Маю купу потолків а-ля Armstrong з освітленням (десь 50 панелей). Частина ще стара на люмінісцентних лампах, треба міняти на LED. Частина нова на лед-панелях різного (але загалом низького) рівня якості.
З люмінісцентними все зрозуміло, а от LED. Довго не працюють... Ну рік, може півтора...
Живлення стабільне, але горить. Зрозуміло що через те, що струм там налаштовують для максимальної віддачі по світлу... за рахунок ресурсу... та й охолодження ніяке... Ну і якість компонентів низька...
Горять окремо діодні лінійки, міняю їх, комбіную з декількох одну. Ну таке собі задоволення...
Треба щось робити з цим... Просто почати купляти більш дорожчі... Ну можна, але ж можна не вгадати і просто віддати гроші, умовно, за більш товсте залізо корпусу... Воно буде працювати якийсь час, потім все забудеться... Статистику на набереш таким чином...
На днях в епіцентрі бачив якусь більш нову конструкцію, де окремо БП, а сама панель тонка (десь 1 см) і назовні лише кабель з конектором виведений! Конектор це зручно, по трохи задовбує оце кожен раз розкручувати/закручувати аби приєднати/від*єднати панель до мережі...
Хтось може щось порадити? Так шоб і не переплачувати, і зручність монтажу (конектори, а не клемники), і ремонтопридатність, і, САМЕ ГОЛОВНЕ, РЕСУРС!
Буду вдячний як за загальні, так і за конкретні поради - де купити, ціни и т.п.
Если линейки с правильным дравером(стабилизация тока и напряжения), то можно продлять им жизнь на очень длительное время, исключая из цепи сгоревшие диоды. Если с неправильным то тоже, но на более короткое.
SARS 09.10.2023 14:46 пишет: Если линейки с правильным дравером(стабилизация тока и напряжения), то можно продлять им жизнь на очень длительное время, исключая из цепи сгоревшие диоды. Если с неправильным то тоже, но на более короткое.
Это мы тоже проходили. Мне глобально вопрос решить бы... )
SARS 09.10.2023 14:46 пишет: Если линейки с правильным дравером(стабилизация тока и напряжения), то можно продлять им жизнь на очень длительное время, исключая из цепи сгоревшие диоды. Если с неправильным то тоже, но на более короткое.
Это мы тоже проходили. Мне глобально вопрос решить бы... )
Из опыта - глобально вопрос решается переходом на старые растровые светильники, обработанные напильником для установки 60 см ЛЕД лампочек. Дешево, надежно и сердито. Тонкие лед панели - ацтой.
Я собі в коридор зробив на лампах через фільтр. В моїй ситуації, тому що отвори в підвісній стелі нестандартного розміру, але якщо йдеться про вартість експлуатації і довговічність, по це напевно найкращий варіант.
Я робив повністю корпуси з дсп, в якості переднього фільтра тканина як на віконні ролети. Лампи - невеликі квадратні точкові світильники, але можна пристосувати будь-які, світять з 10 см над фільтрами, засвічують рівномірно. На фото більш плямисто виглядає, бо так бачить камера.
Якщо уже є лед-панелі, можна зняти/зрізати задню стінку, щоб залишилась рамка і сам фільтр, крізь який світити лампою, яку закріпити вище: або до чорнової стелі, або якусь невелику конструкцію зібрати.
Traveler 24.10.2023 14:52 пишет: Як знімати для заміни світильника (гіпотетичної)
Корпуси з двох половин, верхня з лампою просто лежить на нижній. Припіднімається вся панель вверх і зміщується в строну. Через щілину добираєшся до верхньої панелі, яку зміщуєш в протилежний бік - от і доступ до лампи. Трохи гіморно, звісно, але лампи щороку не горять. Якщо ж зробити з плаского фільтру, а самі лампи закріпити в чорнову стелю, то все значно простіше. Але в мене та стеля - штукатурена дранка, бо старий польський будинок. Можна було, звісно, зробити планки від стіни до стіни, але я вибрав такий от варіант, як найбільш зручний мені, бо щоб змонтувати планки, треба було знімати всю підвісну стелю, а це ще складніше у моєму випадку.