Давно я тут не писав про свої мандри, але де що покажу, на мою думку варто уваги
Містечко Вишнівець розташоване в Збаразькому районі Тернопільської області. Перша писемна згадка про Вишнівець зустрічається в історичних джерелах з 1395 р. Великий князь Литовський Вітовт (близько 1350 - 1430), позбавивши Дмитрія (Ольгердовича) Корибута (близько 1358/1359 - 1404) Сіверського князівства, дав йому взамін кілька поселень на Волині, в тому числі і Вишнівець. Тоді на правому березі р. Горинь там, де нині розташоване село Старий Вишнівець, Дмитрій Корибут збудував перший укріпний замок для захисту від татаро-турецьких набігів.
У привілеях польського короля Владислава Варнєньчика (1424—1444) від 9 липня 1443 р. знаходимо запис, що після смерті власника Вишнівця, Василя Несвіцького(?- 1443) на підставі акту поділу маєтків Вишнівець дістається його синові Солтанові Несвіцькому(Збаразькому)(?-1472), який уперше почав іменуватися князем Вишневецьким. В 1494 р. татари вщент зруйнували місто і замок, а населення перетворили на ясир. Весною 1542 р. 25-тисячна татарська орда на чолі iз ханом Меглі-Гіреєм потерпіла поразку у бою біля села Лопушно неподалік Вишнівця. Відомо, що у цій битві брав участь і князь Дмитро Вишневецький (1516 /17— 1563) – представник роду князів Вишневецьких, відомий в народі як Байда. Саме цей нащадок волинських князів Гедиміновичів у 1550 р. за крутими Дніпровськими порогами, на острові Мала Хортиця влаштував першу козацьку залогу, з часом названу Запорізькою Січчю. В 1603 р. у Вишнівці з’явився втікач-авантюрист Григорій Отреп’єв (? – 1606), відомий як Лжедмитрій I. Він отримав підтримку від князя Адама Вишневецького (близько 1566—1622). Адам Вишневецький познайомив Лжедмитрія з Мариною Мнішек (близько 1588 —близько 1614), донькою польського воєводи Юрія (Єжи) Мнішека (1548 – 1613). В 1605 р. Лжедмитрій І, заручившись з Мариною Мнішек, вирушив здобувати Московский престол. Князі Вишневецькі і Мнішеки виступили головними організаторами походу самозванця на Москву. Прекрасні полотна, що колись на стінах Вишнівецького палацу зображували ці події, сьогодні є окрасою Московського історичного музею. Всередині палац вражав пишністю, всюди оксамит і атлас, позолота і бронза, картини і коштовні годинники, китайська і турецька зброя, срібний та порцеляновий посуд, багаті меблі з гербами. Найбільшою гордістю власників палацу була величезна бібліотека, що нараховувала тисячі томів, зібраних з усього світу. Привертала увагу відвідувачів і театральна зала, де ставилися різноманітні вистави, в тому числі і з запрошеними іноземними акторами. Сьогодні у містечку на козацькому цвинтарі залишилося декілька кам’яних хрестів, імовірно у згаданий період саме тут були поховані полеглі воїни. У 2009 р. в пам’ять про загиблих козаків тут було встановлено та освячено новий дерев’яний хрест.
З 1852 р. до 1913 р. Вишнівець змінив дев’ять власників: княгиня Анна Абамелек(1814— 1889), граф Володимир де Броель Плятер (1831/1836-1906), князь Горчаков, княгиня Гогенлоє, київський міський голова Іван Андрійович Толлі (1819-1887), князь М.М.Кочубей, князь Імеретинський, Павло Олександрович Демидов, Зигмунт Грохольський. В цей період починається занепад Вишнівецького палацу – картини, частина славетної бібліотеки та інші цінні речі були в основному вивезені до Росії.
Біля підніжжя гори, на якій було зведено палац, знаходиться призамкова церква Вознесіння Господнього (реконструкція 1872-1873 pp., 1989 p.).
Перша писемна згадка про цей храм датується 1530 р. Очевидно, на початку свого існування церква виконувала оборонну роль, про що свідчать товсті стіни та маленькі віконця-бійниці.
Был недавно, тока начали что то делать, и то - передвыборами кто то из кандидатов! А вообще за 10 минут можно всё осмотреть, ведь внутреннее убранство не сохранилось! То же касается и Скалатского и Збаражского замков и церквей-костёлов Кременца - либо ничего, либо детские школы искусств или ещё чего...так что интересны тока лоандшафты!
Вони його вже давно реставрують, то ти не бачив що було раніше.
10 хв. не вистачить щоб пройтись по теріторії, парку, а потім спуститись до церкви ... але в місті не тільки палац, хоча звісно туристи дивляться тільки його.
А так місце гарне, захотілось написати про нього, багато історічних подій, впливові постатті то що ...
да - хорошее место... и видно что есть изменения...
был там лет 12 назад - в дворце ещё какое то ПТУ располагалось... ну собственно сам дворец был в запущенном состоянии... там же встретили женщину совмещавшую какую то должностьв пту и смотрительницы музея что ли... Она провела экскурсию и очень много рассказывала о скудном финансировании... тогда удивило то что в общем то место шикареное и можно сделать из него конфетку но вместо этого у музея какая то зачуханная комнатка куда сложены(свалены) оставшиеся артефакты
парк на удивление был более менее...
если мне не изменяет память то где читал-слышал что в парке была большая шахматная доска, где в роли фигур выступали крепостные... ну и собственно так крепостных между собой и разыгрывали