15 в нолях в амплитуде дальнобой-----50% матюки. Осталбные + минус 27 мегагерц шкварки или по проходу шо попало. Пути радиоволн неисповедимы,.......73 и 88 всем))))
Nikki 16.04.2024 18:12 пишет: Зараз тиша повна. Коли не коли на 15 каналі в містах може щось почути...
на 15й стаю тільки поза містом, на трасі, на випадок якщо треба буде спитати фурача про можливість обгону. в Києві на 13-му ЧМ, тиша.
2093306 16.04.2024 21:21 пишет: 15 в нолях в амплитуде дальнобой-----50% матюки. Осталбные + минус 27 мегагерц шкварки или по проходу шо попало. Пути радиоволн неисповедимы,.......73 и 88 всем))))
від шкварок шумодавом та відключенням DX рятуюся)
US7IGN 17.04.2024 09:40 пишет: навіщо вам воно? репитери є. вчить питання, отримуйте позивний і користуйтеся.
позивний вже маю. наче ж був на 446.125 репітер для авторуху в Києві. може я не потрапляю просто). я не відкриваю його своєю портативкою з вертексовською магнітною з різних місць.
US7IGN 17.04.2024 11:37 пишет: на УКХ в Києві є декілька репітерів, але не для авторуху, а звичайні. аналогові та цифрові. на 27 пару каналів місцеві розмовляють. треба сканувати. зазвичай там люди по вечорах з'являються. якась інформація тут є https://433.com.ua/forum/index.php https://uarl.info/forum/index.php?board=24.0
дякую. піддивлююся ці ресурси. на RV54 періодично буваю в якості слухача. він якось дивно, ніби відкривається, але голос передати не можу. намагався з різних точок і висот міста. це питання я ще подосліджую)
а щодо авторадіоканалів\репітерів ситуація стала зрозумілою.
brodd 17.04.2024 17:36 пишет: він якось дивно, ніби відкривається, але голос передати не можу. намагався з різних точок і висот міста. це питання я ще подосліджую)
скоріш за все або тони неправильні або рознос не той. у нього до того ж останнім часом якісь проблеми.
US7IGN 17.04.2024 09:40 пишет: навіщо вам воно? репитери є. вчить питання, отримуйте позивний і користуйтеся.
Людині потрібно дізнаватися ситуацію на дорогах, якщо я правильно зрозумів. Тому і запитує про автомобільний канал та дальнобоїв. А що він дізнається через радіолюбительський репітер? Навіть на поліцейському каналі (репітері) повна тиша, ні про затори на дорогах ні про аварії дізнатись не можна. Запитувати ж не будеш... Простіше щось дізнатися на форумі.
мета абсолютно вірна. мене більше цікавили стани Київського УКХ авторадіоканалу та 13го СВ, який теж мовчить, принаймні коли я вмикаю рацію:). (з 15м та фурами все зрозуміло;)) в інеті інфа про них є, але не чую активності, тож вирішив перепитати знавців) Вже придбав ларингофон для UHF портативки і вже майже купив антену з кріпленням на мото до неї)
А навіщо продавати? Вейз та Гугл мапс працюють на смартфоні. А ось їзда в парі чи колоною, то жоден смартфон не зрівняється з радіостанцією. Та й місця в Україні є де зв'язку немає від слова зовсім (принаймні я в такі іноді заїжджаю). Якщо людина вже купила і кошти дозволяють, то нехай користується. Палиця теж раз у житті стріляє.
Зараз всі відповіді можна отримати в спільнотах в Телеграм. HAMS: Ukrainian Radio Amateurs Society UARO: Радіоаматори України Ще цікавий канал Про зв'язок від Сергія Флеш
offset_radio 23.06.2024 08:44 пишет: Зараз всі відповіді можна отримати в спільнотах в Телеграм.
Ага, надзвичайно зручно користуватися смартфоном, коли ти рулюєш мотоциклом, а тобі терміново потрібно дізнатися, чи можна їхать якимось конкретним шляхом Автоканал потрібно відновлювати. В будь якому вигляді, нехай навіть тільки для користувачів з позивним. І не на 27 мгц - надто довгу антену потрібно на авто чіпляти, а на мотик то взагалі проблематично.
Підтримую. Потрібно підтримувати радіоканал. Як не крути, мирний час рано чи пізно настане і потрібно буде відновлювати наше мирне життя та підтягувати юний соціум до цього руху, динозаври не вічні... Що стосується 27 МГц, то я вже маю і відмовлятися від CB поки не збираюся
Ага, надзвичайно зручно користуватися смартфоном, коли ти рулюєш мотоциклом, а тобі терміново потрібно дізнатися, чи можна їхать якимось конкретним шляхом Автоканал потрібно відновлювати. В будь якому вигляді, нехай навіть тільки для користувачів з позивним. І не на 27 мгц - надто довгу антену потрібно на авто чіпляти, а на мотик то взагалі проблематично.
Як людина, яка брала участь у декількох спробах створити автоканал, маю децл думок з цього приводу:
Щоб ти міг терміново дізнатися, чи можна їхати конкретним шляхом, потрібно щонайменше 1. щоб була людина, яка має таку інформацію і готова відповісти 2. щоб ти міг задати цій людині запитання і отримати відповідь
Перший пункт напряму залежить від кількості активних учасників. На піку кожного з автоканалів, в онлайні бувало кількадесят людей. І не всі вони були за кермом - багато хто сидів у офісі/вдома. Це дуже мало для міста розмірами із Київ. Тому, ти ще міг сподіватися на актуальну інформацію про вузлові точки (Теліги, Броварський і т.ін.), але в багатьох випадках чув: “зараз подивлюсь Гугл і відповім ”
Щоб людей було багато, треба: - щоб був актив із зацікавлених людей, які будуть пропагувати, допомагати, коротше - витрачати свій вільний час на все це; коли їм остогидне, канал має великий шанс померти; - щоб були якісь механізми впливу на неадекватів (а неадеквати будуть); - щоб технологія була простою у використанні і доступною; - щоб люди відчували певну вигоду від перебування на каналі.
Другий пункт - це про технологію. Радіо (CB чи УКХ) має багато недоліків з цієї точки зору: - Покрити Київ без репітерів неможливо. Репітери на УКХ вимагають або аматорської ліцензії, або придбання своєї частоти. Легальний статус репітера на CB, м’яко кажучи, під питанням. - Як тільки ти спробуєш зробити авто-репітер під аматорською парасолькою, то отримаєш по повній від багатьох радіоаматорів. Ти дізнаєшся, що порушуєш регламент (і це справді так), що ти - не справжній аматор (бо справжні обговорюють картоплю і як було добре за часів СРСР ), що ти руйнуєш радіоаматорський рух, ну і багато чого іншого. На частоті репітера будуть вмикати генератор, або музику і перешкоджати усілякими іншими шляхами. - CB репітер теж викличе протидію, хоча, може, не таку активну. - Придбання частоти, гадаю, навіть немає сенсу обговорювати.
Можна взагалі забити на радіо і користуватись інтернет-зв’язком. Є POC (Push-to-talk Over Cellular) “рації”, є багато PTT застосунків. Найпопулярніший - Zellо, але кажуть, що там причетні росіяни. Є доволі цікавий застосунок - cbtalk від Midland Europe. Емулює CB-обмін. Можна обмежити розмови певною відстанню (щоб у Рівному не слухали про київські проблеми, які рівнянам до одного місця). Є можливість користуватися спеціальною тангентою .
Коротше, другу проблему, мабуть, можна вирішити за рахунок відмови від радіо. Але перша - кількість активних учасників - залишається.
Це все, звісно, якщо справді хочеться обговорювати проблеми на дорогах, а не використати автоканал, як виправдання для придбання нової антени/трансівера/…