Дано: компресор з трифазним двигуном, стоїть захист по чергуванню фаз. При ремонтах на підстанції змінюють чергування і компресор не запускається. Треба їхати і міняти фазування вручну. Питання: чи є якісь заводські пристрої для автоматичної зміни чергування фаз? А то мені гугл тільки або якісь китайські/індійські поробки видає або цілі шкафи з рубільниками. Але ж має бути щось таке не за всі гроші світу?
Хз про автоматичні. Але можна поставити ручний перемикач, що міняє місцями дві сусідні фази (будь-які). Якщо не пускається в одному положенні перемикача - перемикаємо, і пускаємо знову. Буде дуже дешево - вартість самого перемикача, плюс чиясь робота (це може зробити приблизно та ж людина, хто перекидав проводи вручну).
Про повністю автоматичні не чув Як він виглядає той захист від чергування (що воно таке)? Бо трифазному двигуну в плані навантаження пофік порядок фаз, аби вони всі були. Він при при зміні порядку не в той бік почне обертатись. І не більше. Можна розширений опис? бо дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Поміняти місцями мона будь чим Від перехресного вимикача чи перемикача навантаження в варіанті хрест на хрест (тут перемикати треба до вмикання двигуна, воно не призначене для комутації дротів зі струмом) До схеми реверсу на 2х контакторах з мех блокуванням.
Allodin 18.12.2022 22:21 пишет: Про повністю автоматичні не чув Як він виглядає той захист від чергування (що воно таке)? Бо трифазному двигуну в плані навантаження пофік порядок фаз, аби вони всі були. Він при при зміні порядку не в той бік почне обертатись. І не більше. Можна розширений опис? бо дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло.
Це скролл компресор теплового насосу, який дійсно почне не в той бік обертатись, відповідно не буде нічого качати, ну, і оскільки охолодження його здійснюється за рахунок фреону, який він перекачує, то й згорить через деякий час. Потребує 3х380В, пікове споживання десь 4кВт.
VovkZ 18.12.2022 21:37 пишет: Хз про автоматичні. Але можна поставити ручний перемикач, що міняє місцями дві сусідні фази (будь-які). Якщо не пускається в одному положенні перемикача - перемикаємо, і пускаємо знову. Буде дуже дешево - вартість самого перемикача, плюс чиясь робота (це може зробити приблизно та ж людина, хто перекидав проводи вручну).
Так сенс якраз в тому, щоб не їздити кожен раз, бо якщо приїхав, то не важко і перекинути два дроти місцями.
А то получится, что колхозить супер-пупер правильную защиту выйдет дороже, уж по времени так точно.
Слухай, а ти правий, мабуть. Чогось в моїй пам'яті залишилась думка, що частотники - то дорога іграшка, а зараз дивлюсь - в 200 баксів можна мати те, що по характеристикам мені цілком підійде. Хм... Питання по якості, звісно, відкрите.
Зрозумів. Досить незвичне завдання. Робив би з додатковою реверс збіркою з 2х контакторів+ таке ж реле. І ставити перед існуючою схемою. Логічна схема: реле 1(р1)+реверс сбірка(РС), пряме(п) чи зворотнє(з) підключення)-> реле2(Р2)+контактор2(К2).
Якщо р1=норм, тоді РС=п, інакше РС=з. А після цього якщо Р2=норм, тоді К2=вкл, інакше К2=викл. Якщо перекидати всі 3фази каруселлю - додати послідовно на вході щє одну сбірку Р1+РС. Чи не легше на ПС дати по шиї, якого перекидають, так і фазу на нульовий недалеко дати? Це якщо не у прильотах справа.
Allodin 18.12.2022 23:52 пишет: Зрозумів. Досить незвичне завдання. Робив би з додатковою реверс збіркою з 2х контакторів+ таке ж реле. І ставити перед існуючою схемою. Логічна схема: реле 1(р1)+реверс сбірка(РС), пряме(п) чи зворотнє(з) підключення)-> реле2(Р2)+контактор2(К2).
Якщо р1=норм, тоді РС=п, інакше РС=з. А після цього якщо Р2=норм, тоді К2=вкл, інакше К2=викл. Якщо перекидати всі 3фази каруселлю - додати послідовно на вході щє одну сбірку Р1+РС. Чи не легше на ПС дати по шиї, якого перекидають, так і фазу на нульовий недалеко дати? Це якщо не у прильотах справа.
Дякую! Прильоти, звичайно, винні, куди ж без них( Твоя схема, звісно, має право на життя. Може, підкажеш, навскидку, скільки може коштувати зібрати це все? хотів порівняти витрати по такому варіанту та варіанту з частотником, що запропонував камрад.
Це 2 контактори на 9-16а +механізм блокування. З найдешевшого (з палками і клеєм) Енекст це 2х250+150=650 Також чінт. Сподіваємось що це не на довго і не на виробництво, де воно роками має працювати. Cnc, electro чи noname з аліекспресу - будуть дешевші, але спалити двигун ТН якось нема бажання. До 1000-то вже і еті і т.і мона брати. Низькі лінійки топбрендів не рекомендую - там воно не набагато кращє туркокитайців. + реле чергування 650-700 грн Як на мене в 1500 мона вкластись. З приводу частотника - його треба вміти готувати + у випадку низької вхідної напруги- спалите на раздва. Він тіки випрямляє і потім через ключ - нарізає згідно програми. З 200в на вході 260 на виході ніяк не вийде. + при частотнику не потрібне реле+ контактор (які вже встановлені)
В мене теж тепловий насос з компресором на 3кВт. Поставив частотник, якій, вирішує проблему плавного пуску. Бо стартовий струм в 48А генератору дуже не сподобався. Так, частотник недешева іграшка (в квітні брав 4кВт за 4000грн. Зараз аналоги 10000). Але мені сподобався результат. Якщо раніше компресор запускався ривком, то зараз тихенько плавно розкручується.
Після сімейної наради рішення, як часто-густо і буває, зовсім інше прийняли: злити воду з СО та водопостачання, продути компресором і законсервувати до ліпших часів. Всім дяка за участь у дискусії! Можливо, я повернусь до цього питання пізніше.