-госсударственный должен отправить платить госпошлину и положенные налоги в сберкассу; -частный включает все необходимые платежи в свой гонорар;
это верно?
в конкретном случае, при сделке по недвижимости, покупатель (в соотвествии с договором) нес все расходы по ноториальному оформлению, сделка происходила у частного нотариуса...продавца ничего платить не просили...
нужно ли озабачиваться уплатой налога с продажи недвижимости и пенсионного или уже все уплачено?
В ответ на: -госсударственный должен отправить платить госпошлину и положенные налоги в сберкассу; -частный включает все необходимые платежи в свой гонорар;
это верно?
в конкретном случае, при сделке по недвижимости, покупатель (в соотвествии с договором) нес все расходы по ноториальному оформлению, сделка происходила у частного нотариуса...продавца ничего платить не просили...
нужно ли озабачиваться уплатой налога с продажи недвижимости и пенсионного или уже все уплачено?
Не, нинадо. Нотариус усё платит сам. Ты даже в декларацию сделку можешь не вносить.
Добавлю только, чьо на "фирменном" бланке договора (что нотариус выдаёт) должно быть чётко и однозначно указано, сколько денег в качестве налогов уполчено. Тады Фсё ОК!
З 1 січня 2007 року нотаріуси, посвідчуючи договори купівлі-продажу нерухомості, виконуватимуть функції податкових агентів
З 1 січня 2007 року набирає чинності стаття 11 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", яка встановлює новий порядок оподаткування операцій з купівлі-продажу (або обміну) об’єктів нерухомого майна. Згідно з пунктом 11.3 цієї статті Закону, нотаріуси України при посвідченні договорів купівлі-продажу об’єктів нерухомості виконуватимуть функції податкового агента.
Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, зазначивши, що закон покладає на нотаріусів відповідальність як за нарахування податку, так і за його сплату до бюджету.
Відповідне нагадування та роз’яснення Міністерство юстиції розіслало усім приватним та державним нотаріусам.
З 1 січня нотаріуси здійснюватимуть посвідчення відповідного договору лише за наявності оціночної вартості нерухомого майна, що продається або купується, а також документу про сплату податку з доходів фізичних осіб сторонами договору.
Сума податку нараховуватиметься нотаріусом з доходу від купівлі-продажу нерухомого майна. Оціночна вартість нерухомості визначатиметься виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу. Але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства.
При цьому закон визначає, що податок самостійно сплачуватиметься сторонами договору (або однією стороною) до місцевого бюджету. Розрахунок може здійснюватися як шляхом безготівкового розрахунку, так і готівкою до банківської установи.
Суму податку, перерахованого до бюджету, дату та номер платіжного документу нотаріус вказуватиме у реєстрі для реєстрації нотаріальних дій. Нотаріус також буде зобов’язаний перевірити в Державному реєстрі правочинів кількість об’єктів нерухомого майна, проданого платником податку в податковому році, оскільки від цього залежатиме відсоток податку. Копії платіжних документів про перерахування податку до бюджету додаватимуться до примірників посвідчених договорів.
При порушенні правил нарахування чи сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб нотаріус як податковий агент нестиме фінансову відповідальність, зокрема, у вигляді штрафних санкцій. Це, за словами Міністра юстиції, визначено в статті 20 Закону.
Крім цього, у разі, якщо нотаріус не здійснить нарахування податку або посвідчить договір відчуження нерухомого майна без сплати податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, також покладається на нотаріуса. При цьому платник податку - отримувач доходів звільняється від обов’язків погашення такої суми податкових зобов’язань або податкового боргу.
Міністр юстиції також нагадав, що, відповідно до Закону, державні податкові інспекції за місцем розташування державної нотаріальної контори чи робочого місця приватного нотаріуса мають повідомити нотаріусів про відкриття відповідних рахунків та їх реквізити. Державна податкова інспекція має також надати нотаріусам зразок заповнення відповідного платіжного документу.
Прес-служба Міністерства юстиції України Tел. 271-16-76 E-mail: press@minjust.gov.ua
В ответ на: Не, нинадо. Нотариус усё платит сам. Ты даже в декларацию сделку можешь не вносить.
благая весть...
В ответ на: на "фирменном" бланке договора (что нотариус выдаёт) должно быть чётко и однозначно указано, сколько денег в качестве налогов уполчено.
полагаю им это некчему, даже как то нехорошо чужие деньги считать ИМХО в случае чего, будет вполне достаточно договора купли-продажи с покупателем (юр.лиццом), заверенного этим самым частным нотариусом, в котором четко указанно, кто оплачивает услуги нотариуса...
В ответ на: полагаю им это некчему, даже как то нехорошо чужие деньги считать
Требование Минюста.
В ответ на: ИМХО в случае чего, будет вполне достаточно договора купли-продажи с покупателем (юр.лиццом), заверенного этим самым частным нотариусом, в котором четко указанно, кто оплачивает услуги нотариуса...
Речь идёт не об "услугах нотариуса", которые тоже оплачиваются, но отдельно, а о госпошлине и сборе (налоге) в Пенсионный фонд. Последний платёж можно платить самостоятельно и предьявлять на сделку только квиток. С госпошлиной такой номер у ЧАСТНОГО нотариуса НЕ пройдёт. Ибо в нём львиная доля - заработок нотариуса.