autoua
×
Autoua.netФорумКомерційні автомобілі

Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т (2/2)

опытный писатель **
Киев
Сообщения: 1343
С нами с 06.02.2015

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: sema_ua]
      16 октября 2015 в 09:39 Гілками

sema_ua 28.08.2015 14:12 пишет:



P/S/ Мне наши экономисты насчитали 25л/100км.



Цифра не правильная. Более реальная -33-35.

20-26 литров - пустая фура
30-40...а то и 40+ груженная

Почему такой разлет?

1) Много зависит от качества соляры. Потому лучше талоны на нормальные заправки + жпс-треккер. Чтобы водилы не заправлялись слитым :№:№ом с КАМАЗов. Это добавит ~+3л

2) Много фур катается с некапиталенными движками в 1.5 ляма и форсунками в 800 тыс... как бы тоже + пару литров в расход (и про масло не забываем )

3) Состояние дорог...одно дело ехать Киев-Одесса или на Житомир с Киева....другое дело по убитым кольцевым дорогам где-нить под Николаевым.

4) Скорость. Естественно экономнее будет на круизе 90 ехать.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский **
46 лет, Киев
Сообщения: 9185
С нами с 12.09.2007

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: IgS]
      17 ноября 2015 в 19:29 Гілками

IgS 12.10.2015 21:32 пишет:

Asstra 28.08.2015 16:04 пишет:

я ваще не понимаю проблемы))
для сметы - пишем больше
водилам норму делаем меньше



Ну і хто після цього у вас буде працювати?

Визначення витрат палива -- насправді це питання складаеться з двох:

1-компетенція керівництва

2-ставлення до водіїв (а від цього вже залежить ставлення водів до автомобілів).

Пояснюю. Витрати пального юрособі йдуть на видатки (зменьшують оподаткований прибуток). Тому ця сфера регулюється законодавством.

Є інструкція про "Лінійні норми витрат пального" для різних типів автомобілів. Перша редакція аж 1998р. Потім виходили наступні. Основні зміни -- додавались нові типи автомобілів.

тобто списувати пальне (зметою внутрішнього фінобліку та податкового обліку) можно тільки за цією інструкцією (це за законом).

Насправді там нема нічого страшного, а навпаки -- якщо все робити за правилами, то виходить дуже зручно. Головне, що містить ця інструкція -- формули розрахунку та норми на різні типи транспортних засобів

На автомобіль (наприклад тягач Мерс 1835) встановлена лінійна норма -- 20л (умовно, точних цифр я вже не пам'ятаю). Це стільки бере тягач за умови -- один та по міжгороду. Але ж це буває дуже рідко -- головка шпиліть по трасі. Зазвичай же з тєлєгою.

Саме тому за формулою (є в інструкці) до тягача додається пуста фура -- ну хай 10 т. Визначається норма на тягач з пустою фурою. Ну хай буде 25 л.

І на останнє -- визначається витрата пального на "транспортну роботу" -- на кожну тонну вантажу додається витрата пального.

Формули прості, легко монтуються в ексєлі та дуже легко визначається результат.

На практиці це виглядає таким чином: є подорожній лист (путьовка). В ньому записується пробєг пустий (окремо "головка", окремо головка з фурою (якщо треба), окремо пробіг з вантажем).

Тоннаж пишеться по ТТН -- тов.трансп.накладна, або просто по товарних накладних. Зазвчай нормальний вантажовідправник завжди указує вагу вантажу.

Пробіг записується від пунтктів погрузки до п.вигрузки. На тильному боці под.листа є спєцова таблиця. Лічиться все це дуже просто. Потім бухгалтерія вбиває все це в ексєль та за мить отримує результат -- є списання по факту перевезення.

лін.норми приблизно відповідають дійсності (з невеликим плюсом). Формули дозволять вводити різні підвищуючі коеф. (зима, робота у місті, дорога у горній місцевості, робота додаткового обладняння -- гідроманіпулятор, наприклад, плюс додатковий коеф. на старі машини -- ті, що експлуатуються більше 10 років).

В залежності від умов транспортної роботи витрати одного і того ж авто можуть суттєво відрізнятись. Наприклад, той же самий Мерс 1835 на маршруті Київ - Житомир візьме пустий 28, з вантажем 20 т -- 36 л (наприклад). Але в рейсі до Мукачєва вже може бути і за 40 вилізе -- бо там є перевал, дорога в горах.


Що стосується водіїв. Коли ви будете все це робити за нормами, а пальне на рейси видавати водіям у вигляді паперових талонів, то все, що їм вдасться зекономити, залишається у них у вигляді своєрідної премії (залишок талонів).

Для чого це? Бо це аксіома -- економний стиль керування автомобілем не тільки заощаджує пальне, а взагалі береже автотехніку. Бо досвідчений водій прогріє машину і не поїде на холодному дизелі -- витрати будуть більше, ніж на прогрів, різко не стартує (економить), різко не гальмує (економить, береже вибіг, використовує інерцію) ну і таке інше. Дивишься -- і гальмівні колодки треба не так часто міняти і всі ті довбані гумки на ходовій. В результаті економний водій взагалі -- генерально -- береже свою машину.

Можна поступити інакше -- списувати за інструкцією (а інакш і не можна, вам це податкова розтолкує), а на машини поставити прилади реального обліку пального. В мої часи ця приспособа коштувала приблизно 800 у.е. Тоді у відносинах з податковою ви будете в шоколаді, а водії у вас будуть працювать без будь якої зацікавленості (толку заощаджувати, коли з цього ніц не маєш?). Тоді будуть працювати лише за страх втратити роботу.

Що і як робити, вирішувати вам.



не побачила вчасно

выбачте, але це якыйсь конспект з предмету експлуатация вантажного автотранспорта за 1980 рик)))))))))))

кожне речення - не з циейи планеты)))


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IgS 4
старожил **
38 лет за рулем, Warszawa, Polska
Сообщения: 554
С нами с 14.05.2009

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: Asstra]
      2 декабря 2015 в 00:01 Гілками

Asstra 17.11.2015 19:29 пишет:

не побачила вчасно

выбачте, але це якыйсь конспект з предмету експлуатация вантажного автотранспорта за 1980 рик)))))))))))

кожне речення - не з циейи планеты)))




Ні, це саме з цієї планети, але... Я так рахував пальне, коли працював зав.автогосподарством на інофірмє в Києві. На якій саме, це вже не суттєво, бо вона все рівно пішла з ринку -- закрились через певні обставини в 2008р.

До прихода на цю роботу у 1998р я рахував просто "на круг", як всі. Фірма вимагала повінстю білу бухгалтерію (це була їх політика). Тому почали рахувати за цією інструкцією. Саме там я побачив, наскількі це насправді зручно та віигідно дял всіх.

Але Ви маєте рацію, щодо того, "що це -- не для нас". Бачите -- і фірма вже закрилась, і я, колишній її працівник, вже за кордоном.

А ті українці, що залишились в Україні, все ще намагаються надурити один одного, рахуючи так, як порадили вище: собі писати побільше, водіям давати поменьше.


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IgS 4
старожил **
38 лет за рулем, Warszawa, Polska
Сообщения: 554
С нами с 14.05.2009

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: SAVTOSERVICE]
      2 декабря 2015 в 01:33 Гілками

SAVTOSERVICE 16.10.2015 09:39 пишет:

sema_ua 28.08.2015 14:12 пишет:



P/S/ Мне наши экономисты насчитали 25л/100км.



Цифра не правильная. Более реальная -33-35.

20-26 литров - пустая фура
30-40...а то и 40+ груженная

Почему такой разлет?

1) Много зависит от качества соляры. Потому лучше талоны на нормальные заправки + жпс-треккер. Чтобы водилы не заправлялись слитым :№:№ом с КАМАЗов. Это добавит ~+3л

2) Много фур катается с некапиталенными движками в 1.5 ляма и форсунками в 800 тыс... как бы тоже + пару литров в расход (и про масло не забываем )

3) Состояние дорог...одно дело ехать Киев-Одесса или на Житомир с Киева....другое дело по убитым кольцевым дорогам где-нить под Николаевым.

4) Скорость. Естественно экономнее будет на круизе 90 ехать.




Найекномічніший режим -- рух зі швидкістю 70-75 км (правий (верхній) край "зеленого" сектору тахометра).

Ну, ясна річ, краще на темпотаті (це те, що Ви назвали круізом).


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
чужой ***
Киев
Сообщения: 20163
С нами с 01.01.2007

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: IgS]
      19 декабря 2015 в 15:46 Гілками

IgS 02.12.2015 00:01 пишет:

Asstra 17.11.2015 19:29 пишет:

не побачила вчасно

выбачте, але це якыйсь конспект з предмету експлуатация вантажного автотранспорта за 1980 рик)))))))))))

кожне речення - не з циейи планеты)))




Ні, це саме з цієї планети, але... Я так рахував пальне, коли працював зав.автогосподарством на інофірмє в Києві. На якій саме, це вже не суттєво, бо вона все рівно пішла з ринку -- закрились через певні обставини в 2008р.

До прихода на цю роботу у 1998р я рахував просто "на круг", як всі. Фірма вимагала повінстю білу бухгалтерію (це була їх політика). Тому почали рахувати за цією інструкцією. Саме там я побачив, наскількі це насправді зручно та віигідно дял всіх.

Але Ви маєте рацію, щодо того, "що це -- не для нас". Бачите -- і фірма вже закрилась, і я, колишній її працівник, вже за кордоном.

А ті українці, що залишились в Україні, все ще намагаються надурити один одного, рахуючи так, як порадили вище: собі писати побільше, водіям давати поменьше.



це все класно, та є одна біда, водій не знає скільки у нього має бути палива по документам, а лиш тільки по факту, і не буде знати чи той талончик вже преміальний, чи ще ні, а премію за економію в цій країні чогось ніхто не вводить


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IgS 4
старожил **
38 лет за рулем, Warszawa, Polska
Сообщения: 554
С нами с 14.05.2009

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: valdex]
      19 декабря 2015 в 22:47 Гілками

valdex 19.12.2015 15:46 пишет:

IgS 02.12.2015 00:01 пишет:

Asstra 17.11.2015 19:29 пишет:

не побачила вчасно

выбачте, але це якыйсь конспект з предмету експлуатация вантажного автотранспорта за 1980 рик)))))))))))

кожне речення - не з циейи планеты)))




Ні, це саме з цієї планети, але... Я так рахував пальне, коли працював зав.автогосподарством на інофірмє в Києві. На якій саме, це вже не суттєво, бо вона все рівно пішла з ринку -- закрились через певні обставини в 2008р.

До прихода на цю роботу у 1998р я рахував просто "на круг", як всі. Фірма вимагала повінстю білу бухгалтерію (це була їх політика). Тому почали рахувати за цією інструкцією. Саме там я побачив, наскількі це насправді зручно та віигідно дял всіх.

Але Ви маєте рацію, щодо того, "що це -- не для нас". Бачите -- і фірма вже закрилась, і я, колишній її працівник, вже за кордоном.

А ті українці, що залишились в Україні, все ще намагаються надурити один одного, рахуючи так, як порадили вище: собі писати побільше, водіям давати поменьше.



це все класно, та є одна біда, водій не знає скільки у нього має бути палива по документам, а лиш тільки по факту, і не буде знати чи той талончик вже преміальний, чи ще ні, а премію за економію в цій країні чогось ніхто не вводить




На жаль, Ваша відповідь свідчить про те, що Ви не знаєтесь на предметі дискусії.

Водій завжди знає, скільки в нього пального і в баках, і в талонах, скільки він вже випалив, скільки залишилось, бо це є основа його праці. В рейс талони завжди видають з запасом, бо це все рівно, що видати гроші, звичайно, під звіт з відповідними записями в облікових документах.

А скільки конкретно водій зекономив (до десятих часток літра) йому учьотчик в бухгалтерії розкаже, коли водій принесе звітні товаро-транспортні документи (це вимога бух-обліку, без цього ніяк).

А так як талони видаються під звіт як готівка, так і залишок повертається водієм так же само під підпис тій особі, яка ці талони видала. При сдачі залишка я як водій міг помились ну на літрів 5-10, і ніколи то не було проблемою -- за паперами я маю здати стіки-то, то їх і здав. В кишені з поїздки завжди залишалась "премія" -- в залежності від відстані від 20 до 200 л пального в талонах.

І це всіх влаштовувало, до речі, бо ніякого обмана в цій системі нема, на відміну від намагання "нових" перевізників "порахувати" пальне "на круг".


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
СуперСтар **
12 лет (12 лет за рулем), Ковель
Сообщения: 4506
С нами с 23.11.2004

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: Jaroslav]
      8 июля 2018 в 15:56 Гілками

Jaroslav 30.08.2015 17:28 пишет:

Asstra 28.08.2015 15:10 пишет:

норма обычно в пределах 26-28 л на пустую фуру + 300-400грамм на тонну груза




300-400 грамм или мл.? А то как бы размерность разная...



і що, сильно відрізняється для приблизно?
300-400 теж зовсім дві різних цифри...
тему знаю, працював на заправці старшим...


Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
IesuiT ***
58 лет (29 лет за рулем), Кременчуг
Сообщения: 38398
С нами с 26.10.2001

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: IgS]
      12 июля 2018 в 16:55 Гілками

не на темпомате получается еще меньше, только нудно и тяжело правильный режим держать

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Достоевский *
-0 лет за рулем, Житомир
Сообщения: 9312
С нами с 23.04.2004

Re: Какой средний расход топлива у груженой фуры 20т [Re: SAVTOSERVICE]
      13 июля 2018 в 14:14 Гілками

SAVTOSERVICE 16.10.2015 09:39 пишет:

Естественно экономнее будет на круизе 90 ехать.


на "круизе" расход будет больше на 5-7%.

Роздрукувати   Нагадати!   Сповістити модератора   Відправити по E-mail
Autoua.netФорумКомерційні автомобілі
Додаткова інформація
0 користувачів і 1 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Модератор:  valdex, LOMOND, moderator 

Роздрукувати всю тему

Права
      Ви не можете створювати нові теми
      Ви не можете відповідати на повідомлення
      HTML дозволений
      UBBCode дозволений

Рейтинг:
Переглядів теми: 160441

Оціните цю тему

Перейти в

Правила конференції | Календар | FAQ | Карта розділу | Мобільна версія