Я живу на Троєщині. Прописаний на Виноградарі. Паспортистка приймає один раз на тиждень з 20 до 21. Спочатку я їздив до неї два рази (бо мені вже 26 ) вклеїти фотокартку по досягненні 25-річного віку. При цьому запитав - що треба, аби виписатися. Вона відповіла - заява і паспорт Вклеїли мені фотокартку, приїжджаю виписуватися. А вона мені і каже - а де війсковий квиток? - дома на Троещині. - свободен Ну і все - дарма їздив, вечір зіпсований А всі кажуть - прописку відмінено, тепер тільки реєстрація...
Знаходжу в Liga закон Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні від 11 грудня 2003 року і читаю:
Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Для реєстрації особа подає: письмову заяву. паспортний документ. квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації.
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.
Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.
Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Скажіть будь ласка, хто вже міняв прописку - чи вимагали військовий квиток при цьому? Закон надрукую, візьму війсковий квиток і піду наступного понеділка шукати правду
Военник обязателен был и будет всегда(?). Все таки законы о всеобщей воинской обязанности пока еще никто не отменял.
Система простая - снялся с учета в старом военкомате - тебя выписали (вырегистрировали , стал на учет в новом военкомате - тебя прописали (зарегистрировали)
Я б спитав - чому мене мають обмежувати в пересуванні країною (містом) закони, коли є Конституція? Як закон Про військовий обов'язок узгоджується тоді з вищезгаданим законом, в якому про війсковий квиток - ані слова? Як завжди - колізія? Якщо я зареєструвався за новим місцем проживання - хай напишуть у воєнкомат і ті призивають мене за моїм новим місцем проживання. Але це - якщо жив би в нормальній країні ;(
Це не так і тому: Я так зрозумів, що первиннє - зняття з обліку у воєнкоматі. Паспортистка надає супроводжувальні бумаги, без яких мене не знімуть з обліку? Якщо я просто прийду у воєнкомат і скажу - знімайте мене з обліку, я переїжджаю - вони знімуть?
Конституция дает не только права, но и обязанности:
Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.
...
Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян на строкову військову службу ... 3. Зміна місця військового обліку призовниками, які досягли 18-річного віку, і старшими допускається до опублікування Указу Президента України про черговий призов. Після цього зміна місця можлива лише за умови подання до військового комісаріату документів, які стверджували б, що призовник:
- переведений на роботу в іншу місцевість; - переїхав на нове місце проживання; - прийнятий до навчального закладу і вибуває для продовження освіти або закінчив навчальний заклад і за розподілом направляється на роботу.
За законом я маю спочатку прописатись/зареєструватись, якщо вже оголошено призив? А вони - двічи на рік!? %:?*!
Еге ж, 26. Буде 27 в цьому році. І я не відмовляюсь захищати Батьківщину, якщо війна (я добре відпочиваю ). Скільки я з цими паспортистками-бюрократками не спілкувався - приємних емоцій не було
Поясни будь ласка: Я так зрозумів, що первиннє - зняття з обліку у воєнкоматі. Паспортистка надає супроводжувальні бумаги, без яких мене не знімуть з обліку у военкоматі?
Якщо я просто прийду у воєнкомат і скажу - знімайте мене з обліку, я переїжджаю - вони знімуть?
Во-первых уже ставят штампы "Зареєстрований" та "Знятий з реєстраційного обліку". Во-вторых у меня паспортистка в ЖЭКе взяла паспорт, заяву, военник, квитанцию и расстворилась на неделю. Когда появилась - у меня везде стояли нужные штампы (и в паспорте, и в военнике). Отакэ...
Сагайдачного, в сторну центра, первая или вторая улица влево, сразу после поворота справа белый забор. Это ОНО. Военком нормальный мужик, мадам, которые там работают любят шоколад