UA 30.09.2020 19:44 пишет: платиш ти за все незалежно озвучують чи ні, за риштування в тшму числі, просто у одних в ціну входить, у інших в кого дешевше платиш додатково
а армпояс будинку 10*10 ще й якісь інші роботи Ви як помістили в 10000 грн? це як мінімум 40 м поясу якщо. ез внутрішніх несучих стін 2-3 куби бетону це 4-6 тис грн, а ще утеплювач і арматура, яка вартість роботи?
За армопояс згідний, піде чуть більше ніж 10 тисяч на додаткові роботи крім кладки газоблоку. Ще перемички дверні та віконні. Нехай 15 тисяч.
Відносно риштування жодного разу не чув щоб за це брали гроші, можливо в мене та знайомих такі працівники попадались що їм совість не дозволяла таке рахувати. Зазвичай риштування роблять на 1 метр від землі та наступне на 2 метри від землі.
Відносно армопоясу на 1-поверховому будинку, його не обовязково робити на всю 30 см ширину газоблоку, навіть лишнє, варіантів дуже багато як зменшити кількість бетону і збільшити утеплення, і екструдований пінопласт, і блоки У-подібні, і т.д. Суть яку намагаюсь донести що коробка 1-поверхового будинку із газоблоку може коштувати 30 тисяч тільки у випадку марнотратства ( надто дорогі працівники, будинок не прямокутний а з всякими еркерами і т.д., будівельні матеріали купляти в епіцентрі).
Щоб не було на пальцях, розпишу ціни своєї коробки: Зовнішні розміри коробки 10,5 * 12,8 ( на одному куті відкрита тераса десь 4*1,5, дах опирається кутом на цегляно-бетонний стовп, також в цій коробці гараж 25 квадратних метрів і підвал 6 квадратних метрів в який вхід з гаражу), дах 2-скатний, нахил більше 30-ти градусів, вікна Glasso KBE, металочерепиця Арцелор 0.5, перестінки газоблок 20 см. Будівництво коробки з кінця 2016 по кінець 2018 року. Записувалось все, і витрачено 9800 доларів ( у файлі ексель вписую кожну покупку, ціну в гривнях і курс долару на той момент). 9800 доларів це мало тому що на багато чому економилось, наприклад по роботі робив сам: десь 40 кубів газоблоку поклав сам, інше найняті люди, дверні перемички заливав сам і майже половину армопоясу, дах робили я + 3 родичі, які гроші взяли символічні ( в районі 30% від вартості роботи), цегляно-бетонну опору сам робив. По матеріалах теж певна економія, за 50+-% вартості отримав 43 куби бетону міксерами, більше кілометра арматури 12-ки за 50% ціни, на вікна знайомий хорошу знижку зробив, на дерево знайомий дуже хорошу знижку зробив ( 60-70% ринкової ціни). Тому якщо доплюсувати економію на роботі і на матеріалах то 9800 доларів перетвориться нехай в 14-15К доларів.
IgorDonetskiy 23.09.2020 23:40 пишет: Собственно созрел на Дачный круглогодичный дом. Помню все баталии 10-15 летней давности про каркасники, файверх, "канадскую технологию" и т.д. Есть ли тут кто действительно дошел до покупки готового дома и прожил в нем эти 10 лет? И ключевой вопрос, пошли бы снова на покупку готового дома по "выбранной Вами технологии"? Флуд прошу модераторов тереть, ибо думаю ценно живое мнение реального собственника. Мнения мужадвоюроднойсестрыотсоседачереззабор прошу тереть)))
Есть много разных вариантов. Как пример один из них Latem Homes (в google поиск) и все станет ясно. Каркасные технологии разные, есть дерево, есть SIP, есть на основе полного металлокаркаса модульные и мобильные.
P.S. Купил бы я себе...? купил бы при наличии земли с коммуникациями рядом. Есть люди прожившие 5-10 лет. Понятно что за этими домами тоже нужно ухаживать и включать мозги при этом, как и за остальными капитальными в принципе тоже.