Добрый день! Хочу спросить совет. Такая ситуация сложилась. Жена была в декретном отпуску, но не дожидаясь окончания срок, вышла раньше на работу (на год раньше- не 3 года в отпуску была, а 2). Но вышла на работу не на полный рабочий день, а на неполны- 6 часов. В собес отнеслаа справку об этом, там сказали, что раз неполный день- выплаты (130 грн) на оставшийся срок до истечения 3 лет ребенку остаются. Вот прошел год, жена брала больничные, работала, все было ОК. Но вот пришел на фирму аудит, и говорит, что жена не имела право брать больничные, раз есть выплаты за ребенка. И наложила штраф+ выплата денег за больничные. В сумме выходит 10 тыс грн. Вот такие пироги. Как отбиться? Доказать что ты не верблюд?
Не мала права брати лікарняні по уходу за дитиною. На себе - мала право брати, здається. Але це помилка не вашої дружини, а бухгалтерії, перш за все, та й в поліклініці мали б поцікавитися (мені принаймні педіатр про це повідомила вперше, я й сама не знала, хоча й бухгалтер ). Штраф-то на фірму наклали, а не на дружину? Вона тільки лікарняні має компенсувати?
Пришла ревизия на фирму, где работает жена. Ревизия заканчивает работу в пятницу, ну и результаты окончательные тоже скажут в пятницу. А так просто предварительно "обрадовали"- больничные 7000 и штраф 3500. В поликлинике о том, что жена вышла раньше и неполный день-знали, в карточку вклеен приказ о зачислении на неполный день. Может сами врачи таких тонкостей не знали Но в результате сообщили "либо жена, либо бухгалтер должны выплатить деньги" Я одного не понимаю, в чем жена виновата? Что таких тонкостей наших законов не знает?
Yea 23.01.2013 17:37 пишет: Не мала права брати лікарняні по уходу за дитиною.
А чому? Адже людина офіційно працює та сплачує страхові внески? Не можу знайти прямої заборони на виплату лікарняних одночасно з отриманням матеріальної допомоги по догляду за дитиною. Не юрист, нажаль. Але вважаю, що рідна держава такої "розкоші", звичайно не допустить. А що юристи на фірмі дружини думають з цього питання?
Тому що робота в даному випадку - явище вторинне, на неповний робочий день, а основним є "відпустка по догляду за дитиною". Взяла відпустку, отже, доглядай. І держава це оплачує у гігантських, звісно, розмірах (130 грн./міс.) Інакше виходить подвійна виплата. Зараз пошукаю нормативку.
В ответ на: Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (затверджена Наказом Міністерства охорони здоров'я України 13.11.2001 N 455) 3.15. Листок непрацездатності не видається для догляду: а) за хронічним хворим у період ремісії; б) хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років; в) за здоровою дитиною на період карантину; г) за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.
ваще-то штраф платит предприятие, возложить его на бухгалтера или вашу жену - это поиск директором козла))) кстати отчеты итп в соцстрах, кто подписывал?
З вашої дружини можуть тільки утримати суму помилково сплачених лікарняних і то, здається, не за 1 раз, а якимись частинами із зарплати (не більше третини чи навіть четвертини зарплати за раз, але це треба проконсультуватися). А штраф однозначно сплачує організація.
имхо конечно, но с практической точки зрения, довольно таки большая глупость со стороны бухгалтерии и руководства организации ( в смысле возни и потерянного времени) при небольших зарплатах заморачиваться с больничными.
Спасибо. Я уже так и настроился про больничные, что на крайний случай придется отдавать. Но штраф- от него буду как-то отбиваться. Только чем можно обосновать выплату не сразу, а маленькими частями?
Слухайте, якщо остання виплата була більше місяця назад, ви взагалі нічого платити не маєте - стаття 127 КЗпП :
В ответ на: власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми
В бухгалтерии сказали, что эта статья касается предприятий, а собез это дело особое и к ним она не относится, стоят на своем. Хоть кол на голове теши.Им.
Лікарняні виплачує соцстрах, а не собез. Вам же пропонують повертати не ті 130 грн./міс., так? Ідіть у фонд соцстраху свого району (маю на увазі район підприємства), шукайте там юриста/головного спеціаліста, пояснюйте ситуацію, показуйте статтю КЗпП, просіть юридичну пораду (там це безкоштовно ). Взагалі, ця ревізія - звідки? з самого соцстраху? З державного КРУ? З приватної аудиторської фірми? Що за постановка питання - "або дружина, або бухгалтер"? Такого не буває, є чітка норма закону, хто і що має компенсувати, або не має взагалі. Так, згідно інструкції "Із статистики заробітної плати" , соцстрахівські лікарняні не є фондом оплати праці. Але помилку припустила бухгалтерія/поліклініка. Не дружина. Штрафів ніяких дружина абсолютно точно не має платити.
Большое спасибо за советы, поддержку! Результат такой- жена ничего не платит, штраф наложен на предприятие в размере 1,5 больничного. Они решили это как "неправильное начисление больничных выплат".