autoua
Autoua.netФорумТопливо, ГСМ и двигатели

Калькулятор окупаемости ГБО (3/3)

Супер писатель! ***
42 года (21 год за рулем), Киев
С нами с 31.10.2005

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: Rucha]
      23 апреля 2021 в 12:55 Ветвями

Rucha 23.04.2021 12:37 пишет:

Бензин, в отличии от спирта, содержит всякие смолы, которые замедляют уход ресурса резины.

Это если бы она на чистом спирте ездила. В данном случае, бензин всегда присутствует.

Для Фиесты по инструкции завод для нее рекомендует неэтилированный 95+, а для Доджа инструкция это прямым текстом допускает и рекомендует спирт. Я против использования машины не в режиме, разработанном заводом, в том числе поэтому выбрал flexfuel, после того, как попробовал ГБО.

Распечатать   Напомнить!   Уведомить модератора   Отправить по E-mail
важничающий писатель **
2 года (8 лет за рулем), Киев
С нами с 01.07.2018

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: Researcher]
      23 апреля 2021 в 14:38 Ветвями

Researcher 23.04.2021 12:55 пишет:

Rucha 23.04.2021 12:37 пишет:

Бензин, в отличии от спирта, содержит всякие смолы, которые замедляют уход ресурса резины.

Это если бы она на чистом спирте ездила. В данном случае, бензин всегда присутствует.

Для Фиесты по инструкции завод для нее рекомендует неэтилированный 95+, а для Доджа инструкция это прямым текстом допускает и рекомендует спирт. Я против использования машины не в режиме, разработанном заводом, в том числе поэтому выбрал flexfuel, после того, как попробовал ГБО.

На Додж проситься установка ГБО, економія буде суттєва, звісно якщо їздити, а якщо 5-10К км в рік то поки дочекатись що окупиться може захотітись машину поміняти.
Це як на жінчиній фієсті 2006, ніби з ГБО має бути вигідніше, та порахував що відібється через 30К км, а це 3-4 роки, навряд чи машина до того часу не зміниться.

Супер писатель! ***
42 года (21 год за рулем), Киев
С нами с 31.10.2005

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: HDC1]
      23 апреля 2021 в 15:32 Ветвями

HDC1 23.04.2021 14:38 пишет:

На Додж проситься установка ГБО, економія буде суттєва, звісно якщо їздити, а якщо 5-10К км в рік то поки дочекатись що окупиться може захотітись машину поміняти.
Це як на жінчиній фієсті 2006, ніби з ГБО має бути вигідніше, та порахував що відібється через 30К км, а це 3-4 роки, навряд чи машина до того часу не зміниться.

На Додж народ с форума ставит, бак около 50 литров. С его расходом смешной пробег на этом баке получается, задолбаешься заправляться. Ну и опять же, по трассе Додж ест вменяемые для его размера 10 литров - не вижу смысла пытаться там что-то оптимизировать, если есть спиртовой бензин. А по городу я проезжаю тысяч 5 за год, тоже смысла нет. Да и не хочу, помню как был у меня Пасфайндер с ГБО - дешево, но коррекции от заправки к заправке скачут (газ везде разный), не люблю я такого.

У меня жена ездит на работу на фиесте через полкиева каждый день, но представляю что она мне скажет, если я ей предложу баллон газовый в машину запихнуть)))

Изменено Researcher (15:34 23/04/2021)

ExГазировщик **
58 лет (19 лет за рулем), Киев
С нами с 14.07.2003

Шановні, вам зне здається, що тут не доджа обговорюють? (+) [Re: Researcher]
      23 апреля 2021 в 20:41 Ветвями

Шановні, вам не здається, що тут не доджа обговорюють та не спиртовий бензин? Модертор.

Супер писатель! ***
34 года, Киев
С нами с 20.09.2008

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: Amateur]
      26 апреля 2021 в 16:09 Ветвями

Amateur дякую

Трохи доробив калькулятора, додав ще слайдер, яким можна задавати потрібне співвідношення споживання пального. Збільшене споживання газу на 20 відсотків , порівняно з бензином, залишаємо константою. Тому тепер легко підібрати-підігнати значення до свого реального споживання пального. На моєму прикладі, при початковому споживанні 18 літрів тільки бензину та співвідношенням 14/86 я отримаю майже точне споживання пального з використанням ГБО на сотню кілометрів: 18.5 літрів газу та 2.5 літра бензину. Якщо всі зможуть таким чином отримати свої витрати пального - значить, формула розрахована правильно і такому калькулятору можна вірити

ds2
member *****
Львов
С нами с 25.06.2012

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: Eugen3d]
      27 апреля 2021 в 15:12 Ветвями

У камрадов здесь приведена очень оптимистичная статистика по стоимости обслуживания ГБО.

У меня за 3 года и 50 тыс:
- газовые ТО каждые 10 тыс
- 1 ремкомплект редуктора
- 1 продувка форсунок
- много заездов на исправить косяки
- свечи пришлось менять каждые 10 тыс вместо 30 иначе двиг троил и глох на прогреве
- замена комплекта ВВ проводов и по диагностике катушки должны были попроситься под замену

В результате ГБО было демонтировано и настал полный релакс по обслуживанию авто.
Стоит ли эта призрачная экономия в несколько к грн в год геморроя с эксплуатацией/обслуживанием ГБО - каждый решает для себя.

member
16 лет за рулем,
С нами с 18.10.2016

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: ds2]
      27 апреля 2021 в 17:20 Ветвями

ds2 27.04.2021 15:12 пишет:

У камрадов здесь приведена очень оптимистичная статистика по стоимости обслуживания ГБО.

- 1 продувка форсунок
- свечи пришлось менять каждые 10 тыс вместо 30 иначе двиг троил и глох на прогреве
- замена комплекта ВВ проводов и по диагностике катушки должны были попроситься под замену

В результате ГБО было демонтировано и настал полный релакс по обслуживанию авто.
Стоит ли эта призрачная экономия в несколько к грн в год геморроя с эксплуатацией/обслуживанием ГБО - каждый решает для себя.

а що за двигун ? Яке авто ???,10ти свічки

Супер писатель! ***
34 года, Киев
С нами с 20.09.2008

27 апреля 2021 в 17:52 Ветвями

Мені здається, що це виключення з правил - в цілому ГБО має економити, інакше ніхто би цим на заморочувався та калькулятори не вигадував На своєму досвіді, 4 роки та 45 тисяч кілометрів: за весь цей час раз на рік ТО ГБО по 300 грн та один раз заміна всіх газових форсунок. І все - далі цілком одна економія, за ці роки набігла сума десь порядку 50к гривень.
Але все одно я вважаю, що встановлення ГБО має істотний сенс або на мотори з витратою палива 13+ літрів, або на річні пробіги хоча б від 15 тисяч кілометрів. Тому на свій Логан 2011 року з річним пробігом в 8,5 тисяч км. я взагалі не бачу сенсу ставити ГБО, хоча всі постійно питають, чому машина досі не на газу...

ds2
member *****
Львов
С нами с 25.06.2012

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: igorokkk]
      27 апреля 2021 в 19:57 Ветвями

igorokkk 27.04.2021 17:20 пишет:

- 1 продувка форсунок

а що за двигун ? Яке авто ???,10ти свічки

Hyundai Getz 1.4 AT 2010.
Свічки рідні NGK змінювалися на ГБО неодноразово.

важничающий писатель **
2 года (8 лет за рулем), Киев
С нами с 01.07.2018

27 апреля 2021 в 20:48 Ветвями

1) газовые ТО каждые 10 тыс
2) 1 ремкомплект редуктора
3) 1 продувка форсунок
4) много заездов на исправить косяки
5) свечи пришлось менять каждые 10 тыс вместо 30 иначе двиг троил и глох на прогреве
6) замена комплекта ВВ проводов и по диагностике катушки должны были попроситься под замену

Формула створена автором теми досить правдива і узагальнена.
Ваш випадок скоріше виняток через те що непрофесіонали встановлювали ГБО або дешманське обладнання, також було обслуговування/діагностика низької якості.
Пройдемось із кінця.
5), 6), на ГБО дійсно більша увага до іскри, свічки бажано кращі ніж стандарт під бензин, якщо їздити на дохленьких свічках то може і котушка спортитись, також вважаю що цілком нормально раз у 8 років чи то 100-150 тисяч пробігу поміняти котушку запалювання і високовольтні проводи і не важливо машина на ГБО чи бензині;
4) через некваліфікованих монтажників чи дешманське обладнання;
3) дешманське обладнання або так встановлено;
2) ну буває таке що 50К пройде дешманський редуктор, в мене теж дешманський, 80К пройшов;
1) а от на цьому пункті можна економити і потроху збирати гроші на виправлення інших косяків, раз в 15 тис. км міняти фільтри це цілком нормально.

ds2
member *****
Львов
С нами с 25.06.2012

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: HDC1]
      28 апреля 2021 в 09:27 Ветвями

HDC1 27.04.2021 20:48 пишет:

1) газовые ТО каждые 10 тыс
2) 1 ремкомплект редуктора
3) 1 продувка форсунок
4) много заездов на исправить косяки
5) свечи пришлось менять каждые 10 тыс вместо 30 иначе двиг троил и глох на прогреве
6) замена комплекта ВВ проводов и по диагностике катушки должны были попроситься под замену

Формула створена автором теми досить правдива і узагальнена.
Ваш випадок скоріше виняток через те що непрофесіонали встановлювали ГБО або дешманське обладнання, також було обслуговування/діагностика низької якості.
Пройдемось із кінця.
5), 6), на ГБО дійсно більша увага до іскри, свічки бажано кращі ніж стандарт під бензин, якщо їздити на дохленьких свічках то може і котушка спортитись, також вважаю що цілком нормально раз у 8 років чи то 100-150 тисяч пробігу поміняти котушку запалювання і високовольтні проводи і не важливо машина на ГБО чи бензині;
4) через некваліфікованих монтажників чи дешманське обладнання;
3) дешманське обладнання або так встановлено;
2) ну буває таке що 50К пройде дешманський редуктор, в мене теж дешманський, 80К пройшов;
1) а от на цьому пункті можна економити і потроху збирати гроші на виправлення інших косяків, раз в 15 тис. км міняти фільтри це цілком нормально.

Насчет дешмана, к сожалению, согласен. Ставил по совету друзей, а те поменяли авто через 20-30 тык, проблемы не успели вылезти.
При установке ГБО поставил дорогие свечи Denso Iridium какие-то под газ, обещали пробег 90 тык на газу, когда через 10 тык двиг начал троить на них думал в последнюю очередь.
В 2019 узнавал про замену мозгов у других установщиков, сказали только комплектом за 15к грн. Т.ч. думаю оценка норм ГБО сейчас в 13к слишком оптимистична.

Для себя опыты на этом завершил. Мелкая бензо-турба дает 7л средний расход, смысла в мороке с газом никакого.

СуперСтар **
43 года (23 года за рулем), Буча
С нами с 15.10.2008

Re: Калькулятор окупаемости ГБО [Re: Eugen3d]
      5 мая 2021 в 12:01 Ветвями

Eugen3d 26.04.2021 16:09 пишет:

Amateur дякую

Трохи доробив калькулятора, додав ще слайдер, яким можна задавати потрібне співвідношення споживання пального. Збільшене споживання газу на 20 відсотків , порівняно з бензином, залишаємо константою. Тому тепер легко підібрати-підігнати значення до свого реального споживання пального. На моєму прикладі, при початковому споживанні 18 літрів тільки бензину та співвідношенням 14/86 я отримаю майже точне споживання пального з використанням ГБО на сотню кілометрів: 18.5 літрів газу та 2.5 літра бензину. Якщо всі зможуть таким чином отримати свої витрати пального - значить, формула розрахована правильно і такому калькулятору можна вірити

Можу дати цифру по практиці, спостереження за рік - з лютого 2020 по травень 2021.
Табличка https://drive.google.com/file/d/1RdCyGzo7Rs6MBHqQUrBCqZ-iJgcHD-fm/view?usp=sharing
Двигун 2.0 Т-GDI, в середньому виходить 4.0 л бензини на 100 км.

Autoua.netФорумТопливо, ГСМ и двигатели
Дополнительная информация
3 пользователей и 14 пожелавших остаться неизвестными читают этот форум.

Модератор:  annex, Amateur, moderator 

Распечатать всю тему

Права