24.01.2007

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: autoyrist]
      13 октября 2015 в 10:10 Гілками

autoyrist 13.10.2015 09:35 пишет:

Якщо виплатять 30 тис., а Ви бачитимете, що для ремонту необхідно 60 тис., то з винуватця Ви зможете стягнути 10 тис., але при умові, що докажете, що шкода, завдана Вам в результаті ДТП - 60 тис. Власне в таких випадках і незалежний оцінювач може стати в пригоді.

Якщо Ви не погодитися із розрахунком МТСБУ, також можете використовувати "незалежного оцінювача"




Стоимость ремонта - НЕ РАВНО стоимости ущерба. Ущерб считается согласно специальной методике, с использованием нормативов. Эксперты МТСБУ именно так и делают. И независимый эксперт посчитает примерно так же (плюс\минус 5 гривень), но обойдётся в кругленькую сумму. Плюс суд (если будет иметь смысл).
Та что "а Ви бачитимете, що для ремонту необхідно..." - тут не катит.

Да и всё, что до 50 тысяч - с иском к страховику или МТСБУ (ибо они не доплатили до страхового лимита), больше - именно к виновнику.

ПЫС. Ты точно - "афтаюрист"?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
читатель
Киев
Сообщения: 8
С нами с 11.09.2015

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: Alexsus]
      13 октября 2015 в 23:02 Гілками

Alexsus 13.10.2015 10:10 пишет:

autoyrist 13.10.2015 09:35 пишет:

Якщо виплатять 30 тис., а Ви бачитимете, що для ремонту необхідно 60 тис., то з винуватця Ви зможете стягнути 10 тис., але при умові, що докажете, що шкода, завдана Вам в результаті ДТП - 60 тис. Власне в таких випадках і незалежний оцінювач може стати в пригоді.

Якщо Ви не погодитися із розрахунком МТСБУ, також можете використовувати "незалежного оцінювача"




Стоимость ремонта - НЕ РАВНО стоимости ущерба. Ущерб считается согласно специальной методике, с использованием нормативов. Эксперты МТСБУ именно так и делают. И независимый эксперт посчитает примерно так же (плюс\минус 5 гривень), но обойдётся в кругленькую сумму. Плюс суд (если будет иметь смысл).
Та что "а Ви бачитимете, що для ремонту необхідно..." - тут не катит.

Да и всё, что до 50 тысяч - с иском к страховику или МТСБУ (ибо они не доплатили до страхового лимита), больше - именно к виновнику.

ПЫС. Ты точно - "афтаюрист"?




Що сме я вказав неправильно. Написав, що якщо власник бачить, що йому платять менше, ніж йому потрібно, він може провести з власної ініціативи товарознавче дослідження, де, можливо, можна буде встановити більшу суму отриманої шкоди.

Цифри, наведені мною для прикладу. Цитую написане мною: "при умові, що докажете, що шкода, завдана Вам в результаті ДТП - 60 тис".

Я написав, що до 50 тис. - стягувати із СК, все, що більше - із винного в ДТП водія.



Змінено Санкция (13:31 14/10/2015)


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
старожил **
28 лет за рулем, Чернигов
Сообщения: 594
С нами с 12.07.2011

Re: ДТП - второй участник (виновник?) без ОСАГО [Re: free.delle]
      10 ноября 2015 в 18:09 Гілками

А вот эта методика расчета ущерба, там износ учитывается?
То есть если Жигулю, например, 11 лет, то стоимость капота посчитают полную или с износом?


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити
Додаткова інформація
0 користувачів і 23 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  Rudenko, BorisB, Максим, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 3159

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія