Звільнено співробітника за ст. 36 п. 2 (закінчення строку трудового договору). Строк закінчення трудової угоди 31 березня, в цьому році була неділя. Відповідальний за кадри робить наказ з формулюванням "Звільнено з 01 квітня" і відповідний запис у трудовій. 1-го квітня вже з/п не нараховується. Працівник приносить лікарняний з 01 по 20 квітня. Соцстрах вважає, що трудових відносин вже не було (див. термін трудової угоди) і платити нема чого. Працівник (вже колишній) навідався в Мінпраці та районне управління охорони праці, і там йому сказали, що оплатити лікарняний ми повинні. Хтось може чітко роз'яснити, як діяти? Я так розумію, вся справа в невірному (не зовсім вірному) формулюванні наказу про звільнення? І якщо платити, чи мусимо ми видавати якісь додаткові накази?
День увольнения считается последним рабочим днем. Получается вы пропустили день окончания контракта, а это значит срочный трудовой договор стал бесрочным. Ведь никто из сторон не заявил о желании завершения контракта в установленные сроки. Нужно было делать приказ заранее.т.е. 29 марта, с датой увольнения 31 марта.
Если работник работающий по бесрочному трудовому договору согласен на увольнение, его нужно проводить по соглашению сторон пункт 1, ст. 36 КЗоТа. ну или по собственному желанию. Т.е. ваш приказ с формулировкой по ст.36, п.2 не действительный. Кроме того чтобы уволить человека не в связи с окончанием контракта нужно его заявление на увольнение. Оно у вас есть?
Когда вы выдали человеку трудовую и расчетные? Запись о выдаче в журнале учета трудовых каким числом?
В ответ на: Получается вы пропустили день окончания контракта, а это значит срочный трудовой договор стал бесрочным. Ведь никто из сторон не заявил о желании завершения контракта в установленные сроки.
Тут не зовсiм так, є окремий наказ,датований ще сiчнем, з попередженням про те, що трудовi вiдносини припиняться з 01 квiтня, є пiдпис людини, що ознайомлений.
В ответ на: Кроме того чтобы уволить человека не в связи с окончанием контракта нужно его заявление на увольнение. Оно у вас есть?
Заяви нема, цьому працiвниковi навiть в Мiнпрацi пiдтвердили, що у зв'язку iз специфiкою органiзацiї це фактично контракт, а не просто угода. (Посада керiвна i пов'язана з фiнансами, + додатковI умови, пiд якими вiн пiдписувався).
В ответ на: Когда вы выдали человеку трудовую и расчетные? Запись о выдаче в журнале учета трудовых каким числом?
Компенсацiя за невикористану вiдпустку по документах видана 01 квiтня. Запис у журналi - треба уточнити завтра.
якщо ви оплатите йому лікарняний то ви попадете в дуже неприємну ситуацію. оплативши лікарняний ви визнаєте що людина продовжила у вас працювати (інакше чого платили). поки людина на лікарняному її звільнити не можна. значить всі ваші накази про звільнення і записи в трудовій незаконні. і треба читати контракт - людина ще 20 днів працює після закінчення контракту (ну і що що на лікарняному) - як він тоді продовжується? і якщо 31-01 ще можна якось оспорити цей один день (включно не включно і т.п) то три тижні вам оспорити навряд чи вдасться. не думаю що людина заради мізерних лікарняних виплат собі замутила таку довідку саме з такими датами ще й по міністерствах побігала - значить хоче вас на щось розкручувати більше.
catkoua 08.05.2013 07:58 пишет: поки людина на лікарняному її звільнити не можна.
уволить во время больничного в этом случае как раз можно:
В ответ на: Пункт 5 статті 40 КЗпП – єдиний виняток із загального правила заборони розірвання трудових правовідносин з ініціативи власника під час тимчасової непрацездатності працівника, згідно з яким працівника можна звільнити у разі нез'явлення його на роботу протягом більш як 4 місяців поспіль унаслідок тимчасової непрацездатності (не враховуючи відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами), якщо законодавством не встановлено тривалішого строку. Крім того, чинним законодавством не заборонено звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з інших підстав, наприклад, за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або у зв'язку із закінченням строкового трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП). При цьому працівникові повинні бути оплачені всі листки непрацездатності, видані за страховим випадком, який настав у період роботи.
Лена, выделенное обязывыает вас оплатить больничный, т.к. день увольнения (он же рабочий день) 1.04, и больничный открыт этой датой. и ещё:
В ответ на: МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ Л И С Т 27.08.2007 N 514/020/99-07
Щодо оплати листків непрацездатності після звільнення працівника (Витяг) <...> Звільнення працівника, який захворів у період роботи, у зв'язку із закінченням строку трудового договору не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240) право на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи і день звільнення. При цьому листок непрацездатності оплачується не по день звільнення, а в порядку, встановленому статтею 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - Закон N 2213), тобто за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.
Все это для тебя актуально, если ты уверенна что ваш срочный договор не стал бесрочным. Я так поняла что договор был составлен по 31.03, а потом был приказ о том что увольнение 1.04? Тут я точно не смогу сказать правильно это или нет.
якщо пані має час та натхнення, можно спробувати довести в судовому порядку що працівник 01.04 в останній робочий день який є днем звільнення прийшов на роботу, отримав гроші за невикористану відпустку, відмовивися отримати трудову книжку і зник у невідомому напрямку і після цього усвідомлюючи що він вже звільнений, з метою незаконного збагачення за рахунок державного бюджету звернувся до лікаря та отримав, можливо "липовий", лікарняний